منو اصلی
اخبار > دیدار وابسته فرهنگی ایران در استانبول با مدیر بین‌الملل دانشگاه بیرونی ترکیه


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وابسته فرهنگی ایران در استانبول با مدیر بین‌الملل دانشگاه بیرونی ترکیه

سینان جان کایماک، مدیر روابط بین‌الملل دانشگاه بیرونی ترکیه با کوروش مقتدری، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول در خصوص همکاری‌های فرهنگی و دانشگاهی بين دو كشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مقتدری در این دیدار ضمن تأکید بر استمرار و توسعه  همکاری‌های فرهنگی و علمی ایران و ترکیه به ویژه در حوزه دانشگاهی اظهار كرد: اشتراکات فرهنگی دو کشور نقش مهمی در تحکیم روابط ایفا می کند. 

وابسته فرهنگی ایران در استانبول برای برگزاری برنامه های مختلف علمی  فرهنگی از جمله برگزاری کنفرانس های مشترک با دانشگاههای جمهوری اسلامی ایران، برگزاری روز ایران، برگزاری  نمایشگاههای فرهنگی و هنری  با دانشگاه بیرونی که نام دانشمند بزرگ  جهان اسلام  را برای خود برگزیده است، ابراز علاقمندی کرد.

مدیر روابط بین الملل دانشگاه بیرونی نیز با اشاره به اشتراکات فرهنگی و تاریخی دو کشو ر ایران و ترکیه آمادگی خود را برای برگزاری برنامه های مشترک علمی و  فرهنگی با همکاری وابستگی فرهنگی را اعلام کردند .

برگزاری برنامه " شب یلدا  " در دانشگاه بیرونی  در راستای معرفی هرچه بیشتر و بهتر این آیین ایرانی ،  یکی دیگر از محورهای دیدار وابسته فرهنگی کشورمان با مسئولان بخش بین الملل دانشگاه بیرونی بود.

وابسته فرهنگی کشورمان  در استانبول در این دیدار نسخه ای از کتاب "دستاوردهای علمی و فناوری  ایران " که سال گذشته به همت وابستگی فرهنگی به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده  است را به هیات دانشگاه بیرونی اهدا کردند .

معرفی دانشگاه بیرونی :

دانشگاه بیرونی  یکی از دانشگاه های  خصوصی در ترکیه  است که در سال 2014 از سوی بنیاد جهانی آموزش تاسیس شده و دارای 6 دانشکده ( دانشکده آموزش ، دانشکده پزشکی ؛ دانشکده داندانپزشکی ، دانشکده داروسازی ، دانشکده مهندسی و محیط زیست )  است  .این دانشگاه با شرکت در کنفرانس ها و رویدادهای بین المللی همکاری  گسترده ای  با دانشگاه های اروپا، آمریکا، آسیا، خاورمیانه و آفریقا  دارد . بیش از9000 دانشجو در دانشگاه بیرونی مشغول به تحصیل می باشند  . بنا به اظهارات مسئولین روابط بین الملل دانشگاه بیرونی  در حال حاضر بیش از 400 دانشجوی ایرانی اغلب در رشته های پزشکی در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند .

انتهای پیام/م


١٠:٥٩ - شنبه ١٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧١٣٤    /    تعداد نمایش : ٤٤٩خروج