منو اصلی
اخبار > نمایشگاه «مردم ایران» در پاريس افتتاح شد


  چاپ        ارسال به دوست

به همت رایزني فرهنگی ایران؛

نمایشگاه «مردم ایران» در پاريس افتتاح شد

مراسم افتتاحیه نمایشگاه عکس «مردم ایران؛ رنگ‌ها و شادی در اقوام ایرانی» برگرفته از آثار هنرمندان ايراني در رایزنی فرهنگی جمهوري اسلامي ایران در پاریس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مراسم افتتاحيه اين نمایشگاه با حضور سفیر ایران در یونسکو و جمع کثیری از علاقمندان ایرانی و فرانسوی صورت گرفت در این نمایشگاه تعداد 27 عکس از 18 هنرمند ایرانی به نمایش گذاشته شد. نمایشگاه مذکور با مشارکت باشگاه سینما موج نو، در گالری خانه فرهنگ ایران برپا شد.

نمایشگاه مردم ایران ضمن نمایش تصویری زیبا از اقوام ایرانی، به ارائه پیامی وحدت بخش از همزیستی قومیت های مختلف و متعدد در جغرافیای ایران زمین می پردازد.

بهره مندی از آثار هنرمندانی از مناطق مختلف کشور، با نگاه‌ها، آداب و رسوم گوناگون، اما در خدمت یک هدف مشترک، تصویر کامل‌تری از فرهنگ های ایرانی را به مخاطب ارائه می کند.

نوعی وحدت در عین کثرت، که خود بیانگر غنای بالای آداب و فرهنگ ایرانی و اسلامی است. در واقع نمایشگاه مذکور ظرفیت های فرهنگی و جاذبه های گردشگری ایران زمین را انعکاس می‌دهد که بقول یکی از بازدیدکنندگان فرانسوی بمنزله کارت دعوتی برای سفر به این کشور تاریخی با قومیت های مختلف است.

گفتني است؛ بازدید از نمایشگاه مذکور به مدت 2 هفته ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/م

 


١٩:٤٢ - جمعه ٥ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٧٠٠٤    /    تعداد نمایش : ٥٢٥خروج