English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠


  چاپ        ارسال به دوست

شوء یین (Xue yin) نویسنده چینی؛

مردم ایرانی پاداش 80 میلیون دلاری را برای خریدن سر ترامپ پیشنهاد کردند

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرستادۀ ویژه تهران و عراق سردار حاج قاسم سلیمانی توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی کشته شد. این حادثه کلی جهان را تکان داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،به نقل از رایزنی فرهنگی ایران درچین، سردار سلیمانی یک قهرمان ضد تروریست است. از منظر جامع، به شهادت رسیدن سردار سلیمانی برای چین و روسیه که جنگ جهانی بین المللی علیه تروریسم را رهبری می کنند، ضرر بزرگی است. استعدادهای برجسته وی و خدمات وی برای کشور خود در بیست سال، تلاش پیوسته با نیروهای دادگستری بین المللی متحد برای ریشه کن کردن داعش و تروریست های ترکستان شرقی قابل تحسین است.

     عملیات نظامی ترامپ سه اصل مهم را نقض کرد: یک، نقض کردن قانون پایگاه آمریکا در عراق؛ دو، نقض تعهد آمریکا مبنی بر عدم مشارکت در ترور سیاسی؛ سه، به قتل رساندن یک رهبر کشور سوم در قلمرو کشور دیگری.

آمریکا به طور علنی سه اصل فوق را نقض می کند و ماهیت آن با اعلام جنگ علیه ایران فرقی نمی کند، درست مانند روزنامه طرفدار حزب الله لبنان "الاخبار" یک پیام ساده از ایثار سلیمانی را گزارش داد و گفت: "این جنگ است".

پس چرا آمریکا در این زمان سلیمانی را نابود می کند؟ ما یک تحلیل جامع از سه جنبه انجام می دهیم: جغرافیا، سیاست داخلی و امور مالی. با گسترش ناكامي ژئوپليتيك آمريكا و افزايش خطرات سيستم مالي آمريكا، فضا براي سياست خارجي و نظامي آمريكا دائماً فشرده مي شود. بنابراین آمریکا، بازنده در مبارزه سیاسی، از ترورها استفاده کرد.

بدون تردید و شک، به قتل رساندن سلیمانی یک رگرسیون اساسی در روابط آمریکا و عراق است، که این امر باعث تضعیف بیشتر نفوذ آمریکا در منطقه و موقعیت نیروهای آمریکایی در عراق خواهد شد و فشار واشنگتن بر ایران را به میزان قابل توجهی تضعیف می کند.

پس از تجزیه و تحلیل تاثیر ترور آمریکا، موارد زیر خلاصه درسهایی است که چین باید بیاموزد:

یک، محافظت از متحدان و شخصیتهای مهم استراتژیک خود را تقویت کنید. برای چین اگرچه با میدان جنگ دور است، اما شرمساری خط پایین آمریکا را می توان از این حمله دید. ما باید در زمینه هایی مانند امنیت ملی و فناوری پیشرفته، حمایت از افراد کلیدی را تقویت کنیم. دو، آن شهدا و قهرمانانی را که در جبهه پنهان برای جمهوری فدا کردند، به یاد آورید. سلیمانی یک قهرمان بین المللی ضد تروریسم و قهرمان جمهوری ایران است. وی خانواده خود را برای پیوستن به نیروی قدس سپاه ترک کرد و با نیروهای تروریسم بین المللی مبارزه کرد، از امنیت سرزمین مادری دفاع کرد و سرانجام در جبهه پنهان دفاع از میهن خود قربانی شد .

انتهای پیام/م


١٣:٢١ - 1398/10/17    /    شماره : ٧٤٢٣٢٧    /    تعداد نمایش : ١٤٤٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.