English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی»؛

سیصدوشصت‌ونهمین شماره نشریه «الوحده» منتشر شد

سیصدوشصت‌ونهمین شماره نشریه «الوحده» با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به زبان عربی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، یکی از اسناد کلیدی انقلاب ایران در گذار از چهلمین سال پیروزی شکوهمند خود است که از سوی مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای صادر شده و در آن، توصیه‌های جامع و دقیقی تحت عنوان کلیدی جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی، ارائه شده است.

در همین راستا، مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اقدام به تهیه، تولید و انتشار بین‌المللی نشریه‌ای با موضوع «بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» و با هدف تبیین، تبلیغ و ترویج مفاد و مؤلفه‌های ارزشمند این نظریه محوری در ادامه انتشار سلسله نشریات «الوحده» به زبان عربی کرده است.

در این اقدام، هدف نگاهی فرامرزی به موضوع گام دوم انقلاب اسلامی ایران بوده و به همین منظور از قلم چهره‌های بین‌المللی بهره گرفته شده است. در سر مقاله این نشریه آمده است: بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» گرچه در لایه نخست خود منشوری است خطاب به ملت ایران و به‌ ویژه جوانان که خود را برای پیمودن «دومین مرحله‌ خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» تجهیز نمایند و «فصل جدید انقلاب اسلامی» را رقم بزنند، اما در منظومه فکری رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی)، آرمان بزرگی نهفته است که دستیابی به آن، نه تنها می‌تواند متضمن رفاه و سعادت مادی و معنوی ایرانیان و مسلمانان در سطح جهان باشد، بلکه قطعاً محرومین و مستضعفین سایر ممالک را نیز مشمول برکات خود خواهد ساخت.

پرونده «گام دوم انقلاب» چهل سال بدونِ «خیانت به آرمان‌ها»

این یادداشت به گونه‌ای مقایسه‌ای، با مقایسه‌ انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌های معاصر، به بازخوانی فرازهایی از بیانیه‌ گام دوم انقلاب که رهبر فرزانه‌ انقلاب اسلامی به مناسبت عبور موفق و افتخار آفرین انقلاب اسلامی از ۴۰ سالگی صادر فرمودند، پرداخته است.

نگاهی معرفت شناختی به انقلاب اسلامی

نگاهی معرفت شناختی به انقلاب اسلامی با مرور تحولات چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب، مقاله‌ای است به قلم رمضان البرهومی، اندیشمند تونسی و استاد دانشگاه الزیتونه که در ابتدا به بررسی جامعه شناختی انقلاب‌های دنیا پرداخته و در ادامه، آنها را با انقلاب پایدار ایران اسلامی، مقایسه کرده است. 

مصاحبه با رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

مصاحبه با ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در این بخش از ویژه‌نامه، پاسخ پرسش‌هایی درباره ابعاد فرهنگی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی ایران است تا در دسترس و بهره مندی عموم مخاطبان برون مرزی قرار گیرد.

نقش دانشجویان در بیانیه گام دوم انقلاب

نقش دانشجویان در بیانیه گام دوم انقلاب، مقاله‌ای است به قلم چند تن از نویسندگان توانا که به نقش و جایگاه دانشجویان از دیدگاه مقام معظم رهبری در پیشبرد و تجلی اهداف مندرج در بیانیه گام دوم و نقش آنان در اداره جامعه و تحولات سیاسی و اجتماعی کشور از منظر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پرداخته است.

خانواده و سبک زندگی اسلامی

سبک زندگی ایرانی اسلامی یکی از مؤلفه‌های مهم و مورد تأکید در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است که توسط حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی) مؤلفه‌های آن بیان و به عنوان بخشی از مؤلفه‌های تمدن نوین اسلامی به آن پرداخته شده و سعی شده است تا توضیخ داده شود که تمدن نوین اسلامی خود از عوامل زمینه ساز حکومت حضرت صاحب الزمان(عج) است.

با توجه به خطر پذیرش منفعلانه سبک زندگی غربی با خاستگاه سکولار آن توسط جوانان و خانواده‌های نوبنیاد در جامعه اسلامی و نظر به اینکه باورها، اعتقادات و آداب و رسوم در خانواده یکی از بخش‌های اصلی سبک زندگی است؛ هدف اصلی این مقاله پژوهش محور، بررسی مؤلفه‌ها و ویژگی‌های خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠٢ - 1400/02/13    /    شماره : ٧٦٨٦٥٧    /    تعداد نمایش : ٤٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.