English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
شنبه ٠٥ مهر ١٣٩٩
اخبار > برگزاری نشست «حمایت از مردم فلسطین و مقابله با طرح الحاق کرانه باختری»


  چاپ        ارسال به دوست

در تونس؛

برگزاری نشست «حمایت از مردم فلسطین و مقابله با طرح الحاق کرانه باختری»

نشست علمی «حمایت از مردم فلسطین و مقابله با طرح الحاق کرانه باختری» با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در تونس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این نشست با مشارکت مرکز پژوهش‌های فلسطین ،انجمن جوانان فلسطینی، اتحادیه مردمی قیروان، مرکز پژوهش‌های علوم انسانی مسارات و باشگاه رویدادهای فرهنگی تونس برگزار شد.

در این نشست که با حضور محمدرضا شیباني، سفیر و میثم فراهاني، رایزن فرهنگی ایران در تونس، عابد الزریعی، ريیس مرکز پژوهش‌های فلسطین، سفیر فلسطین در تونس و جمعی از اساتید دانشگاه و صاحب نظران حوزه فلسطین و مقاومت همراه بود، سخنرانان به بیان دیدگاه‌های خویش در قبال فلسطین و اقدامات رژیم صهیونیستی در خصوص طرح الحاق کرانه باختری پرداختند.

سرزمین فلسطین حق مردم فلسطین است

سفیر فلسطین در تونس با اشاره به سابقه حضور مردم فلسطین در سرزمین خویش و حضور اشغالگرانه اسرائیل در منطقه تاکید کرد : سرزمین های فلسطینی حق مردم فلسطین بوده و هرگونه تجاوز به خاک و حقوق آنان محکوم بوده و نمادی از ظلم و تجاوز به حقوق انسانیت محسوب می شود.

وی با بیان اینکه مردم فلسطین در طول سالیان گذشته با همه توان خویش سعی در حفظ کیان حقیقی خود نموده اند تاکید کرد : رژیم صهیونیستی با بهره مندی از حمایت های برخی از کشورهای دیگر سعی در گسترش دامنه حضور خویش در منطقه و اشغال هرچه بیشتر سرزمین ها را دارد که البته همواره با مقاومت مردم مظلوم فلسطین مواجه شده است.

شیبانی به تبیین دو دیدگاه موجود در خصوص فلسطین پرداخت و بیان داشت : در خصوص موضوع فلسطین دو دیدگاه عمده وجود دارد. دیدگاه اول ، رویکردی سازشکارانه با رژیم صهیونیستی بوده و متاسفانه نتیجه آن جز توافق نامه هایی همچون کمپ دیوید و معامله قرن نبوده و در نهایت نیز حقوق مردم فلسطین پایمال شده است و دیدگاه دوم ، رویکرد مقاومتی و مبارزه با رژیم صهیونیستی بر اساس محور مقاومت و عدم سازش با دشمن می باشد که نتیجه آن همواره به نفع مردم فلسطین و جبهه مقاومت بوده است.

ایران همواره در کنار مردم فلسطین و در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی است

وی در ادامه تاکید کرد: در دنیای امروز که دشمنان همراه و همصدا علیه مردم مظلوم فلسطین بسیج شده اند ، تنهاترین راه مقابله ، زبان قدرت و ایستادگی بوده و ج.ا.ایران نیز همواره در کنار مردم فلسطین و در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی قرار داشته است و این موضوع به عنوان رویکرد استراتژیک ج.ا.ایران در عرصه بین الملل مورد حمایت جریان های مقاومت و آزادی خواه جهان قرار گرفته است.

در ادامه این نشست ، میثم فراهانی ، رایزن فرهنگی ج.ا.ایران، موضوع فلسطین و قدس شریف را از مهمترین سیاست های ج.ا.ایران دانسته و تاکید کرد : همچنانی که موضوع فلسطین از ابتدای انقلاب اسلامی ایران از اصول سیاست خارجی ج.ا.ایران به شمار می رود ، این مهم در بین سیاستمداران ، متفکران ، اساتید دانشگاه و جامعه مردمی تونس از جایگاه والایی برخوردار بوده که نشان از اهمیت آن در جهان اسلام بدون توجه به ملیت و مذاهب مختلف دارد.

امام خمینی(ره) باتعیین روز جهانی قدس، حمایت از آزادی فلسطین را نهادینه کرد

وی با بیان اینکه امام خمینی ( ره) ، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ، موضع گیری‌های متعددی علیه رژیم صهیونیستی داشتند گفت: پس از پیروزی انقلاب نیز با تعیین روز جهانی قدس، حمایت از آزادی فلسطین را درسطح جهان مطرح و نهادینه کردند.

 رایزن فرهنگی ج.ا.ایران در ادامه با  محکومیت اقدام رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری و اشاره به اقدام اخیر رئیس جمهور آمریکا در رونمایی از طرح معامله قرن از آن به سرقت اراضی مقدس فلسطین تعبیر و بیان داشت : موضع ج.ا.ایران در برابر فلسطین هموراه ثابت و غیر متغیر می باشد و اثبات هویت اصلی فلسطین ، واجب دینی و انسانی در برابر مردم مظلوم فلسطین و مسئولیتی شرعی و عمومی تا زمان آزادی قدس شریف به شمار می رود .

 وی تاکید کرد : قدس به عنوان پیکره جهان اسلام ، ناشکستنی ، فراموش نشدنی و محو ناشدنی است و هر اقدامی از جمله طرح معامله قرن ، از ابتدا محکوم به شکست خواهد بود.

در ادامه این نشست عابد الزریعی ، رئیس مرکز پژوهش های فلسطین در سخنانی با تشریح سیر تاریخی حضور مردم فلسطین در سرزمین قدس و چگونگی اشغال سرزمین های مذکور توسط رژیم صهیونیستی به مواضع کشورهای اسلامی و جامعه بین المللی در این خصوص پرداخت و بیان داشت : قدس متعلق به فلسطینیان بوده و هیچ قدرتی نمی تواند مردم فلسطین را از حقوق حقه خویش محروم نماید.

نویسنده کتاب صفقه القرن با اشاره به طرح معامله قرن و انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف ، آن را نشان از سیاست های مرموزانه آمریکا و رژیم صهیونیستی برای جریجه دار کردن احساسات مسلمانان جهان و نادیده گرفتن حقوق بین المللی ارزیابی کرد.

نابودی رژیم صهیونیستی قطعی و حتمی الصدور خواهد بود

وی در ادامه با بیان اینکه طرح الحاق کرانه باختری نیز با حمایت آمریکا و سکوت برخی از دولتمردان کشورهای قدرمند مطرح و در حال اجرا می باشد بیان داشت : به گواه تاریخ ، همواره تجاوزگران و اشغالگران توسط نیروهای مردمی مومن به خداوند نابود شده اند و به امید خدا نابودی رژیم صهیونیستی نیز قطعی و حتمی الصدور خواهد بود.

در ادامه این نشست همچنین اساتید و شرکت کنندگان به بیان نظرات و دیدگاه های خویش در خصوص اقدام رژیم صهیونیستی و نیز طرح معامله قرن پرداختند.

انتهای پیام/م


٠٧:٤٥ - 1399/04/11    /    شماره : ٧٥٣٣٣٥    /    تعداد نمایش : ٨٢٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد