منو اصلی
اخبار > نمایشگاه اسناد تاریخی روابط ایران و عثمانی افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

در استانبول؛

نمایشگاه اسناد تاریخی روابط ایران و عثمانی افتتاح شد

نمایشگاه اسناد تاریخی روابط ایران و عثمانی شامل بیش از 30 سند تاریخی موجود در آرشیوهای دو کشور با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در استانبول افتتاح شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول، نمایشگاه اسناد تاریخی روابط ایران و عثمانی با حضور جمعی از رؤسای نمایندگی‌های کشورهای مختلف، دیپلمات‌ها، محمد فرازمند، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آنکارا، جواد معبودی‌فر، سرکنسول، کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول، علی موجانی، مشاور وزیر امور خارجه، استادان و پژوهشگران مراکز علمی و پژوهشی ترکیه و جمعی از ایرانیان مقیم استانبول در محل ساختمان تاریخی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول گشایش یافت.

ایلبراورتایلی، مورخ و ایرانشناس شهیر ترک، فرازمند، سفیر کشورمان در آنکارا، معبودی‌فر، سرکنسول کشورمان در استانبول، موجانی، مشاور وزیر امور خارجه و ساسانی به نمایندگی از جامعه ایرانیان استانبول در آیین گشایش این نمایشگاه در سخنانی به اشتراکات تاریخی و فرهنگی میان دو ملت و دو کشور ایران و ترکیه تأکید کردند.

همچنین، ابراز امیدواری کردند برگزاری چنین رویدادهای بتواند به تعمیق و استحکام روابط دو کشور کمک کند.

بنابر اعلام این خبر، نمایشگاه اسناد تاریخی روابط ایران و عثمانی شامل بیش از 30 سند تاریخی موجود در آرشیوهای دو کشور افتتاح و مهمانان از نمایشگاه بازدید بعمل آوردند.

دست نوشته‌ها و مکاتبات اداری بین ایران و عثمانی، بخش مهمی از اسناد این نمایشگاه را شامل می‌شود.

انتهای پیام/ص


٠٩:٤٢ - 1400/04/26    /    شماره : ٧٧١٤٠٢    /    تعداد نمایش : ٦٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج