English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ١١ آذر ١٤٠٠
ماه زنان در آفریقای جنوبی 1 تا 31 آگوست
ماه زنان در آفریقای جنوبی 1 تا 31 آگوست تاریخ ثبت : 1400/05/19
طبقه بندي : ,,
عنوان : ماه زنان در آفریقای جنوبی 1 تا 31 آگوست
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در پرتوریا
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

هر سال، در ماه آگوست، آفریقای جنوبی ماه زنان را گرامی می دارد؛ در این ماه، یاد و خاطره بیش از 20000 زنی که در 9 اوت 1956 در اعتراض به گسترش قوانین تبعیض نژادی به زنان راهپیمایی کردند، گرامی داشته می شود.

امسال 65 سال از راهپیمایی زنان در سال 1956 روبروی  ساختمان‌های اتحادیه می گذرد. سال 2021 همچنین مصادف با بیست و ششمین سالگرد برنامه اقدام پکن است که برنامه ای را  برای برابری جنسیتی بیشتر ایجاد کرد.

مراسم بزرگداشت امسال با موضوع "سال شارلوت مانیا ماکسکه: احقاق حقوق زنان" برگزار می شود. هم زمان با مقابله با شیوع بیماری مهلک کووید-19، تضمین و حمایت از حقوق برای همه تلاش مداوم دولت و شرکای اجتماعی بوده است.

شیوع بیماری کووید-19 به طرق بی شماری بر ملت آفریقای جنوبی تأثیر گذاشته است. آنچه در ابتدا یک بحران بهداشتی بود، بر اقتصاد، بهداشت، آموزش، امنیت غذایی و برابری جنسیتی تأثیر گذاشته است.

زنان همچنین با دومین موج خشونت مبتنی بر جنسیت، و همچنین پیامدهای اقتصادی شیوع بیماری و ناآرامی های مدنی اخیر که کوازولو-ناتال و بخش هایی از گوتنگ را در برگرفت، روبرو هستند. ماه زنان به مردم آفریقای جنوبی این امکان را می دهد تا میزان تحول جامعه، به ویژه تغییر روابط قدرت نابرابر بین زنان و مردان را ارزیابی کنند. علاوه بر این، توجه بیشتری به ستم جنسیتی، مردسالاری، تبعیض جنسیتی، نژادپرستی، پیرآزاری، ستم ساختاری، و ایجاد محیط مساعدی که زنان را قادر می سازد کنترل زندگی خود را در دست بگیرند، معطوف می شود.

 

 

منبع:

 

https://www.gov.za/WomensMonth2021

 

 

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 94 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.