English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
سه شنبه ٠٦ مهر ١٤٠٠
73 درصد مردم فیلیپین وجود دین را برای زندگی بسیار مهم می‌دانند
73 درصد مردم فیلیپین وجود دین را برای زندگی بسیار مهم می‌دانند تاریخ ثبت : 1400/01/16
طبقه بندي : ,,
عنوان : 73 درصد مردم فیلیپین وجود دین را برای زندگی بسیار مهم می‌دانند
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در مانیل
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

نتایج تحقیق صورت گرفته توسط موسسه نظرسنجی فضای اجتماعی ( SWS ) که در روز چهارشنبه 11 فروردین 1400 منتشر شد، نشان می دهد که اکثریت مردم فیلیپین وجود اعتقاد دینی را در زندگی بسیار اساسی می دانند.

بر اساس این نظرسنجی که از تاریخ 21 الی 25 نوامبر 2020  و در جامعه آماری 1500 نفره 18 سال به بالا و با حضور 600 نفر از منطقه لوزان و 300 نفر از مترومانیلا و 300 نفر منطقه ویسایاس و 300 نفر از میندانائو2020 انجام گرفته است : 73 درصد وجود دین را بسیار مهم دانسته اند و 9 درصد تا حدودی مهم و 3 درصد هم اظهار داشتند زیاد مهم نیست و در کنار آن 15 درصد نیز وجود دین را اصلا در زندگی مهم نمی دانند.

 لازم بذکر است در نظرسنجی مشابهی که در دسامبر سال 2019 انجام گرفته بود ، 83 درصد یعنی ده درصد بیشتر از تحقیق فعلی ، افراد وجود دین را برای زندگی بسیار ضروری و مهم دانسته بودند.

 در نظرسنجی اخیر ، 46 درصد افراد گفته اند که بطور هفتگی در مراسم مذهبی شرکت می کنند و 25 درصد بطور ماهانه و 27 درصد نیز در مناسبتهای خاص در مراسم مذهبی شرکت می نمایند و تنها یک درصد گفته اند که در مراسم مذهبی اصلا شرکت نمی کنند.

در این نظر سنجی همچنین در خصوص سه ماه منتهی به نوامبر 2020 ، 56 درصد افراد گفته اند که بصورت حضوری در برنامه های مذهبی شرکت کرده اند و 24 درصد گفتند که از طریق فضای مجازی یا تلویزیون مراسم دینی را پیگیر بودند و 5 درصد هم ذکر کرده اند توامان بصورت حضوری و مجازی پیگیر مراسم مذهبی بوده اند. 14 درصد هم گفته اند در هیچ برنامه مذهبی شرکت نداشته اند.

براساس داده های این تحقیق ، بیشترین پاسخ مثبت به اهمیت نقش دین در زندگی مربوط به منطقه میندانائو با 88 درصد است و بعد مترو مانیل و لوزان با 70 درصد و در نهایت منطقه ویسایاس با 64 درصد بوده است.(لازم بذکر است فیلیپین متشکل از سه منطقه لوزان (بعلاوه مترومانیل) و میندانائو و ویسایاس می باشد.)

این نظرسنجی همچنین بیان می دارد که بیشترین افراد شرکت کننده حضوری در مراسم مذهبی را افرادی با سطح آموزشی پایین تشکیل می دهند. به عبارت دیگر 65 درصد افراد با تحصیلات زیرابتدایی و 60 درصد با تحصیلات ابتدایی و 54 درصد با تحصیلات دبیرستانی و 48 درصد با تحصیلات دانشگاهی ترجیح می دهند که بطور حضوری در مراسم مذهبی شرکت نمایند.

در این چارچوب 35 درصد با تحصیلات دانشگاهی و 27 درصد با تحصیلات در سطح دبیرستان و 20 درصد افراد با تحصیلات ابتدایی و 14 درصد افراد با آموزش کمتر از ابتدایی نیز گفته اند برنامه های مذهبی را از طریق فضای مجازی دنبال می کنند.

انتهای پیام/ص

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 440 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.