English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
يکشنبه ١٩ ارديبهشت ١٤٠٠
کلیسای جامع امانوئل در شهر دربان آفریقای جنوبی
کلیسای جامع امانوئل در شهر دربان آفریقای جنوبی تاریخ ثبت : 1399/11/29
طبقه بندي : ,,
عنوان : کلیسای جامع امانوئل در شهر دربان آفریقای جنوبی
نويسنده : <#f:1014/>
تهيه و تدوين : <#f:1015/>
مترجم : <#f:1016/>
منبع : <#f:1911/>
ارسالی : رایزنی فرهنگی ایران در آفریقای جنوبی
كشور : <#f:1018/>
زبان اصلي : <#f:1019/>
تاريخ ورود اطلاعات : <#f:1020/>
خلاصه مقاله : <#f:1067/>
متن : <#f:1066/>
:

کلیسای جامع امانوئل یا کلیسای جامع دوربان کلیسایی کاتولیک است که در مرکز شهر دربان در کوازولو-ناتال در آفریقای جنوبی واقع شده است.

این بنا ساختمانی مذهبی است که از آئین های رومی یا لاتین پیروی می کند و به عنوان مقر اصلی اسقف اعظم دوربان شناخته می شود که در سال 1951 با فتوای پاپ پیوس دوازدهم ساخته شد.

این بنا به جای کلیسای قدیمی اختصاص داده شده به سنت جوزف ساخته شد که از سال 1881 مورد استفاده قرار گرفته است. اولین سنگ توسط اسقف چارلز جولیوت در ژانویه 1902 گذاشته شد و کلیسا به طور رسمی در نوامبر 1904 وقف شد. برخی از قسمت‌های کلیسای قدیمی به کلیسای جامع امانوئل پیوستند. در کنار کلیسای جامع، مسجد جامع قرار دارد. در آن سوی جاده کلیسای جامع، بازار خیابان ویکتوریا واقع شده است.

اسقف اعظم دنیس هرلی، که 60 سال در کلیسای جامع امانوئل خدمت می کرد و همچنین از سال 1947 - 1992 اسقف اعظم دوربان بود، به دلیل ایستادگی در برابر آپارتاید و همچنین تلاش برای اصلاح کلیسای کاتولیک، در سراسر جهان بسیار مورد توجه قرار گرفت.

برنامه های جدیدی برای ساخت مرکزجدیدی برای کلیسا در جریان است که قرار است به نام دنیس هرلی نامگذاری شوند، چون درخواست های بیشتری برای کمک به گرسنگان، بیماران، بی‌خانمان ها و افراد بی سرپرست به این کلیسا ارائه می شود.

پدر استفان تولی، مدیر فعلی کلیسای جامع، برای کمک به جمع آوری کمک های مالی، 780 کیلومتر از سانتیاگو دی کامپوستلا در اسپانیا را با پای پیاده پیمود.

 


KwaZulu-Natal

Pope Pius XII

St. Joseph

Charles Jolivet

Victoria Street

Dennis Hurley

Stephen Tully

Santiago di Compostela

انتهای پیام/ص

 

: <#f:3905/>
تعداد نمایش : 136 <<بازگشت

 

گزارش تصويري
 • عکس ماه رمضان در جهان از قاب دوربین + گزارش تصویری
  با وجود اینکه کرونا باعث شده که بسیاری از رفتارهای اجتماعی انسان‌ها تحت تأثیر قرار بگیرد اما مسلمانان جهان به مانند سال گذشته و البته با استفاده از تجربه روزه‌داری در شرایط کرونا، اعمال و مناسک ماه رمضان را انجام می‌دهند.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.

 • گرامیداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي
  با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم گرامیداشت هفته پژوهش در حسینیه الزهرا(س) برگزار و از برگزيدگان هفته پژوهش و رایزنان برگزیده در حوزه‌های پژوهش و رصد و پایش محل مأموریت تقدیر به عمل آمد.

 • برگزاري دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و كليساي كاتوليك فيليپين
  دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و كليساي كاتوليك فيليپين با عنوان «نقش دين در سلامت انسان» (17 آذرماه) به صورت وبينار، برگزار و اندیشمندان مسلمان و مسیحی از دو کشور ایران و فیلیپین آراء خود را در زمینه موضوع سمینار تشریح كردند.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.