English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠١ آبان ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

بزرگداشت شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی و همراهانشان در کراچی

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی، مراسم باشکوهی به مناسبت بزرگداشت شهادت غمناک سردار رشید حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همراهانشان برگزارکرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی این مراسم با حضور محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کراچی، بهرام کیان مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در کراچی، حجه الاسلام سید رضی جعفرنقوی مدیر حوزه علمیه باب النجف، موسسه تنظیم المکاتب و رئیس ائتلاف احزاب شیعه در کراچی، حجج الاسلام سید شهنشاه حسین نقوی ازخطبای سرشناس شیعه در پاکستان، سید باقرحسین زیدی ازسران حزب مجلس وحدت مسلمین در پاکستان، شبیرحسن میثمی رئیس حوزه علمیه بانوان اکادمی الزهر(س) و از مسئولان حزب شورای علمای پاکستان در ایالت سند، احمد اقبال رضوی معاون حزب مجلس وحدت مسلمین پاکستان و ازعلمای مبارزو فعال پاکستان، فداحسین عابدی مدیرحوزه علمیه جامعۃ المصطفی العالمیه در کراچی،غلام حسین مخلصی مدیردانشگاه امام خمینی(ره) ، سید عقیل انجم رئیس حزب جمعیت علمای پاکستان (ازمهمترین احزاب دینی سیاسی پاکستان) در ایالت سند، سید منظرحسین نقوی معاون انجمن سردبیران روزنامه های پاکستان، کارکنان کنسولگری ج.ا.ایران، مسئولان و کارکنان سرپرستی مدارس شبه قاره و مجتمع آموزشی ج.ا.ایران در کراچی، علماء، اندیشمندان و طلاب حوزه های علمیه شیعه و اهل تسنن، ایرانیان مقیم و جمع کثیری از مسلمانان پاکستان به همراه خانواده هایشان در سالن اجتماعات نمایندگی فرهنگی در کراچی برگزار گردید.

این مراسم با امضاء دفتر یادبود شهادت سردار قاسم سلیمانی از سوی شخصیت های دینی ، روسای احزاب و رسانه ها  آغاز شد و سپس برنامه هایی به شرح زیر اجرا گردید:تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط آقای وجاهت حسین از قاریان جوان برجسته کراچی،پخش کلیپ زیبایی حاوی سرود جنگی در مورد شهید سردار قاسم سلیمانی،شعرسرایی درشان شهید و شهادت وهجو ستمگران و قلدران و زورگویان متکبر توسط سید فراست رضوی از شاعران سرشناس شیعه در کراچی و...

پس ازتلاوت قرآن شریف و پخش کلیپ، سید منظرحسین نقوی به سخنرانی پرداخت. وی ضمن عرض تسلیت و تعزیت شهادت المناک سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانشان به مقام معظم رهبری، ملت مسلمان ایران و خانواده شهیدان مقاومت به نیابت انجمن سردبیران روزنامه های پاکستان این سانحه را بزرگترین و بدترین اشتباه استکبار جهانی شمرد که مرتکب آن شده است. وی همسویی و حمایت مردم مسلمان پاکستان به خصوص حمایت و همدردی سردبیران روزنامه های پاکستان را در این مصیبت بزرگ با جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود.

سپس اشعاربسیارزیبای حماسی درشان شهید و شهادت وهجو استکبار جهانی توسط سید فراست حسین رضوی سروده شد که مورد شور وهیجان تمامی حضار قرار گرفت

سخنران بعدی حجه الاسلام احمد اقبال شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهانش را خسارت بزرگی به جبهه مقاومت اسلامی، به ملت بزرگ ایران و جهان اسلام شمرده و آن را از سوی دیگر الهام بخش وحدت و همبستگی جبهه مقاومت اسلامی درحرکتهای اسلامی ضد استعماری دانست که نقطه آغاز افول استکبار در منطقه بوده و به سرنگونی نهایی استعمار در سراسر جهان منتج خواهد بود.

 وی گفت: دشمن در تلاش است که به نفع خود علیه ایران اسلامی از خاک پاکستان استفاده کند ولی تا آخرین قطره خون ما به هیچ کسی اجازه این کار را نخوهیم داد.

حجه الاسلام  سید رضی جعفرنقوی ضمن عرض تسلیت و تعزیت و تبریک شهادت سردارحاج قاسم سلیمانی به محضرحضرت بقیۃ الله الاعظم ارواحنا له الفدا، محضرمقام معظم رهبری، ملت شهید پرور ایران، خانواده های محترم شهداء و تمامی ارادتمندان شهداء، سردارحاج قاسم سلیمانی را برای مقام معظم رهبری به مالک اشترنخعی تشبیه نمود.

 وی گفت: این شباهت، یک شباهت اعتباری نیست بلکه حقیقی است. برای آنان که با مبارزه های دفاع مقدس و جبهه مقاومت آشنا هستند، جایگاه شهید سلیمانی واضح تراست. شهید سلیمانی نه تنها برای حفظ نظام اسلامی در ایران بلکه برای آزادی قدس و حفظ آبروی اسلام در سراسر جهان فعال بوده اند.

درادامه کلیپی در مورد زندگی مجاهدانه شهید حاج قاسم سلمانی پخش شد و سپس حجه الاسلام سید باقرزیدی به سخنرانی پرداخت.

وی جنبه های مختلف سانحه ترورشهید حاج قاسم سلیمانی وهمراهانش را مورد بررسی قرار داده و صهیونیست جهانی را عامل اساسی آن دانست.

 وی گفت: چون حاج قاسم سلیمانی بزرگترین مانع درراه سلطه طلبای صهیونیست ها در منطقه بود و چندین بار در کشورهای سوریه، لبنان عراق و.. از ایشان شکست خورده بودند لذا برای صهیونیست ها لازم بود که به خاطر دستیابی سریع به اهدافش باهمکاری آمریکا حاج قاسم سلیمانی را شهید کنند. آمریکا نیز انتظارعواقب گسترده این سانحه وعکس العمل شدید در داخل ایران و در سطح بین المللی را نداشت. در آینده آمریکای ها خواهند دید که چه اشتباه بزرگی را مرتکب شده اند.

سرود خوانی زیبای سید علی دیپ رضوی از مداحان برجسته و سرشناس پاکستان برای شهید قاسم سلیمانی و شهدای دیگر جبهه مقاومت برنامه بعدی بود که مورد استقبال حضار قرار گرفت.

حجه الاسلام شیخ شبیرحسن میثمی نیز ضمن عرض تسلیت شهادت جبهه مقاومت به تمامی ارادتمندان و خویشاوندان شهداء این شهادت را مهمترین نقطه قوت برای اسلام و مسلمین دانست. وی گفت: من از روز اول وقوع این سانحه مذاکره ها و تحلیل های رسانه های مهم غربی از قبیل تلویزیون سی.ان.ان.، بی. بی سی و.. را در خصوص این سانحه بررسی کردم خودشان این اقدام را اشتباه بزرگی از سوی آمریکا می دانند. در نظر آنان این اقدام عامل مهمی برای شکست در منطقه می باشد.

وی به جوانان مسلمان تاکید کرد تا می توانند برای زنده نگه داشتن اهداف این شهادت از رسانه های اجتماعی استفاده نمایند و حمایت خود را نسبت به شهدای مقاومت اسلامی و ملت ایران به وضوح نشان دهند تا استکبار جهانی از اشتباه خود بیش از پیش پشیمان شود.

سخنران دیگر مراسم حجه الاسلام سید شنشاه حسین نقوی  ضمن عرض تسلیت و تبریک شهادت جانسوزحاج قاسم سلیمانی وهمراهانش به محضرامام زمان(ع)، مقام معظم رهبری و تمامی ارادتمندان ایشان گفت: مکتب ما مکتب شهادت است و شعار پیروان امیرالمنین(ع) و سالار شهدان(ع) همیشه همین بوده است که علی(ع) گونه و حسین(ع) گونه زندگی کنند و پیرو آن امامان عالیقدر باشند.

به ما یاد داده شده است که مرگ در راه حق سعادت است لذا ما هیچ گاه از مرگ ترسی نداریم. شهادت غمبار حاج قاسم سلیمانی وهمراهانشان گرچه سانحه بزرگی برای ملت اسلام است ولی ما مفتخریم که این شهادت روح تازه ای را در پیکر مقاومت اسلامی دمیده است. این شهیدان قوتی به مبارزان اسلامی برضد طاغوت اعطا کرده که هیچ کس نمی تواند آن را تضعیف کند. به قولی شهید قاسم سلیمانی بسیار قوی تر از قاسم سلیمانی زنده دربرابر استکبار قرار گرفته است.

پس ازسخنرانی سید شهنشاه نقوی سرود زیبایی درشان شهدای اسلام توسط آقای حسنین اجرا شد و سپس سید عقیل انجم به سخنرانی پرداخت. وی با استناد به آیات قرآن شریف گفت: شهیدان راه حق از رتبه و مقامی بسیار بالایی پیش خداوند برخوردارند که به گفته قرآن انسان نمی تواند آن را احاطه کند. شهید زنده و جاوید است و نزد خداوند منان مرزوق است که آن رزق توصیف شدنی نیست. با درنظر گرفتن جایگاه شهید در اسلام شهادت محل تاسف برای پیروان حق نمی باشد بلکه موجب افتخاراست.

برای ایرانیان جای افتخار است که حاج سلیمانی به خواسته خود رسید چون دراسلام بزرگتراز شهادت افتخاری نداریم. وی افزود:من قبلا آشنایی خوبی با شخصیت والای شهید سلیمانی نداشتم ولی زمانی که ایشان به سرداری  لشکر قدس منصوب گردید و برای آزادی قدس تلاشهای خستگی ناپذیر ایشان را مطالعه کردم به شخصیت ایشان علاقه مند شدم. شهید سلیمانی مدافع قدس قبله اول مسلمانان بودند لذا همه مسلمانان مدیون مجاهدت های ایشان هستند.

