آخرین اخبار
از سوی مقام معظم رهبری عنوان شد؛
سال 1398؛ سال رونق تولید
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۸، سال جدید را سال «رونق تولید» نام‌گذاری کردند.
رییس جمهوری در پیام نوروزی:
سال جدید، سال دوستی بیشتر با همه همسایگان
رییس جمهوری سال جدید را سال دوستی بیشتر با همه همسایگان برشمرد و گفت: سال جدید، سال تصمیم‌گیری‌های نو و انسجام بیشتر و تلاش بیشتر است.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی حادثه تروریستی در نیوزیلند را محکوم کرد
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار پیامی، حادثه تروریستی در نیوزیلند که در آن نمازگزاران دو مسجد شهر کرایست‌چرچ توسط افراط‌گرایان نژادپرست به شهادت رسیدند را محکوم کرد.

روابط فرهنگي ايران و هند توسعه مي‌يابد
در ديدار رييس كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي با رييس شوراي روابط فرهنگي هند كه در دهلي‌نو انجام شد، دو طرف بر توسعه روابط فرهنگي دو كشور تأكيد كردند.

اهدا قرآن مجید و كتاب به كتابخانه ملي کامپالا
رايزني فرهنگي ايران در اوگاندا، بيش از 70 جلد كتاب و نيز 5 جلد ترجمه انگليسي قرآن مجيد را به كتابخانه ملي كامپالا اهدا كرد.

«کتاب ایران» به زبان سوئدی انتشار یافت
به همت رايزني فرهنگي كشورمان، «کتاب ایران» به زبان سوئدي که بیانگر جلوه‌های فرهنگی، تاریخی تمدنی سرزمین ایران و روایتگر تاریخ فرهنگی مردم ایران است، به مرحله انتشار در فضای مجازی رسید.

برگزاری جشن نوروز در مدرسه بین‌الملل شهر آستانه
جشن نوروز در مدرسه بین‌الملل شهر آستانه (پايتخت قزاقستان) با حضور کشورهای حوزه نوروز برگزار شد و گروه‌هایی از ازبکستان، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، آذربایجان، افغانستان و ... به معرفي آيین‌های نوروزی خود پرداختند.

سفر هیأت عالی رتبه دانشگاه صنعتی کرمانشاه به اربیل عراق
هیأت عالی رتبه دانشگاه صنعتی کرمانشاه برای بازدید از دانشگاه‌های اقلیم کردستان عراق به این کشور سفر کردند.

اهداي مجسمه‌های تاریخ ایران به گالری مجسمه‌های دانشگاه پرتوریا
رايزني فرهنگي ايران در آفريقاي‌جنوبي، مجموعه‌ای مشتمل بر 11 قطعه از مولاژهای مربوط به مجسمه‌های تاریخی شهر پرسپولیس را براي ثبت و نمایش به گالری مجسمه‌های دانشگاه پرتوریا، اهدا كرد.

آموزش موسیقی سنتی ایرانی در ژاپن
همزمان با نودمین سال آغاز روابط رسمی ایران و ژاپن، کارگاه آموزشی موسیقی سنتی ایرانی از سوی رایزنی فرهنگی ایران در دانشگاه یوکوهامای ژاپن برگزار شد.