منو اصلی
اخبار > مراسم میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) در ارمنستان


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت هفته وحدت؛

مراسم میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) در ارمنستان

ایرانیان مقیم ایروان میلاد پیامبر مهربانی و رحمت ،حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ،در این مراسم حجه الاسلام موحدی فر در سخنانی کوتاه میلاد فرخنده پیامبر گرامی اسلام و امام ششم شیعیان و موسس مذهب جعفری را تبریک گفت و وحدت جامعه اسلامی در برابر امواج کفر و الحاد را وظیفه همه مسلمانان دانست.

در ادامه ظهوری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایروان در سخنانی به تشریح ابعاد رسالت پیامبر گرامی اسلام که بر اتمام مکارم اخلاقی و رساندن انسان ها به اوج کمال و معرفت مبتنی است پرداخت و با برشمردن مصادیقی از مکارم اخلاق که هدف اصلی بعثت پیامبر گرامی اسلام تکمیل و اتمام آن بوده است، رسالت و وظیفه هر مسلمانی را تلاش در راستای کسب این فضائل و مکارم اخلاقی دانست.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان با اشاره به هفته وحدت که ابتکار ماندگار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران برای تقریب مذاهب اسلامی و یکپارچگی مسلمانان جهان در مقابله با کفار و معاندین است، ضرورت وحدت مسلمانان را در زمانه کنونی که جهان کفر و استکبار با تمام قوا به مقابله با حقیقت ناب محمدی برخاسته است بیش از همیشه دانست و تحقق وحدت و همدلی مسلمانان از هر مذهب و ملتی را رمز حفظ کیان اسلام و میراث رسول اکرم خواند.

جشن 17 ربیع الاول مسجد کبود ایروان با اجرای برنامه های متنوع هنری توسط دانش آموزان مجتمع آموزشی شهید فهمیده ایروان ادامه یافت و کودکان و نوجوانان ایرانی با شعر خوانی، قرائت دکلمه و اجرای سرود محفل ایرانیان مقیم ایروان در مسجد کبود را گرما و حلاوتی دیگر بخشیدند.

پایان بخش مراسم جشن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) مدیحه سرائی و مولودی خوانی بهروزی ذاکر اهل بیت مقیم ایروان بود و پس از آن حاضران در مجلس، شام را میهمان سفره اهل بیت علیهم السلام بودند.

انتهای پیام/ص


١٤:١٣ - دوشنبه ٣ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٧٧٦٤٠٥    /    تعداد نمایش : ٦٥٨خروج