منو اصلی
اخبار > ديدار رایزن فرهنگی ايران با مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه داکار سنگال


  چاپ        ارسال به دوست

ديدار رایزن فرهنگی ايران با مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه داکار سنگال

سید حسن عصمتی، رایزن فرهنگی ايران در سنگال با احمدو گالو دیوپ، مدیرکل همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار ديدار و با وي درباره توسعه ارتباطات دانشگاهی دو كشور گفت‌وگو کرد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، رایزن فرهنگی کشورمان در سخناني در اين ديدار، به بیش از یک دهه فعالیت دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی در دانشگاه داکار، اعطاي بورس و فرصت مطالعاتی به دانشجویان و استادان سنگالی و بازدید هیأت‌های دانشگاهی ایرانی از سنگال، اشاره كرد.

وي همچنين، گفت: به زودی استاد تمام وقت ایرانی براي تقویت دپارتمان زبان فارسی به سنگال خواهد آمد و ما انتظار داریم مقدمات حضور و فعالیت علمی او در دانشگاه داکار فراهم شود.

در ادامه، احمدو گالو دیوپ با اظهار رضایت از فعال‌تر شدن ارتباطات دانشگاهی ایران با سنگال، آمادگی خود را براي ارتقاي ارتباطات دانشگاهی سنگال و ایران و حمایت از حضور استاد ایرانی اعلام کرد.

ضرورت برقرری ارتباط دانشگاه داکار با دانشگاه‌های ایران و پیگیری وعده‌های هیأت دانشگاه جهرم به دانشگاه داکار، از دیگر محورهای گفت‌وگوي طرفين در این ديدار بود.

انتهاي پيام/


١٦:٢١ - 1396/10/30    /    شماره : ٦٩٦٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٧٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج