منو اصلی
اخبار > آماده معرفی ایران به مخاطبان ايتاليايي هستم


  چاپ        ارسال به دوست

کارگردان ایتالیایی مستند «پیاده راه‌های ایرانی»:

آماده معرفی ایران به مخاطبان ايتاليايي هستم

آلساندور دی باتیستا که در سفر به ایران مستند «پیاده راه‌های ایرانی» را ساخته است، گفت: آن چه من ساخته‌ام، یک سند از واقعیت ایران معاصر است که در خصوص معرفی آن به مخاطبان ایتالیایی آماده هر گونه همکاری هستم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آلساندور دی باتیستا (Alessandro Di Battista)، کارگردان و فعال سیاسی وابسته به جنبش  عوام‌گرای «5 ستاره» ایتالیا که در سفر به ایران مستند سه قسمتی «پیاده راه‌های ایرانی» را ساخته است، ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رُم با محمدتقی امینی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دی باتیستا گزارش اجمالی سفر خود به استان‌های خوزستان، فارس، کرمان، خراسان رضوی، گلستان و ... که با تمرکز ویژه بر شهرهای خرمشهر، ارگ بم، حرم مطهر امام رضا(ع)، آرامگاه سردار شهید سلیمانی و مناطق کُردنشین کوهستانی در مرز عراق انجام یافته را ارایه داد.

وی با تقدیر از مهمان نوازی ایرانیان طی این سفر، مستند خود را بازتاب واقعیت‌هایی دانست که در ایران مشاهده کرده و در صورت موافقت مسؤلین ذیربط، سفر مجدد به جمهوری اسلامی ایران و نمایش این مستند در ایران را خواستار شد.

این کارگردان ایتالیایی با تأکید بر ریشه‌های فرهنگی مشترک ایران و ایتالیا و مناسبات همه جانبه دو کشور تا زمان تحریم‌های یکجانبه ایلات متحده آمریکا علیه ایران، مصادیقی از مهمان نوازی، خونگرمی، فرهنگ عمومی، درستی و صداقت ایرانیان که طی این سفر با آنها مواجه شده را روایت کرد.

وی خاطر نشان کرد: در قیاس با آن چه من در واقعیت، طی سفر در ایران، تجربه و مشاهده کرده‌ام، باید بگویم ایران و ایرانیان قربانی تحریف رسانه‌ای شده‌اند. من با این تحریف مخالفم و در مقابل آن مقاومت می‌کنم.

دی باتیستا مستند خود را، نمایش واقعیت ایران معاصر در تقابل با این هجمه رسانه‌ای توصیف کرد و گفت: آن چه من ساخته‌ام، شاید یک فیلم مستند در معنای فنی کلمه نباشد اما، بدون شک، یک سند از واقعیت ایران معاصر است که در خصوص معرفی آن به مخاطبان ایتالیایی آماده هر گونه همکاری هستم.

امینی به بیان ساختار و فعالیت‌های رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، سند برنامه اجرایی همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور و سطح کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی متقابل بر مبنای آن پرداخت و از حُسن همکاری وزارت میراث فرهنگی و دیگر نهادهای ذیربط ایتالیایی در جریان این همکاری‌ها تقدیر به عمل آورد.

رایزن فرهنگی ایران در ایتالیا، با ابراز امیدواری نسبت به پایان یافتن محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ناشی از فاصله گذاری اجتماعی در خصوص پیگیری این سفر و نمایش فیلم در نخستین فرصت مقتضی اعلام آمادگی کرد.

وی همچنین، پیشنهاد داد تا تحقق این فرصت، دی باتیستا با شرکت در یک وبینار مشترک با رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، تجربه سفر به ایران و مجموعه مستند خود را معرفی کند.

انتهای پیام/ص

 


٠٩:٥٧ - 1399/06/29    /    شماره : ٧٥٧١٢٣    /    تعداد نمایش : ٥٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج