منو اصلی
اخبار > آماده همکاری براي ترجمه و نشر کتب مرجع دینی در ترکیه هستیم


  چاپ        ارسال به دوست

رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در دیدار نماینده دینی سفارت ترکیه در تهران؛

آماده همکاری براي ترجمه و نشر کتب مرجع دینی در ترکیه هستیم

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور در دیدار مجید جان، نماینده دینی سفارت ترکیه در تهران اظهار كرد: این سازمان آماده همکاری‌های همه جانبه به خصوص در ترجمه و نشر کتب مرجع دینی و تأمین منابع علمی مراکز علمی و دانشگاهی ترکیه است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مجید جان، نماینده دینی سفارت ترکیه در تهران به منظور گسترش روابط فرهنگی و دینی ترکیه و جمهوری اسلامی ایران با حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور در سخنان آغازین خود، به روابط نزدیک و همکاری ثمربخش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان امور دیانت ترکیه در زمینه‌های مختلف فرهنگی و دینی اشاره کرد و افزود: همکاری‌های دو سازمان در عرصه بین‌المللی دارای اهمیت ویژه‌ای است و ما باید برای تعمیق این روابط تلاش کنیم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: سازمان امور دیانت ترکیه نقش مهمی در معرفی و ترویج معارف اسلامی و ارتقای سطح معنوی ترکیه و کشورهای حوزه بالکان و همچنین، استعدادیابی پژوهشگران و مبلغین در ترکیه و دیگر کشورها منطبق بر نیازهای فکری، اجتماعی و فرهنگی منطقه و جهان اسلام دارد و ما بر این تأثیرگذاری واقف هستیم.

تأکید بر تبادل امور فرهنگی، آموزشی و گفت‌وگوی نخبگان دو کشور

حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور با اشاره به امضای تفاهمنامه همکاری بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و سازمان امور دیانت ترکیه، بر لزوم اجرای مفاد این تفاهمنامه در زمینه تبادل امور فرهنگی، آموزشی و دینی و گفت‌وگوی نخبگان دو کشور تأکید کرد.

وی ارتباطات و اشتراکات تاریخی، فرهنگی، زبانی و دینی را از ظرفیت‌های مهم برای همکاری‌های ایران و ترکیه دانست و گفت: همکاری‌های فرهنگی ایران و ترکیه از سالیان گذشته زیاد بوده و اراده دو کشور بر این است که این میزان ارتباطات را تا امروز حفظ کنند.

تولید علم در زمینه دینی در جمهوری اسلامی ایران روبه افزایش است

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به ظرفیت تولید علم در زمینه دینی در جمهوری اسلامی ایران اشاره و آمادگی این سازمان برای همکاری‌های همه جانبه به خصوص ترجمه و نشر کتب مرجع دینی و تأمین منابع علمی مراکز علمی و دانشگاهی ترکیه اعلام کرد.

وی بر اهمیت توسعه روابط دینی دو کشور در امر وحدت مسلمین و تأثیرگذاری آن در جهان اسلام تأکید و اظهار امیدواری کرد صدای واحدی از اسلام رحمانی در جهان بشنویم.

گسترش هر چه بیشتر مناسبات ترکیه و ایران

مجید جان، نماینده دینی سفارت ترکیه در تهران با بیان سخنانی در این دیدار، ضمن آرزوی توفیق برای حجت‌الاسلام والمسلمین ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ایفای مسئولیت‌های خود، ابراز امیدواری کرد که در پرتو هدایت و مدیریت وی، روابط دو کشور هرچه بیشتر تقویت شود.

وی عنوان کرد: تداوم همکاری و تقویت روابط فرهنگی و دینی سازمان امور دیانت ترکیه با جمهوری اسلامی ایران در جهت توسعه و گسترش هر چه بیشتر مناسبات است.

نماینده دینی سفارت ترکیه در تهران با بیان اینکه اسلام دین رحمت و صلح است، گفت: عناصر تکفیری تصویری نادرست از اسلام در برابر دنیا به خصوص در اروپا ارائه کرده‌اند و قدرت‌های استعماری تلاش کرده‌اند که از طریق این عناصر، تصویری از اسلام ارائه دهند که دنیا با دیدن آن دچار رعب و وحشت شود.

مجید جان بر ضرورت همکاری ایران و ترکیه در مبارزه با اسلام هراسی و معرفی چهره واقعی اسلام به جهانیان تأکید کرد.

در ادامه، ابوالحسن خلج منفرد، سرپرست معاونت توسعه روابط فرهنگی بین‌المللی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی پیشنهاد برگزاری همایش‌های فرهنگی و دینی، تولید آثار مشترک سینمایی، تعامل و گفت‎وگوی اندیشمندان دینی و ساخت برنامه‌های تلویزیونی با مضمون دینی برای معرفی دین مبین اسلام را داد و گفت: امیدواریم در آینده شاهد تحول قابل توجهی در راستای اجرایی شدن تفاهمات فی مابین باشیم.

انتهای پیام/ص


٢٢:٥٠ - دوشنبه ٨ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٠٧٦    /    تعداد نمایش : ٥٩٦خروج