منو اصلی
اخبار > رقابت دانش‌آموزان اوگاندایی در مسابقات حفظ قرآن


  چاپ        ارسال به دوست

رقابت دانش‌آموزان اوگاندایی در مسابقات حفظ قرآن

دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی و دبیرستان استان واکیسو اوگاندا در مسابقات حفظ قرآن کریم با یکدیگر به رقابت پرداختند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا و بنیاد اسلامی اوگاندا، تعداد 50 تن از دانش‌آموزان دختر و پسر مقطع ابتدایی و دبیرستان استان واکیسو این کشور در مسابقات حفظ قرآن کریم در رده‌های نیم جزء، یک جزء، دو جزء، پنج جزء و ده جزء و اطلاعات عمومی قرآنی در حضور مقامات محلی، با یکدیگر به رقابت پرداختند.

محمدرضا قزلسفلی، رایزن فرهنگی ایران در اوگاندا در مراسم افتتاحیه این مسابقه قرآنی، اهتمام معلمان و اولیای دانش‌آموزان در تشویق فرزندان خود به قرائت و حفظ قرآن کریم را ستود و خاطرنشان کرد: تعلیم علوم قرآنی در ایام طفولیت، حیاتی و سرنوشت ساز بوده و آینده هر انسان را در دنیا و آخرت تضمین می‌کند.

وی با تأکید بر آشنا کردن فرزندان خردسال با ارزش‌های اخلاقی و انسانی گفت: اگر پایه‌های اعتقادی و اخلاقی در کودکان تقویت یابند از حوادث دوران جوانی و هجوم فرهنگی مبتذل و انواع انحرافات مصون، خواهند ماند.

رایزن فرهنگی کشورمان با بیان اینکه فرهنگ قرآنی باید بر جامعه حاکم شود، اظهار کرد: احیای ارزش‌های انسانی، استقرار قسط و عدل در جامعه و نجات انسان‌ها از جهل، خودپرستی، ظلم، استکبار، عقب ماندگی، فقر و ... از جمله اهداف کلام الله مجید است.

وی به منظور ارائه تصویری روشن از فرهنگ و معارف اسلام ناب با اشاره به اینکه  اسلام دین کامل، جامع، انسان ساز و تمدن آفرین است، گفت: مهم ترین هدف دین مبین اسلام هدایت و تربیت انسان‌ها و تشکیل جامعه‌ای بر مبنای عدالت و ارزش‌های انسانی مطلوب خالق منان است.

انتهای پیام/ص


٠٩:٠٧ - 1399/10/24    /    شماره : ٧٦٣٣٩٩    /    تعداد نمایش : ٩٤٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج