منو اصلی
اخبار > نشست چای سنتی و تشریح آداب و رسوم فرهنگی مشترک برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با دعوت انجمن بین‌المللی هنرمندان ژاپن؛

نشست چای سنتی و تشریح آداب و رسوم فرهنگی مشترک برگزار شد

با دعوت انجمن بین‌المللی هنرمندان ژاپن، نشست چای سنتی و تشریح آداب و رسوم فرهنگی مشترک در پارک ژاپنی Mejiro garden  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این مراسم در ادامه برنامه قبلی رایزنی فرهنگی ايران و با مشارکت این انجمن با عنوان " سفره ایرانی، چای ایرانی" برگزار شد.

به دعوت انجمن بین المللی هنرمندان از رایزنی فرهنگی کشورمان در ژاپن و با شرکت تعدادی از هنرمندان در راستای شناخت اشتراکات فرهنگی، مراسم چای سنتی ژاپنی و آشنایی با مراسم سنتی چای ژاپنی به همراه رایزنی فرهنگی ایران با عنوان" اشتراکات فرهنگی و اداب و رسوم سنتی" در پارک ژاپنی Mejiro garden  برگزار شد. 

در این برنامه، نمایندگان رایزنی فرهنگی کشورمان نیز حضور یافتند و در خصوص آداب و رسوم مشترک به ویژه فرهنگ پذیرایی، میهمان نوازی در ایران و اشتراکات فرهنگی در این زمینه  توضیحاتی را ارائه نمودند.

در این جلسه احسان جوانمردی محقق دانشگاه توکیو با توجه به ایام محرم و عزاداری امام حسین(ع) در ایران، به تشریح این مناسبت پرداخت و به طور خاص در ارتباط با مراسم ها و آداب و سنن و نذورات و ... در این مناسبت مطالبی را ارائه نمود.

در ادامه و پس از توضيحات ارائه شده، مراسم چاي سنتي ژاپني توسط انجمن بين المللي هنرمندان(اوراسنكا) برگزار گرديد.  

لازم به ذکر است در تاریخ 16 تیر 98 و به همت رایزنی فرهنگی و همکاری این انجمن، نشستی با عنوان "معرفی ایران، سفره ایرانی" برگزار گردید که بیش از 120 نفر از علاقه مندان ژاپنی در این برنامه شرکت کردند.

انتهای پیام/م


٠٨:١١ - 1398/06/21    /    شماره : ٧٣٥٥٥٧    /    تعداد نمایش : ٨٠١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج