منو اصلی
اخبار > حجت‎الاسلام‎والمسلمین ابراهیم ساوادا: اسلام جایگاه ویژه‎ای برای خانواده قائل است‎


  چاپ        ارسال به دوست

نخستین دور گفت‌وگوهای دینی ایران و ژاپن / 8

حجت‎الاسلام‎والمسلمین ابراهیم ساوادا: اسلام جایگاه ویژه‎ای برای خانواده قائل است‎

معاون دانشگاه بین‎المللی المصطفی(ص) ژاپن گفت: احسان به والدین و یا وظایفی که در رساله حقوق امام سجاد(ع) در مورد حقوق پدر، مادر، فرزند و خانواده ارایه شده، نشان‌دهنده این جایگاه بسیار مهم در اسلام است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حجت‎الاسلام‎والمسلمین ابراهیم ساوادا، معاون دانشگاه بین‎المللی المصطفی(ص) ژاپن و مترجم قرآن کریم به زبان ژاپنی که روز شنبه 20 بهمن‎ماه در نخستین دور گفت‎وگوهای دینی ایران و ژاپن با موضوع «جایگاه خانواده در اسلام و شینتو» در دانشگاه کواکان ژاپن به ارایه مقاله می‌پرداخت، با اشاره به آیات و روایات قرآن کریم گفت: برای فهم دقیق و روشن از جایگاه خانواده و تدبر و تأمل در آیات و روایات فراوان در این زمینه می‌توان دریافت که اسلام جایگاه بسیار بالایی را برای اسلام قائل است.

وی ادامه داد: احسان به والدین و یا وظایفی که در رساله حقوق امام سجاد(ع) در مورد حقوق پدر، مادر، فرزند و خانواده ارایه شده، نشان‌دهنده این جایگاه بسیار مهم در اسلام است.

حجت‎الاسلام‎والمسلمین ساوادا، در ادامه سخنان خود به برخی از اشتراکات اسلام و شینتو در خصوص جایگاه خانواده اشاره کرد و افزود: در اسلام وقتی که در مورد یک موضوع دیدگاه‎های اسلامی مطرح می‌شود، می‌بایست به مرجع قرآن و روایات معصومین (ع) رجوع کرد که این نکته بسیار مهمی در استنادات اسلامی است.

لازم به ذکر است؛ در این نشست، افراد و دیگر مقامات و اساتید همچون حجت‎الاسلام‎والمسلمین حکیم‌الهی استاد دانشگاه، حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی ایران در ژاپن، سانو، استاد دانشگاه ریوکوکو و اسلام‎شناس، کی یوشی شیمیزو، رییس دانشگاه کوگاکان، تاکاشی ماتسوموتو، مدیر گروه مطالعات شینتویی دانشگاه کوگاکان، ماساناری ایتایی، استاد مرکز توسعه آموزشی دانشگاه کوگاکان و معاون رییس، عالی‌مقام هیتوشی اوکائیچی، رییس پژوهشکده سازمان معابد شینتویی (ایزدکده‎های) ژاپن، عالی‌مقام تاتسومی یوشیکاوا از مقامات عالیرتبه ـ مقام نه گی ـ شینتو (ایزدکده) ایسه، هاروئو ساکورائی، استاد تحصیلات تکمیلی دانشگاه کوگاکان و ... به ارایه مقاله و سخنرانی پرداختند.

اولین دور گفت‎وگوی دینی ایران و ژاپن به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همزمان با نودمین سالگرد آغاز روابط رسمی دو کشور ایران و ژاپن از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و دانشگاه کوگاکان، مهم‎ترین دانشگاه آموزش و تربیت شینتویی و با حمایت سفارت ایران در ژاپن مرکز گفت‎وگوی ادیان و فرهنگ‎های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و معبد ایسه به عنوان مهم‎ترین و مقدس‎ترین معبد شینتویی در شهر ایسه ژاپن صبح امروز شنبه 20 بهمن‎ماه افتتاح شد.

انتهای پیام/ش

 

 

 


١٩:٢٤ - 1397/11/20    /    شماره : ٧٢٣٢٥١    /    تعداد نمایش : ١٦٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج