English|عربي
صفحه اصلي|اروپا - آمريكا|آفريقا - عربي|آسيا - اقيانوسيه|اخبار سازمان|آشنایی با سازمان
پنج شنبه ١٣ آذر ١٣٩٩
اروپا - آمريكا
خانه ایران در برلین برگزار می کند؛
وبینار چالش های آموزش زبان فارسی
خانه ایران در برلین و دانشگاه گوتینگن (بخش ایرانشناسی) با مشارکت دانشگاه فردوسی مشهد، موسسه دهخدا، دانشگاه بین المللی قزوین، دانشگاه اصفهان و بنیاد سعدی چالش های آموزش زبان فارسی را برگزار می کنند.
رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان خبر داد:
اجرای فاز اول پروژه طراحی و پیاده سازی پورتال «ایران در نشریات تاریخی صربستان»
در دیدار مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی کشورمان و آدام سوفرونیویچ، معاون مرکز دیجیتال کتابخانه بلگراد و معاون موزه کتاب آدلیگات و ویکتور لازیچ، ریییس موزه، کتاب آدلیگات راه‌اندازی پروژه مشترک پورتال «ایران در نشریات تاریخی و قدیمی صربستان» مورد بررسی قرار گرفت.
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه:
در پی کرونا شبکه‌هایی به توزیع دارو، تأمین مایحتاج زندگی مردم و رسیدگی به خانواده‌های تنگدست اختصاص یافت
سلیمانی با بیان اینکه زیر ساخت های امنیتی روسیه در خدمت فرهنگ و جامعه درآمده است، گفت: در پی کرونا شبکه هایی به توزیع دارو، تامین مایحتاج زندگی مردم و رسیدگی به خانواده های تنگدست اختصاص یافت.
در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با مسئولان دفتر ریاست جمهوری روسیه مطرح شد؛
برگزاری همایش «ایران و روسیه: همسویی تاریخی و ارتباطات متقابل در قرن‌های 16-20 »
در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با مسئولان دفتر سیاست علمی و آموزشی ریاست جمهوری روسیه برگزاری همایش «ایران و روسیه: همسویی تاریخی و ارتباطات متقابل در قرن‌های 16-20 » مطرح شد.
رییس دپارتمان مطالعات اسلامی دانشگاه ارسطو:
روابط ایران و یونان عمیق و تاریخی است/ استقبال یونانیان به یادگیری زبان فارسی
خانم انگلیکی زیاکا در دیدار مجازی رایزن فرهنگی کشورمان در یونان یکی از علل اصلی استقبال خوب یونانیان از زبان فارسی، روابط عمیق فرهنگی ناشی از تعاملات تاریخی دو کشور دانست.

سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شهادت محسن فخری‌زاده را تسلیت گفت
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور پیامی، شهادت شهید دکتر محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای ایران را تسلیت گفت.
رایزنی فرهنگی ایران در آتن برگزار کرد؛
دوره مقدماتی زبان فارسی در دانشگاه پانتئون
دوره آموزش زبان فارسی برای دانشجویان دانشگاه پانتئون شهر آتن از طریق سامانه زوم با حضور خانم کاترینا روزاکو استاد مردم شناسی آن دانشگاه و مهدی نیک خواه قمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آتن برگزار گردید.
نیکخواه قمی:
طرح ابتکاری رایزنی فرهنگی ایران مورد توجه یونانیان قرار گرفت
رایزن فرهنگی ایران در آتن گفت: ارسال نسخه دیجیتال کتاب‌های گفتارهای معنوی شهید مطهری(ره)، حضرت مسیح(ع) و حضرت مریم(س) از دیدگاه قرآن و «عشق در اسلام» برای بیش از 2000 نفر از یونانیان، مورد توجه قرار گرفت.
رایزنان فرهنگی ایران در ژاپن و آلمان تأکید کردند؛
از نظرسنجی تا تأثیر پاندمی کرونا بر تحول دیجیتالی جهان
رایزنان فرهنگی ایران در ژاپن و آلمان در نخستین نشست «پیامدهای فرهنگی کرونا بر فرهنگ، هنر و دیپلماسی فرهنگی» با اشاره به تأثیرات پاندمی کرونا بر دیجیتالی شدن فرهنگ و اقتصاد، بر لزوم نظرسنجی درباره تأثیر شیوع اين ويروس در وضعیت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مردم تأکید کردند.
در پیامی؛
ابراهیمی‌ترکمان درگذشت متروپليت قازان و تاتارستان روسیه را تسلیت گفت
رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور پیامی، در گذشت عالیجناب فئوفان، متروپليت قازان و تاتارستان جمهوری فدراسیون روسیه را تسلیت گفت.

