English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
چهارشنبه ٣١ شهريور ١٤٠٠
اخبار سازمان
با نگاهی به آثار و فعالیت‌های علمی سید محمدرضا جلالی نائینی
سمپوزیوم بین المللی هند شناسی در ایران برگزار شد
سمپوزیوم بین المللی «هند شناسی در ایران، گام اول: نگاهی به آثار و فعالیت های علمی سید محمدرضا جلالی نایینی» به همت دفتر همکاری های علمی بین المللی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و موسسه مطالعات فارسی هند برگزار شد.
فراهانی در دیداربا رئیس بخش مبارزه با همه اشکال تبعیض و فرصت‌هاي برابر وزارت امور زنان تونس؛
زنان ایرانی، نقش پیشتازی در عرصه علمی ،سیاسی و فرهنگی ایران دارند
میثم فراهانی، رايزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس، با خانم لطیفه التاجوری ، رئیس بخش مبارزه با همه اشکال تبعیض و [ایجاد] فرصت‌هاي برابر وزارت امور زنان تونس، دیدار و در خصوص همکاری های دوجانبه و مسائل مورد علاقه طرفين بحث و تبادل نظر نمود.

برگزاری نخستین مسابقات سراسری «بهار قرآن» در قرقیزستان
اداره دینی مسلمانان قرقیزستان نخستین مسابقات سراسری «بهار قرآن» را مهرماه سال جاری در این کشور برگزار می‌کند.

بازدید وابسته فرهنگی ج.ا. ایران در بغداد از خانه مد و لباس عراق
حمزه نجاتی آرانی وابسته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با عماد هاشم مدیر خانه مد و لباس وزارت فرهنگ عراق دیدار و از بخش­های مختلف این مجموعه بازدید کرد.
به همت وابسته فرهنگی کشورمان در نخجوان؛
ترجمه و انتشارکتاب روایت هشت سال دفاع قهرمانانه از سرزمین ایران به زبان آذری
به همت وابستگی فرهنگی کشورمان در نخجوان کتاب روایت هشت سال دفاع قهرمانانه از سرزمین ایران به زبان آذری ترجمه و منتشر شد.
دربغداد برگزارشد؛
نمایشگاه بین المللی عکس اربعین حسینی
همزمان با ایام اربعین حسینی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد و با مشارکت وزارت فرهنگ ، گردشگری و آثار تاریخی عراق ،نمایشگاه بین المللی عکس اربعین حسینی برگزار شد .
با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود؛
وبينار «بايسته‌ها و چالش‌های ترجمه آثار ادبيات دفاع مقدس در حوزه بين‌الملل»
هجدهمین وبينار «بايسته‌ها و چالش‌های ترجمه آثار ادبيات دفاع مقدس در حوزه بين‌الملل» (31 شهریورماه) با حضور رایزنان فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان و آفریقای جنوبی برگزار می‌شود.
رهبر انقلاب در دیدار مدال‌آوران ایران در رقابت‌های المپیک و پارالمپیک توکیو:
پیام قهرمانی شما پیام امید، نشاط و امکان تحقق کارهای به‌ظاهر نشدنی است
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مدال‌آوران بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو، با قدردانی صمیمانه از قهرمانان کشورمان گفتند: مهمترین پیام قهرمانی ورزشکاران افتخارآفرین کشور در صحنه های بین المللی، امکان تحقق کارهای به ظاهر نشدنی و انتقال پیام ایستادگی و امید و نشاط به جامعه و جوانان است.

بزرگترین موزه معدن جهان کجاست + فیلم و عکس
معدن قدیمی شهر بوخوم آلمان با ۸۰ سال قدمت که به موزه تبدیل شده است، عنوان بزرگترین موزه معدن جهان را یدک می‌کشد و سالانه بیش از ۳۶۰ هزار بازدیدکننده دارد. جالب اینکه در این موزه، امکان تجربه معدن‌کاوی فراهم شده است.

