English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
دوشنبه ٠٥ مهر ١٤٠٠
مسلمانان آفریقای جنوبی ​​​​​​​اهانت فرانسه به پیامبر(ص) را محکوم کردند
مسلمانان آفریقای جنوبی ​​​​​​​اهانت فرانسه به پیامبر(ص) را محکوم کردند تاریخ ثبت : 1399/08/21
طبقه بندي : ,,
عنوان : مسلمانان آفریقای جنوبی ​​​​​​​اهانت فرانسه به پیامبر(ص) را محکوم کردند
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در پرتوریا
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

مسلمانان آفریقای جنوبی همگان با سایر مسلمانان جهان؛

حمله مکرون به پیامبر اسلام(ص) را محکوم می‌کنند

مسلمانان آفریقای جنوبی به خشم جهانی فزاینده‌ای پیوستند که علیه امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه، به دلیل موضع اسلام ستیزانه و حمایت آشکار وی از کاریکاتورهای شارلی ابدو از پیامبر اسلام(ص) به وجود آمده است.

مکرون با متهم کردن مسلمانان فرانسه به «تجزیه طلبی» خشم مردم جهان را برانگیخت و اسلام را «دینی در بحران» توصیف کرد. بسیاری از کشورهای دارای اکثریت مسلمان تحریم کالاهای فرانسوی را آغاز کرده‌اند.

اوقاف آفریقای جنوبی، ارگانی محلی، گفت که از «حملات تهاجمی کنونی به پیامبر گرامی انسانیت، حضرت محمد(صلی الله علیه و آله و سلم) که از فرانسه نشأت می‌گیرد، منزجر شده است.»

میکائیل کولیر، معاون مدیرعامل اوقاف آفریقای جنوبی گفت: ما همچنین با نگرانی عمیقی اظهارات ناآگاهانه مکرون، رییس جمهور فرانسه، مبنی بر اینکه اسلام در" بحران قرار دارد را مورد توجه قرار دادیم. اسلام رشد بسیار فزاینده‌ای در جهان داشته است و نمی توان آن را نشانه «بحران» دانست.

مسلمانان به همه پیامبران احترام می گذارند و آنها را دوست دارند. اسلام به همه پیامبران خدا عزت یکسانی می‌دهد و احترامی که برای آنها قائل است اعتقاد اصلی ایمان ما است.

کاریکاتورهایی که به طور گسترده در رسانه‌های فرانسه منتشر شده اند، فقط به دنبال بد جلوه دادن شخصیت مقدس حضرت محمد(ص) هستند، در حالی که در عین حال، به بیش از یک میلیارد مسلمان در سراسر جهان بی دلیل توهین کرده و آنها را خشمگین کرده است.

آزادی بیان، حق انسان است، اما اجازه بی احترامی، سخنان و اظهارات نفرت انگیز که احتمال ایجاد یک هولوکاست مدرن در جامعه اقلیت مسلمانان فرانسه را داشته باشد، نمی‌دهد.

کولیر بیان داشت که اظهارات غیرمسئولانه و خطرناک رئیس جمهور فرانسه تنها باعث شعله ور شدن حملات اسلام هراسانه به جامعه مسلمانان خواهد شد.

وی افزود که هدف از ارزش‌های دموکراسی، مساوات خواهی، استقلال و آزادی که مطابق با اصول بنیادین جمهوری فرانسه است، محافظت از جوامع آسیب پذیر و نه نابودی آنها است.

علاوه بر این، هتاکی غیرموجه به رهبران جوامع اسلامی، مانند ادوغان، رئیس جمهور ترکیه، که به نمایندگی از جهان اسلام، از جایگاه حضرت محمد(ص) حمایت کرده است، باید فوراً متوقف شود.

ما همچنین از مردم فرانسه می خواهیم تا از این حملات اسلام هراسانه حمایت نکنند و بدانند که این تحریکات به عنوان ابزاری سیاسی برای تحقق آرمان های استعمارگرانه فرانسه در منطقه مدیترانه و شمال آفریقا مورد استفاده قرار می گیرد. ما آرزو می کنیم که احترام و عزت برای آزادی های مذهبی و بیان حکمفرما شود.

در همین حال، محمد خالد سید، از قانونگذاران کنگره ملی آفریقا، گفت: هدف از این اظهارات نژادپرستانه و متعصبانه که رهبرانی مانند مکرون از آن حمایت می کنند، ایجاد ترس و نفرت است.

سید، که ریاست شعبه استانی لیگ جوانان کنگره ملی آفریقا را بر عهده دارد، گفت: این روشی است که از طریق آن، مکرون تلاش می کند تا توجه جهانی را از مسائل داخلی خود در میان مردم فرانسه پیرامون مسائل فساد مالی و کاهش هزینه های اجتماعی منحرف کند. حرکت به سمت اسلام در غرب ترس بزرگی را در میان رهبران غربی مانند مکرون ایجاد کرده است و آنها از این روایت به عنوان ابزار سیاسی بی ارزشی برای حفظ قدرت و مطرح بودن استفاده می کنند.

شفیق مورتون، روزنامه نگار مستقر در کیپ تاون گفت: مانند بسیاری از شرق شناسان اروپایی، مکرون تصور می کند دموکراسی و سکولاریسم در مورد شبیه بودن و یکسان بودن است که در واقع نوعی نئوفاشیسم است.

منبع: http://alqalam.co.za/sa-muslims-join-condemnation-of-french-attack-on-islam/

انتهای پیام/ص

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 810 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.