منو اصلی
اخبار > معرفی شهر تبریز و دیگر مناطق استان آذربایجان شرقی در رادیو ملّی قطر


  چاپ        ارسال به دوست

در برنامه شهرها و آبادی‌ها؛

معرفی شهر تبریز و دیگر مناطق استان آذربایجان شرقی در رادیو ملّی قطر

با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر، برنامه رادیویی شهرها و آبادی‌ها ( المُدُن و القُری ) که از رادیو ملّی قطر پخش می شود، به معرفی استان آذربایجان شرقی و بویژه شهر تبریز اختصاص پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،خانم خلود جوهر الحُمیدی مجری و تهیه کننده قطری این برنامه ایران را کشوری بزرگ ، پهناور و صاحب تمدن یاد کرد و با توجه به داشتن طبیعتی زیبا و چهار فصل ، ایران را مقصدی مهم و جذاب برای گردشگران قطری بر شمرد.

درادامه این برنامه رادیویی خانم الحُمیدی اظهار داشت: با توجه به جاذبه های گردشگری و زیبایی هایی که در هر نقطه از ایران وجود دارد بدین جهت دو برنامه را به معرفی ایران اختصاص خواهند داد.

قسمت اول معرفی ایران در برنامه المُدن و القُری در روز اول مهر ماه99 ساعت 10 شب از طریق رادیو ملّی قطر پخش شد. در این قسمت از برنامه ضمن معرفی ایران به عنوان سرزمینی که به رغم تنوع قومی مانند ترک و لر و بلوچ و ترکمن و عرب و غیرهم و همچنین تعدد لهجه ها و زبان ها  همه در کنار هم با وفاق و مسالمت زندگی می کنند و بیان کلیات و اطلاعاتی عمومی مانند واحد پول ایران و ... ، به معرفی تفصیلی استان آذربایجان شرقی و موقعیت جغرافیایی آن و به صورت ویژه به معرفی شهر تاریخی تبریز پرداخته شد.

این برنامه رادیویی در قسمت اول ، معرفی شهر تبریز را به بخش هایی از تاریخ، جاذبه های گردشگری از جمله مسجد کبود تبریز و معماری وکتیبه های زیبای آن ، موزه های آن ، بازار و بازارچه های سنتی تبریز و وجود مدارس و مساجد تاریخی در آن ، ادباء و مشاهیر و مقبره های آنان مانند شیخ محمد خیابانی و محمد حسین شهریار و اماکن زیارتی و نیز شهرهای دیگر استان آذربایجان شرقی مانند شهر جلفا و اهمیت آن در ارتباط با همسایگان بخاطر وجود خط آهن و همچنین سواحل و بنادر شرقی دریاچه ارومیه مانند بندر شرفخانه و شهرستان شبستر تقسیم کرد.

مجری این برنامه رایویی شنوندگان را به بازدید از کشور جمهوری اسلامی ایران که سرزمینی بسیار زیباست، توصیه کرد. 

شهریور رایزن فرهنگی کشورمان در قطر در این زمینه اظهارداشت: برنامه «المُدن و القُری» سه شنبه ها ساعت 10 شب از رادیو ملّی قطر با اجرای خانم خلود الحُمیدی روی آنتن می رود. قسمت دوم این برنامه رادیویی مربوط به معرفی ایران سه شنبه هفته آینده 8/7/99 برابر با 29 سپتامبر 2020 از موج FM فرکانس 90.8 پخش می شود. بخش هایی از ضبط قسمت اول این برنامه رادیویی برای استماع در فایل پیوست قرار دارد. لینک مستقیم پخش زنده رادیو ملّی قطر ذیلاً مندرج است.

پیش از آغاز این برنامه رادیویی ضمن رایزن فرهنگی کشورمان تمام موارد اطلاعات گردشگری ، اماکن زیارتی ، فرهنگی ، نقشه ایران و... شامل: «کتاب و بروشور ها - اطلاعات سفر به ایران - فیلم » در اختیار تهیه کننده برنامه قرار داده بود.

لينك مستقيم پخش زنده رادیو ملّی قطر :http://www.qatarradio.qa/Live

انتهای پیام/م

 


٠٩:٥٤ - 1399/07/03    /    شماره : ٧٥٧٣٩٣    /    تعداد نمایش : ٥٦١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج