منو اصلی
اخبار > نماهنگ پیام تبریک نوروزی ژاپنی‌ها به ملت ایران منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت عید نوروز؛

نماهنگ پیام تبریک نوروزی ژاپنی‌ها به ملت ایران منتشر شد

از سوی رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن، نماهنگ ویژه پیام تبریک نوروزی جمعی از اساتید و فارسی آموزان ژاپنی به ملت بزرگ ایران تولید و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،در این فیلم کوتاه 18 نفر از علاقه مندان ژاپنی و اساتید و فارسی آموزان رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، دانشگاه مطالعات خارجی توکیو و دانشگاه کاگوشیما ضمن شعر خوانی و بیان برخی تجربیات خود در سفر به ایران، پیام های محبت آمیز خود را ارسال نمودند که نماهنگی زیبا تولید و منتشر شد.

علاوه بر این، به مناسبت نوروز 1400، جشنواره موسیقی سنتی با همکاری بنیاد رودکی، اداره کل همکاری های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و شهرداری میناتاکو، روز دوشنبه 2 فروردین (22مارچ) در سالن لیبرای شهرداری، سمینار مجازی " معرفی نوروز" و انتشار ویژه نامه نشریه تخصصی "ایران" به زبان ژاپنی با موضوع "موسیقی ایرانی" نیز از سوی رایزنی فرهنگی به اجرا درخواهد آمد.

در جشنواره موسیقی سنتی ایران به مناسبت نوروز 1400، کنسرت کتاب " قلبی بزرگتر از جهان" اثر عرفان نظری آهاری در خصوص صلح که برای اولین بار به زبان ژاپنی در میان بیش از 9 ترجمه دیگر آن در تالار وحدت اجرا شده است، به صورت تولیدی به نمایش در می آید.

اجرای موسیقی سنتی گروه "سروش مولانا"، قطعه خاک مهر آئین، اجرای خوشنویسی به زبان ژاپنی، برپایی و معرفی سفره هفت سین و ... نیز بخش های دیگر این برنامه خواهد بود که به صورت زنده و مستقیم نیز از اینستاگرام رایزنی به آدرس@iran_bunka   به نمایش درخواهد آمد.

گروه موسیقی سنتی "سروش مولانا" که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده مقرر بود در نوروز 1399 به دعوت رایزنی فرهنگی، در ژاپن اجرای برنامه داشته باشد که به دلیل شیوع کرونا لغو شد، در ویژه برنامه آغاز سال 1400، 5 قطعه موسیقی به اجرا در آورده است.

این گروه نه نفره که برای نوروز 1400 در ژاپن و از تهران اجرای برنامه خواهند داشت را حسین سجودی (سرپرست و نوازنده تار)، علی خشتی نژاد (تار)، مهرداد نوبخت پور(کمانچه)، شهریار نظری (دف)، امیر سیاوش پور (نی و خواننده)، فرزین کشاورز (سنتور)، محمد سرباز (تنبک)، امیر محمدی (قیچک) و سید جلیل طاهری پور (رباب) تشکیل می دهند.

در بخش خوشنویسی به سبک ژاپنی نیز آبستره بسم الله توسط عبدالله مقدسی و با همکاری هادی هژبری اجرا می شود.

معرفی هفت سین و توزیع نشریات و اقلام فرهنگی رایزنی فرهنگی نیز از دیگر بخش های این برنامه می باشد که به صورت مجازی و زنده از اینستاگرام رایزنی فرهنگی پخش می شود و از طریق یوتیوپ رایزنی فرهنگی به آدرس youtube.iranbunka نیز تقدیم خواهد شد.

اطلاعات برنامه به زبان ژاپنی  در این لینک زیر قرار داردhttps://b2n.ir/b13004

انتهای پیام/م


١٠:٥٧ - شنبه ٣٠ اسفند ١٣٩٩    /    شماره : ٧٦٦٤١٦    /    تعداد نمایش : ٢١١٦خروج