English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ٠٣ مهر ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

تبیین جایگاه زنان در ایران و اندونزی

جایگاه زنان در ایران و اندونزی با حضور شخصیت‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در سالن اجتماعات فدراسیون بانوان اندونزی تبیین و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همایش تخصصی «تبیین جایگاه زنان در ایران و اندونزی» با نمایش کلیپی از فعالیت‌های بانوان جمهوری اسلامی ایران در تمامی حوزه‌های فرهنگی و هنری در سالن اجتماعات فدراسیون بانوان اندونزی (KOWANI) برگزار شد.

خانم گیوو روبیانتو، رییس فدراسیون بانوان اندونزی در سخنانی، گفت: برگزاری این برنامه در سالن اجتماعات فدراسیون را که خانه مبارزه زنان اندونزی و یادآور تاریخ و نقطه آغاز مبارزه زنان در اندونزی است و همزمانی آن با برگزاری بیست‌وپنجمین کنگره سراسری کوانی که تا چند روز آینده تحت عنوان «نقش زنان به عنوان مادر ملت به سوی پیشرفت اندونزی» برگزار می‌شود را به فال نیک می‌گیریم.

وی ادامه داد: تلاش ما در ایجاد ارتباط و همکاری با سازمان‌ها و نهادهای خارجی است که یکی از آن، سازمان زنان ایران است و این ارتباط و همکاری در واقع اجرای عملی یادداشت تفاهمنامه بین دو وزارتخانه زنان اندونزی و ایران است.

آزاد، سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی اظهار کرد: برگزاری این نوع برنامه‌ها می‌تواند شناخت بانوان دو کشور را به یکدیگر بیشتر کند و با توجه به مشترکات دو کشور این مهم را می‌توان در زمینه‌های مختلف گسترش داد.

وی تأکید کرد: از آنجائیکه تفاهمنامه‌هایی هم در همین زمینه بین دو کشور به امضاء رسیده، آمادگی کامل داریم هم بندهای تفاهمنامه‌ها را فعال و عملیاتی کنیم و هم به صورت ویژه فضای تبادل اقتصادی بین بانوان اندونزی و ایران را فراهم سازیم.

اهمیت و جایگاه زنان در جامعه اسلامی

مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی نیز با تشکر از همکاری خوب فدراسیون بانوان در برگزاری این همایش، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام مردمسالاری دینی و با بهره‌گیری از تعالیم نورانی اسلام، جایگاه و نقشی والا و مهم برای زنان در نظر گرفته است و زنان را به عنوان نیمه فعال جامعه می‌داند و فراهم ساختن زمینه ی حضور موثر این قشر در عرصه‌های مختلف را از وظایف اساسی خود قرار داده و برای رشد و ارتقاء زنان قوانین متعددی را تصویب کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، افزود: حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، از نخستین روزهای نهضت مردمی خود بر اهمیت و جایگاه زنان در جامعه اسلامی اعتقاد داشته و همواره بر استیلای کامل حقوق زنان تأکید می‌کردند.

وی بیان کرد: در جمهوری اسلامی ایران زنان از یک طرف توانمندی‌های خودشان را در عرصه‌های مختلف اجتماع به اثبات می‌رسانند و از طرف دیگر از فضای خانه و تربیت فرزند و نقش‌های همسری و مادری خود نیز فاصله نمی‌گیرند. این عملکرد نتیجه احترام به آموزه‌های اسلام در مورد اهمیت دادن به خانواده و نقش محوری زن در آن است.

خانم امیدی، کارشناس سفارت ایران در اندونزی آخرین سخنران این همایش بود که به بیان پیشرفت‌ها و دستاوردهای زنان در جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

انتهای پیام/ص


١٣:٣٨ - 1398/09/12    /    شماره : ٧٣٩٣٢٣    /    تعداد نمایش : ١٣٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد