English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|پيوندها|آشنایی با سازمان
يکشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

ولايتي در افتتاحيه ي نهمين هم انديشي نمايندگان فرهنگي ايران در خارج از كشور:

رسالت سنگيني براي كمك به بيداري اسلامي بر دوش ايران است

رسالت سنگيني براي كمك به بيداري اسلامي و تحولات رخ داده در منطقه با توجه به ديدگاه مقام معظم رهبري از تحولات مردمي، ضداستكباري و اسلامي با مدد نمايندگان فرهنگي در خارج از كشور بر دوش جمهوري اسلامي ايران است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ، صبح امروز در افتتاحيه ي نهمين هم انديشي نمايندگان فرهنگي ايران در خارج از كشور، كه كارخود را با شعار بيداري اسلامي تمدن نوين اسلامي آغاز كرده است، دكتر علي اكبر ولايتي مشاور امور بين الملل مقام معظم رهبري عنوان كرد: موضوع همايش امسال يك موضوع مهم و به روز است و ما در همه ي جهان اسلام شاهد اين تحول عظيم هستيم.

وي ادامه داد: توقع وانتظار آن است كه در اين برهه ي زماني كه نمايندگان فرهنگي خارج از كشور كه شاهد اين تحولات اسلامي هستند مفسر اين تحولات و انتقال دهنده ي ديدگاه هاي جمهوري اسلامي باشند.

ولايتي در مورد تحولات رخ داده در جهان اسلام اظهار داشت: به طور حتم اين تحولات و اين امر رخ داده در جهان اسلام بدون ريشه و مقدمه نيست و ادامه ي تحولات به شكلي خواهد رود كه ما شاهد پيروزي مسلمانان در تحقق آرمان ها و ارزش هاي اسلامي خواهيم بود.

مشاور امور بين الملل مقام معظم رهبري در مورد الگوگيري اين تحولات از انقلاب اسلامي اظهار داشت: اين تحولات بدون ترديد از انقلاب اسلامي نشأت گرفته است و تقابل، كيفيت و چگونگي آن همان الگوي جمهوري اسلامي ايران است.

وي افزود: انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب مردمي، ضد استكباري و اسلامي بود و نظير اين انقلاب در هيچ كجا مشاهده نشده است، الگويي كه معمار اصلي آن حضرت امام خميني(ره) بود و ما نمونه ي همين حركت هاي مردمي و مردمي بودن انقلاب را به عنوان اولين ويژگي انقلاب ايران در كشورهاي ديگر منطقه هم شاهد هستيم.

مشاور امور بين الملل مقام معظم رهبري بيان داشت: مصر بر اساس گزارشات داراي 12 سيستم امنيتي بود و مردم مصر خواهان به هم خوردن اين سيستم ها بودند و اين حركت مردمي توسط آنان شكل گرفت و دومين ويژگي انقلاب اسلامي ايران ضد استكباري بودن آن است كه اين كلمه ي ضد استكبار به عنوان كلمه ي مطرح شده از سوي امام همه ي عوامل داخلي و استعمار فرهنگي نظامي و سياسي را شامل مي شود.

ولايتي عنوان كرد: سومين ويژگي انقلاب اسلامي ايران، اسلامي بودن آن است واين ويژگي رادر ديگر كشورهاي منطقه شاهد هستيم. تاريخ نهضت هاي اسلامي حدود 200 سال سابقه دارد و از زمان ورود استعمار به كشورهاي اسلامي مردم با تكيه بر اصول اسلامي با اين مسئله مقاومت كردند.

مشاور امور بين الملل مقام معظم رهبري اظهار كرد: مصر در جهان عرب و در بين كشورهاي اسلامي منطقه همواره محور بوده است در تاريخ معاصر هر تحولي در مصر رخ داده است بر روي ساير كشورهاي عربي و اسلامي سايه افكنده است و پرچمدار اصلي مبارزه با اسرائيل مصري ها بود.

وي بيان داشت: حركت ملي شدن نفت نيز بر روي انقلاب الجزاير و مصر در گذشته تأثيرگذار بوده است و خود آنان نيز به اين نقش اساسي اين حركت در انقلاب هاي خود معترف هستند و بعد از سازش مصر در گذشته با كشورهاي استعمارگر مبارزات كشورهاي منطقه عليه استعمار دچار مشكل شد.

ولايتي افزود: جوان ها در مصر تأثيرات به سزايي در تحولات منطقه دارند البته دشمنان نيز در جهت انحراف اين تحولات بيكار ننشسته اند و اين ادعا كه دست غربي ها پشت اين حركت هاست ادعايي نادرست و نامقبول است و مسلمانان در پرتو بيداري اسلامي بسيار هوشيارتر از آن هستند كه فريب انگليسي ها را بخورند.

مشاور امور بين الملل مقام معظم رهبري در مورد تحولات در ديگر كشورها گفت: تحولات اخير كشورهاي يمن، بحرين، مصر و ليبي سرمايه گذاري 50 ساله ي مصر و آمريكا را زير سؤال برده است و شاهد به فنا رفتن محصره هاي مثلث اسرائيل، آمريكا و حسني مبارك در منطقه به دست مسلمانان غزه هستيم. رشته ي كار جهان عرب از دست كشورهاي غربي خارج شده است و مردم اين كشورها در قبال اجلاس و دخالت هاي غربي ها ساكت نخواهند نشست وبا اين كارشكني ها به جايگاه غربي خود باز نخواند گشت.

وي ادامه داد: در اين بين رسالت سنگين و نقش راهبردي در كمك بهاين تحولات بر دوش ايران اسلامي است تا با توجه به ديدگاه مقام معظم رهبري از تحولات مردم، ضداستكباري و اسلامي كشور با مدد نمايندگان فرهنگي در خارج از كشور نقش شاياني را ايفا كند.#


١٠:٤٤ - 1390/06/13    /    شماره : ٥٦٨٨٩٠    /    تعداد نمایش : ١٤٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
 رايزنان فرهنگي پرچمداران فرهنگ انقلاب اسلامي هستند (خبر)
 بيداري اسلامي حتي غيرمسلمانان را هم به ميدان آورده است (خبر)
 دغدغه امروز نظام استفاده حداکثری از فرصت ها است (خبر)
 تصويري جديد از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به مردم ارائه مي دهيم (خبر)
 لزوم طبقه‌بندی مفاهيم اسلامی با توجه به سطح مخاطبين (خبر)
 فرياد امام خميني(ره) بازتاب مهم و مثبتي در جهان اسلام داشت (خبر)
 شناساندن چهره واقعي تمدن ايراني-اسلامي به جهانيان از اهداف ما است (خبر)
 كتابخانه ملي با همكاري نمايندگان فرهنگي خارج از كشور سرمايه هاي نظام را به كشور باز مي گرداند (خبر)
 معرفي انقلاب اسلامي و شخصيت امام راحل(ره) اولويت كاري رايزنان فرهنگي باشد (خبر)
 غلبه بر فضاي فكري عالم، رمز موفقيت در نبرد فرهنگي در جهان است (خبر)
 رايزنان فرهنگي ايران ، ‌بازوان توانمند وزارت امور خارجه هستند (خبر)
 رايزن هاي فرهنگي سرمايه‌هاي كشورمان را در جهان به گردش درآورند (خبر)
 گفته امام خميني (ره) مبني بر سرنگوني رژيم هاي غربي محقق شد (خبر)
 بيداري اسلامي آينده بسيار روشني دارد (خبر)
 بيداري اسلامي خاموش شدني نيست (خبر)
 فيلمهاي سينمايي با موضوع بيداري اسلامي توليد مي شود (خبر)
 بيداري اسلامي منوط به تحكيم هويت اسلامي در جهان است (خبر)
 ايجاد نهادهاي فرهنگي در جهت توسعه فرهنگ اسلامي مهمترين هدف است (خبر)
 تأسيس كرسي هاي زبان فارسي و پژوهشكده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي (خبر)
 مردم در كشورهاي منطقه با گرفتن امور به دست خود تمدن اسلامي را شكل مي دهند (خبر)
 سخنراني وزير اطلاعات در نهمين هم انديشي نمايندگان فرهنگي ايران درخارج ازكشور (خبر)
 تربيت نيروي انساني و مديريت دانش از نيازهاي سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامي است (خبر)
 حركت بيداري اسلامي متأثر از باورهاي ناب امام خميني(ره) است (خبر)
 روند بيداري اسلامي به سمت تكامل در حركت است (خبر)
 ديدار و تفاهم رايزنان فرهنگي با وزير علوم تحقيقات و فناوري (خبر)
 بيداري اسلامي براي پايداري نيازمند تمدن نوين اسلامي است (خبر)
 بيداري اسلامي وظيفه خطيري بر دوش رايزنان فرهنگي مي گذارد (خبر)
 همفكري رايزنان فرهنگي ايران در خصوص بيداري اسلامي (خبر)
حمايت ازكالاي ايراني

 

گزارش تصويري
 • رونمايي از كتاب «خليج فارس»
  كتاب مصور «خليج فارس» (9 ارديبهشت‌ماه) با حضور علي‌اكبر ولايتي، مشاور امور بين‌الملل مقام معظم رهبري (مدظله العالي) و ابوذر ابراهيمي‌تركمان، رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در مركز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما رونمایی شد.

 • سفر رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به یونان
  ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در جريان سفر به یونان ضمن شرکت در دور هفتم گفت‌وگوهای اسلام و مسیحیت ارتدوکس و دیدار با عالمان و اندیشمندان این کشور، از مراکز علمی و فرهنگی بازدید کرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه محمد ابن زید در مرو
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه حاج یوسف همدانی در اين شهر را زيارت كرد.

 • زيارت رييس جمهور از آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص )
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو آرامگاه صحابه حضرت رسول ( ص ) در اين شهر را زيارت كرد.

 • سفر رييس جمهور به شهر تاريخي مرو/ زيارت قدمگاه امام هشتم (ع)
  حسن روحاني، رييس جمهور كشورمان و هيات همراه در جريان سفر به تركمنستان صبح امروز (8 فروردين ماه) با حضور در شهر تاريخي مرو قدمگاه امام هشتم (ع) در اين شهر را زيارت كرد.