«شهریار» بی‌تردید از ستارگان پرفروغ آسمان فضل و فرهنگ ایران است
وزیر ارشاد به مناسبت روز شعر و ادب فارسی نوشت: شهریار بدون تردید یکی از ستارگان پرفروغ آسمان فضل و فرهنگ این سرزمین است.
در پيامي؛
ابراهیمی‌ترکمان درگذشت والد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت
ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی در پیامی درگذشت والد دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی را تسلیت گفت.
در دیدار مجازی با رئیس شورای کلیساهای استرالیا مطرح شد؛
تأکید بر لزوم آغاز گفت‌وگوهای دینی ایران و استرالیا
رییس شورای کلیساهای استرالیا و سرپرست مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پس از دیدار مجازی با یکدیگر، بر لزوم آغاز گفت‌وگوهای دینی ایران و استرالیا در آینده نزدیک تأکید کردند.
در وبینار بزرگداشت پروفسور طوبی کرمانی مطرح شد؛
مرحومه طوبی کرمانی مبلغ اسلام، قرآن و مقاومت بود
شیخ زهیر جعید، عضو شورای مرکزی علمای مسلمان لبنان در وبینار بین‌المللی بزرگداشت پروفسور طوبی کرمانی گفت: هم و غم دکتر کرمانی همواره پیروزی قدس و فلسطین بود و در چشمانش عشق به فلسطین و مقاومت موج می‌زد. او مبلغ رسالت اسلام، رسالت جمهوری اسلامی ایران، رسالت قرآن و رسالت مقاومت بود.
قولی در آیین اختتامیه گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین:
گفت‌وگوهای فرهنگی راهی در مسیر صلح و همگرایی برای مقابله با چالش‌های جهانی است
معاون توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: امروز نیز در دنیای پرآشوب کنونی که مناسبات و ارتباطات جوامع انسانی تحت تاثیر خشونت و افراط گرایی قرار دارد، گفت‌وگوهای فرهنگی می‌تواند تلاشی سازنده در مسیر صلح و همگرایی برای مديريت مشترك جهانی با مساعی و همکاری دول و جوامع مستقل تلقی شود.
در نشست «صلح و اندیشه صلاح در تفکر اسلامی» بیان شد؛
ایران نمونه موفقی در مبارزه با افراط‌گرایی است/اتحاد دینداران؛ راه مقابله با سوء تعبیرهای دینی
مدیرکل همکاری‌های علمی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در نشست مجازی «صلح و اندیشه صلاح در تفکر اسلامی» اظهار کرد: تجارب موفق ایران در مبارزه با افراط‌گرایی دینی می‌تواند زمینه خوبی برای همکاری‌های بین‌المللی با کشورهای مختلفی باشد که با جریان‌های تروریستی تحت عناوین داعش و گروه‌های جهادی، سلفی و وهابی درگیر هستند.
گزارش تصویری؛
برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 8
حامد وفایی: استخراج ظرفیت‌های مشترک دو تمدن کهن آسیایی ضروری است/ تقویت هرچه بیشتر روابط فرهنگی بی‌واسطه
مدیر مرکز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران تأکید کرد: گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین باید به شناخت متقابل منجر شود تا از دل چنین شناختی، ضمن استخراج ظرفیت‌های مشترک دو تمدن کهن آسیایی در حوزه‌هایی چون فرهنگ چندجانبه گرایی، گامی اصولی در جهت تحقق چندجانبه گرایی فرهنگی برداشته شود.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین/ 7
خانم یو گویلی: شاهنامه قصیده‌ای بلند برای روح ملت ایران است/ نقش حکیم سخن در حفظ و توسعه زبان فارسی
استادیار دانشکده آسیا دانشگاه مطالعات زبان‌های خارجی پکن گفت: شاهكار ادبی و هنری «شاهنامه فردوسی» که سرشار از شور وطن پرستی است، قرن‌هاست همچون نگینی بر آثار ادبی ایران و جهان می‌درخشد و قصیده‌ای بلند برای روح ملت ایران است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 6
خلج‌منفرد: گفت‌وگوهای فرهنگی به صلح و امنیت پایدار در منطقه کمک می‌کند
رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ایران و چین را از قدرت‌های مهم و تأثیرگذار در منطقه آسیای غربی خواند و گفت: گفت‌وگوهای فرهنگی دو کشور به صلح و امنیت پایدار در منطقه کمک می‌کند.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 5
عادل خانی: نقش ایران در انتقال دستاوردهای تمدنی جهان امری انکار ناپذیر است
کارشناس توسعه روابط فرهنگی چین در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: نقش میانجی ایران در انتقال دستاوردهای تمدنی جهان امری انکار ناپذیر است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 4
خانم لیو جیان: امپراتوری هخامنشی ایران از قدرت‌های بزرگ در تاریخ جهان است
یکی از پژوهشگران چینی در ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين بیان کرد: امپراتوری هخامنشی ایران یکی از قدرت‌های بزرگ و مهم در تاریخ جهان است و اولین امپراتوری در تاریخ جهان است که از قاره اوراسیا و آفریقا عبور کرده و تمدن‌های شرقی و غربی را تحت تأثیر قرار داده است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/3
منصوری: پیوندهای فرهنگی ایران و چین ناگسستنی است/ چشم انداز روشن آینده روابط دو کشور
سفیر پیشین ایران در چین با بيان زمینه‌های گسترده همکاری فرهنگی بین ایران و چین گفت: دو سرزمین بزرگ ایران و چین با پشتوانه غنی فرهنگ و تاریخی خود، چشم ‌انداز روشنی را برای گسترش روابط و همكاری‌های فرهنگی گشود‌ه‌اند.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 2
وانگ لین گوی: ایران حامی اصلی طرح «یک کمربند و یک جاده» است
معاون آکادمی علوم اجتماعی چین تأکید کرد: ایران حامی اصلی طرح «یک کمربند و یک جاده» است و چین هم، شریک اصلی طرح راهبردی نگاه به شرق ایران است.
ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ايران و چين/ 1
ابراهیمی‌ترکمان: ایران و چین متعلق به جبهه فرهنگی شرق هستند/ برگزاری جایزه بین‌المللی فعالان فرهنگی
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیشنهاد برگزاری جایزه دو سالانه یا سه سالانه فعالان فرهنگی بین دو کشور را داد و گفت: ایران و چین متعلق به جبهه فرهنگی شرق هستند و گام‌های بسیار ارزشمندی را برای توسعه همه‌جانبه برداشته‌اند.