شیوع کرونا و جنگ رسانه و کلیسا در یونان/ خبرگزاری ایکنا
در پی ابتلای تعدادی از کشیشان یونان به کرونا و فوت «متروپل لاگادا» بر اثر ابتلا به این ویروس، تعدادی از کارشناسان بهداشتی و برخی رسانه‌های گروهی با ادعاهای مغرضانه درصدد حمله به کلیسای ارتدکس یونان برآمده و از عدم اعتقاد برخی روحانیون دینی به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و همچنین نوع برگزاری مراسم انتقاد کردند.

قشه‌ای از کلاس‌های آموزش زبان فارسی در فرانسه/ خبرگزاری فارس
یک مدرس زبان فارسی در فرانسه درباره برگزاری کلاس‌های زبان فارسی گفت: این کلاس‌ها همزمان با سال جدید تحصیلی آغاز شده که در هر سال دو نیمسال با ۳۰ جلسه و هر جلسه ۲ ساعت و در مجموع به صورت ۶۰ ساعت در نیمسال درآمده است.
خبرنگار و تحلیلگر حوزه غرب آسیا در یونان:
نگاه رسانه‌های غربی در باره ایران غیر واقعی است
خانم لامبرینی ثوما در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در آتن با بیان مشاهدات خود از سفر به ایران، مطرح کرد: نگاه رسانه‌های غربی در باره ایران غیر واقعی است.
درگفتگوی رایزن فرهنگی کشورمان با مترجم مثنوی دریونان مطرح شد؛
مثنوی خوانی برای جوانان و فارسی آموزان یونانی/ خبرگزاری برنا
مهدی نیکخواه قمی رایزن فرهنگی کشورمان در یونان با خانم لینا میستاکیدو مترجم مثنوی معنوی به زبان یونانی به صورت آنلاین گفت و گو و بر همکاری های مشترک برای ترویج اندیشه های مولانا در یونان تاکید کرد.
2 آذرماه برگزار می‌شود؛
نشست «پیامدهای فرهنگی کرونا بر فرهنگ، هنر و دیپلماسی فرهنگی»
نشست «پیامدهای فرهنگی کرونا بر فرهنگ، هنر و دیپلماسی فرهنگی» (2 آذرماه) به صورت مشترک توسط مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی و پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد برگزار می‌شود.

پیام تسلیت محسن قمی در پی درگذشت حجت‌الاسلام جواد اژه‌ای
حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قمی، معاونت بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری در پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر جواد اژه‌ای، اندیشمند متعهد و نویسنده دردمند را تسلیت گفت.
در پیامی؛
ابراهیمی‌ترکمان درگذشت حجت‌الاسلام «جواد اژه‌ای» را تسلیت گفت
ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین «جواد اژه‌ای» را تسلیت گفت.
پس از پژوهش‌ها پیرامون ریشه‌یابی پایین آمدن سرانه مطالعه/
قیمت کتاب در صربستان کاهش یافت
فعالان صنف نشر در صربستان برای بالا بردن سرانه مطالعه در این کشور، قیمت کتاب را کاهش دادند. آمارها حاکی از پایین آمدن سرانه مطالعه در این کشور است.
سفرنامه «هروُیه روپچیچ»؛
کتابی با موضوع ایرانگردی در کرواسی منتشر شد
کتاب «در سرزمین مردمان نجیب» با موضوع ایرانگردی به قلم گردشگر اهل کرواسی منتشر شد و در فهرست سه کتاب پُرفروش آنلاین این کشور قرار گرفت.
در گفتگوی رایزن فرهنگی کشورمان با مترجم مثنوی در یونان مطرح شد؛
برگزاری دوره مثنوی خوانی ويژه جوانان و فارسی‌آموزان یونانی
مهدی نیکخواه قمی در گفت‌وگوي آنلاين با خانم لینا میستاکیدو، مترجم مثنوی معنوی به زبان یونانی پيشنهاد برگزاری دوره مثنوی خوانی ويژه جوانان و فارسی‌آموزان یونانی را داد.
از سوي انتشارات بین‌المللی الهدی؛
دویست‌وهفتادمین شماره نشريه «اکو آو اسلام» به زبان انگلیسی منتشر شد
مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، شماره 270 نشریه فرهنگی، تحلیلی ـ خبری «اکو آو اسلام» را ویژه تحلیل و بررسی موضوع «حرمت اهانت به مقدسات ادیان» منتشر کرد.
در ایتالیا برگزار شد؛
وبینار «محمّد پیامبر اسلام(ص) و وحدت اسلامی»
رایزنی فرهنگی ایران در ایتالیا، با مشارکت انجمن امام مهدی(عج) شهر رم، وبینار «محمّد پیامبر اسلام(ص) و وحدت اسلامی» را با تمرکز ویژه بر محکومیت اهانت به پیامبر اسلام(ص) و اعلام همبستگی مذاهب اسلامی در مقابله با آن برگزار کرد.
خلج منفرد تشریح کرد؛
دو پیامد جدی برای دولت فرانسه در پی اهانت به پیامبر (ص)/ خبرگزاری مهر
رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: خصومت و دشمنی مکرون نسبت به اسلام و مسلمانان باعث می‌شود که شکاف اجتماعی و نا امنی در این کشور بیشتر شود.
خلج‌منفرد:
موضع مکرون موجب افزایش شکاف اجتماعی و گسترش بیشتر ناامنی در فرانسه می‌شود/ خبرگزاری ایسنا
خلج‌منفرد با تأکید بر اینکه موضع‌ مکرون در مورد اسلام ، بدترین موضع‌گیری یک زمامدار غربی است، گفت: ابراز حمایت علنی مکرون از جریانات ضد اسلامی، موضع ناشیانه وی به عنوان یک شخصیت سیاسی افزایش شکاف اجتماعی و نا امنی در این کشور را در پی داشته است.

رییس جمعیت مسلمانان پوماک یونان هتک حرمت پیامبر(ص) را محکوم کرد/ خبرگزاری مهر
شیخ احمد امام اقدام رییس جمهور فرانسه در حمایت از توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص) را محکوم کرد.

بازگشایی رسمی یک مسجد در آتن/اقامه نماز با پروتکل های بهداشتی/ خبرگزاری مهر
در سومین روز بازگشایی رسمی مسجد آتن مهدی نیک خواه قمی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در یونان با حضور در آن مسجد از بخش های مختلف آن بازدید و با امام جماعت آن گفتگو کرد.

محکومیت اسلام‌ستیزی فرانسه در یونان/ خبرگزاری ایکنا
رئیس جمعیت مسلمانان پوماک یونان در گفت‌وگو با رایزن فرهنگی کشورمان، هتک حرمت پیامبر گرامی اسلام(ص) در فرانسه را محکوم کرد.

تأکید علما و شخصیت‌های ایرانی و روسی بر ضرورت احترام به مقدسات ادیان الهی/ خبرگزاری ایکنا
جمعی از اندیشمندان و شخصیت های سیاسی ، مذهبی و فرهنگی ایران و روسیه در نشستی مجازی ضمن تأکید بر احترام به مقدسات ادیان الهی، اهانت به ساحت قدسی پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) را به شدت محکوم کردند.
«دستبند طلایی» در یونان منتشر شد؛
نظام آموزشی یونان و ترویج مدرک‌گرایی/ خبرگزاری مهر
کتاب «دستبند طلایی» نوشته صوفیا نیکولئیدو که به تازگی منتشر شده به نقد سیستم آموزشی فعلی یونان و فراموشی آرمان نسل‌های گذشته در تربیت و پرورش انسان می‌پردازد.
رییس مرکز مطالعات راهبردی روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:
موضع مکرون موجب افزایش شکاف اجتماعی و گسترش بیشتر نا امنی در فرانسه می‌شود
خلج‌منفرد با تأکید بر اینکه موضع‌ مکرون در مورد اسلام به ویژه اهانت به ساحت مقدس رسول اکرم(ص) به بهانه آزادی بیان، بدترین موضع‌گیری یک زمامدار غربی است، گفت: ابراز حمایت علنی مكرون از جریانات ضد اسلامی، موضع ناشیانه وی به عنوان یک شخصیت سیاسی به طور آشکار افزایش شکاف اجتماعی و گسترش نا امنی در این کشور را در پی داشته است.
در یونان؛
محکومیت اقدام رییس جمهور فرانسه در حمایت از توهین به ساحت مقدس پیامبر(ص)
رییس جمعیت مسلمانان پوماک یونان در گفت‌وگوی تلفنی با رایزن فرهنگی کشورمان، هتک حرمت پیامبر گرامی اسلام(ص) توسط رییس جمهور فرانسه را محکوم کرد.

بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از مسجد بزرگ آتن
در سومین روز بازگشایی رسمی مسجد آتن، مهدی نیک خواه قمی از بخش‌های مختلف اين مسجد بازدید و با امام و برخی از اعضاء هیأت مدیره آن به گفتگو پرداخت.
در شبکه‌های مجازی رسمی در فرانسه؛
پخش گزیده بیانات مقام معظم رهبری برای وحدت مسلمین
فعالیت‌های فرهنگی رایزنی فرهنگی کشورمان در پاریس به مناسبت میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) و هفته وحدت، به تهیه و تدوین محتوای فرهنگی و هنری در بسترهای مختلف فضای مجازی اختصاص یافت.

تأکید علما و شخصیت‌های ایرانی و روسی بر ضرورت احترام به مقدسات ادیان الهی
جمعی از اندیشمندان و شخصیت های سیاسی، مذهبی و فرهنگی ایران و روسیه در نشستی مجازی ضمن تأکید بر احترام به مقدسات ادیان الهی، اهانت به ساحت قدسی پیامبر رحمت حضرت محمد(ص) را به شدت محکوم کردند.

نمایش فیلم معرفی ایران در جشنواره «دیپلماسی» ایتالیا
با حمایت وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی و مجلس سنای ایتالیا، دفتر پارلمان اروپا در ایتالیا یازدهمین دوره جشنواره «دیپلماسی» با مشارکت حدود 80 سفارتخانه و نمایندگی فرهنگی فعال در شهر رم به صورت مجازی برگزار شد.

بیانیه جامعه اسلامی صربستان در محکومیت کاریکاتور اهانت به پیامبر(ص)
مشیخت جامعه اسلامی صربستان طی بیانیه‌ای به شدت سوء استفاده از آزادی بیان و آزادی زبان هنر را با هدف تحقیر دیگر ملت‌ها و مقدسات آنها محکوم ساخت.
ابراهیمی‌ترکمان در پیامی به ريیس دانشگاه کابل؛
حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی مخالفان صلح است
ريیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیامی به عثمان بابری، ريیس دانشگاه کابل ضمن محکوم کردن این جنایت تروریستی عنوان كرد: حادثه تروریستی کابل نشانه بزدلی مخالفان صلح است.
رهبر معظم انقلاب:
اهانت به پیامبر نشان دهنده ذات ظلمانی تمدن غرب است
حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه اهانت به پیامبر نشان دهنده ذات ظلمانی تمدن غرب است، تاکیدکردند: اتحاد مسلمانان درمان بسیاری از دردهای امت اسلامی است.
تاثیرات فرهنگی متقابل مهاجران و جامعه روسیه- ۴
مسلمانان؛ اقلیت قدرتمند در جامعه روسیه/ خبرگزاری مهر
مسلمانان در روسیه اقلیتی قدرتمند را تشکیل می‌دهند و بیشتر شدن مسلمانان در روسیه باعث شده تا اقتصاد پیرامون دین هم شکل بگیرد. با این اوصاف اما هنوز هم نژادپرستی در این جامعه به چشم می‌خورد.

سخنگوی روسیه: اجازه انتشار مطالب ضداسلامی را نمی‌دهیم/ خبرگزاری حوزه
سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه، در واکنش به انتشار کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اسلام (ص)، گفت که انتشار چنین مطالبی در روسیه غیرقانونی و غیرممکن است.

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

 

گزارش تصويري
 • وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت ‌الله تسخیری»
  همزمان با آیین چهلمین روز ارتحال آیت ‌الله تسخیری، وبینار «بررسی ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های آیت ‌الله تسخیری» صبح امروز ۸ مهرماه با حضور شخصیت‌ها و اندیشمندانی از جمهوری اسلامی ایران و جهان اسلام (به صورت حضوری و ویدئو کنفرانس) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

 • مراسم يادبود و هفتمین روز ارتحال آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری
  مراسم يادبود و هفتمین روز ارتحال آیت‌الله شیخ محمدعلی تسخیری (4 شهريورماه) از سوي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

 • نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب
  نشست مشترک شورای معاونین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی (15 تیرماه) با حضور ابوذر ابراهیمی‌ترکمان در حسينيه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

 • بزرگداشت هفته پژوهش در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  مراسم بزرگداشت هفته پژوهش (دوم دی‌ماه) با همکاری مشترک وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار و از پژوهشگران برتر تقدير شد.

 • دور يازدهم گفت‌وگوی ديني ایران و كليسای واتيكان
  یازدهمین دور ‌دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان با عنوان «مسلمانان و مسیحیان با یکدیگر در خدمت انسان» (20 آبان‌ماه) در این سازمان، برگزار شد.