وی گفت: آمریکا تهدید نموده به مراکز فرهنگی ایران  حمله خواهد کرد، مراکزی چون عتبات مقدسه اسلام از قبیل حرم مطهر امام رضا(ع)، حرم حضرت معصومه(س) و... نیز شامل آن می باشند ولی من به عنوان نماینده یکی ازاحزاب بزرگ دینی سیاسی اهل تسنن پاکستان در این مجلس حمایت مسلمانان اهل تسنن را با ملت ایران اعلام می کنم. من قول می دهم در صورت هر حماقتی از سوی آمریکا در رابطه با اهانت به عتبات مقدسه درایران  شابه به شانه و در کنار برادران ایرانی خواهیم ایستاد.

 محمدی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران آخرین سخنران مراسم  بودند. وی ضمن ستایش از  ابرازارادت و حضور پرشور حضارنسبت به شهید حاج قاسم سلیمانی وهمراهانش درمراسم بزرگداشت شهدای جبهه مقاومت اسلامی گفت: سردارشهید قاسم سلیمانی به آرزوی خود که شهادت بود، رسید. شما مشاهده کرده اید پس ازشهادت غمبار ایشان از کشمیرتا افغانستان، ازپاکستان تا کانادا مردم چه ابراز علاقه ای نسبت به ایشان نشان دادند.

 دشمن از ابتدا دنبال سرنگونی نظام اسلامی بود. بسیاری ازآنان که این خواسته را داشته اند زیرخاک رفتند ولی نتوانستند به هدف خود برسند. صدام کجاست که می خواست نظام اسلامی را ازبین ببرد، خودش زیرخاک رفت ولی مردم میهن او برای سردارشهید سلیمانی وهمراهانش گریه کردند.

وی به عنوان نصیحت به مسئولان کشورهای اسلامی گفت که از دسیسه های دشمن اسلام که می خواهد با ایجاد گروهایی همانند داعش بین مسلین تفرقه اندازند و یا ازگروه هایی برای منافع خود سوء استفاده کنند. هشیار باشند.

انتهای پیام/م


٠٩:٢٣ - 1398/10/19    /    شماره : ٧٤٢٤٦٤    /    تعداد نمایش : ١٢١٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
خبرهاي مهم
کتاب «دعای صحیفه و دعای مشلول» در بنگلادش منتشر شد
زائران ،موکب داران و خدمتگزاران عراقی از نبودایرانی ها درمراسم اربعین ابراز همدردی کردند
گستره تمدن ایران بسیار وسیع و در چارچوب جغرافیای امروز ایران محدود نمی­شود
از برگزاری ﺑﯿﺴﺖ ﻭﯾﮑﻤﯿﻦ ﺩﻭﺭ ﺍﺯ ﻣﺴﺎﺑﻘﺎﺕ ﻗﺮﺁﻥ ﮐﺮﯾﻢ تا ﺟﺸﻨﻮﺍﺭﻩ ﻓﺮﻫﻨﮕﯽ ﻫﻨﺮﯼ ﺧﻮﺷﻨﻮﯾﺴﯽ ﻣﺤﻤﺪ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ (ﺹ)
موسیقی ایران قدمتی مانند تمدن کهن ایران دارد
بازدید رایزنی فرهنگی ایران از کلاس های زبان فارسی درایروان
وبینار «چشم‌انداز همکاری‌های مشترک ایران و یونان در حوزه پویانمایی» برگزار می‌شود
انتشار کتاب «خطبه رسول الله(ص) در غدیر خم» به زبان بنگالی
نقش علما و صاحب‌نظران اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین بسیار مهم است
مسابقه عکس «وحدت اسلامی» در اسلام‌آباد برگزار می‌شود/ خبرگزاری ایسنا
برپایی نمایشگاه «هویت زن معاصر در جنوب جهان» در آفریقای جنوبی/ خبرگزاری مهر
سی‌وچهارمین کنفرانس بین‌المللی «وحدت اسلامی» برگزار می‌شود
تنوع جریان‌های صوفی‌گری در مجمع الجزایر نوسانتارا
کتاب «ظهور هندوئیسم در گندهارا» منتشر شد
تأسیس کتابخانه تخصصی و نگارخانه دائمی تاریخ اشغال فلسطین
رونق توليد

 

گزارش تصويري
 • وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت ‌الله تسخیری»
  همزمان با آیین چهلمین روز ارتحال آیت ‌الله تسخیری، وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت ‌الله تسخیری» صبح امروز ۸ مهرماه با حضور شخصیت‌ها و اندیشمندانی از جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام (به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • مراسم يادبود و هفتمین روز ارتحال آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری
  مراسم يادبود و هفتمین روز ارتحال آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری (4 شهريورماه) از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.

 • دور يازدهم گفت‌وگوی ديني ایران و كليسای واتيكان
  یازدهمین دور ‌دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان با عنوان «مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر در خدمت انسان» (20 آبان‌ماه) در این سازمان، برگزار شد.