بررسی ابعاد فرهنگی چند جانبه‌گرایی سپهر تمدنی ایران و چین
رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برگزاری ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین خبر داد و افزود: محور اصلی این دور از گفت‌وگوها بررسی ابعاد فرهنگی چند جانبه‌گرایی در سپهر تمدنی دو کشور قرار گرفته است.
با عنوان «بانویی بر سپهر اندیشه و فرهنگ»؛
وبینار بین‌المللی بزرگداشت پروفسور طوبی کرمانی برگزار می‌شود
وبینار بین‌المللی بزرگداشت مرحومه پروفسور طوبی کرمانی (23 شهریورماه) به همت اداره ارتباطات فرهنگی بین‌المللی زنان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مرکز مطالعات عالی انقلاب اسلامی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

فراخوان دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی خوشنویسی آرسیکا
دوازدهمین دوره مسابقات بین‌المللی خوشنویسی مرکز تحقیقات تاریخ، هنر و فرهنگ اسلامی سازمان کنفرانس اسلامی (آرسیکا) با عنوان بزرگداشت نام «مصطفی راقم افندی» منتشر شد.
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی انجام شد؛
تبیین رهنمود‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب
مدیران سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنان فرهنگی ایران در اروپای مركزي، به تبیین و تشریح رهنمود‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب پرداختند.
با هماهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در تفلیس؛
راه‌های گسترش همکاری علمی و دانشگاهی ایران و گرجستان بررسی شد
رییس بخش شرق‌شناسی دانشگاه گرجستان و مسئولان دانشگاه علامه طباطبایی، راه‌های گسترش همکاری علمی و دانشگاهی بين دو کشور را مورد بررسی قرار دادند.

تأكيد بر گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی در عرصه بین‌الملل
نشست بررسی چالش‌ها و راهکارهای گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی در عرصه بین‌الملل با حضور مدیر کل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مسئولان بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
ظرفیت برنامه‌های فرهنگی در خارج از کشور با وجود تحریم‌ها افزایش یافت
فارسي تأكيد كرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در اوضاع تحریم با مدیریت منابع مالی و تغییر توازن بودجه در جهت تأمین اعتبارات فرهنگی نمایندگی‌های کشورمان در خارج از کشور، از بروز وقفه در اجرای برنامه‌های فرهنگی جلوگیری و ظرفیت برنامه‌های فرهنگی را افزایش داد.
امروز؛
وبینار «توسعه فضاهای فرهنگی در تونس» برگزار می‌شود
با همکاری مشترک مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مؤسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وبینار توسعه فضاهای فرهنگی در کشور تونس (8 شهریورماه) برگزار می‌شود.
با صدور پیامی؛
ابراهیمی‌ترکمان انتصاب وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی را تبریک گفت
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور پیامی، اخذ رأی اعتماد نمایندگان مجلس را به «دکتر مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تبریک گفت.
مروری بر فعالیت‌های نمایندگی فرهنگی ایران در فیلیپین/
رایزن‌های فرهنگی ایران در کشورهای دیگر چقدر خطر می‌کنند؟
فعالیت‌های فرهنگی در خارج از مرزها در کنار حساسیت‌ها و مخاطراتی که دارد، توانسته در برخی کشورها آثار قابل توجهی نیز در افکار عمومی داشته باشد. اما این نوع فعالیت‌ها در کشورهایی همچون فیلیپین و ازبکستان چگونه انجام شده است؟

حکم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی رئیس جمهور صادر شد
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور حکم محمدمهدی اسماعیلی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را صادر کرد.
به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی؛
وبینار «صلح و اندیشه صلاح در تفکر اسلامی» برگزار می‌شود
اداره‌کل همکاری‌های علمی و دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، وبینار تخصصی با موضوع «صلح و اندیشه صلاح در تفکر اسلامی» (8 شهریورماه) برگزار می‌کند.
مروری بر فعالیت‌های نمایندگی فرهنگی ایران در گرجستان/
مصطفوی: گرجیان با ایرانیان پیوندی دیرینه‌اي دارند
رایزن فرهنگی ایران در گرجستان می‌گوید: گرجیان با ایرانیان پیوندی دیرینه اي دارند و وجود بیش از دو هزار واژه فارسی در زبان گرجی معاصر و اسامی متعدد برگرفته از شاهنامه در گرجستان، شاهدی بر پیوندهای کهن و گسترده دو فرهنگ ایرانی و گرجی است.
رهبر انقلاب در دیدار هیئت دولت:
انقلابی بودن همراه با عقلانیت باشد/ برای بازسازی انقلابی همت کنید
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه انقلابی بودن حتماً بایستی با عقلانیت همراه باشد، فرمودند: در مدت خدمت و مسئولیت، همت‌تان را متمرکز کنید بر اینکه یک بازسازی انقلابی بوجود بیاید.

فراخوان هفتمین جایزه جهانی اربعین منتشر شد
دبیرخانه هفتمین جایزه جهانی اربعین جهت ارسال عکس، فیلم، سفرنامه، کتاب و فعالان فضای مجازی زائران اربعین حسینی، اعلام فراخوان کرد.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هفته دولت را تبریک گفت
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با انتشار پیامی، فرارسیدن هفته دولت را تبریک گفت.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

 

گزارش تصويري
 • برگزاري ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین
  به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و آکادمی علوم چین، ششمین دور گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و چین با حضور اندیشمندان، استادان و محققان دو کشور به صورت مجازی و به شکل وبینار برگزار شد.

 • برگزاری «محفل شعر امام رضا(ع)» در راولپندی پاکستان
  رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد به مناسبت دهه کرامت، همایشی با عنوان «محفل شعر امام رضا(ع)» در خانه فرهنگ کشورمان در شهر راولپندی پاکستان برگزار کرد.

 • بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد
  حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق از بیست‌و‌دومین دوره نمایشگاه کتاب بغداد بازدید کرد.

 • تکاپوی مسلمانان جهان در روزهای پایانی رمضان + عکس
  تصاویر منتشر شده از روزهای ماه رمضان و تکاپوی مردم روزه‌دار نشان می‌دهد که شور و حال روزه‌داران سراسر جهان با روزهای اول ماه رمضان چندان تفاوتی نکرده است.

 • رونمايي از فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در لبنان
  از سوي رايزني فرهنگي ايران در لبنان، فصلنامه «الدراسات الادبیة» به زبان‌های فارسی و عربی در «باغ زيتون» رونمايي شد.