منو اصلی
اخبار > تأکید بر گفت‌وگو میان ادیان الهی برای برقراری صلح در سراسر جهان


  چاپ        ارسال به دوست

در زیمبابوه مطرح شد:

تأکید بر گفت‌وگو میان ادیان الهی برای برقراری صلح در سراسر جهان

رضا عسگری در وبینار اجلاس منطقه‌ای صلح در جنوب آفریقا، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری نشست‌های گفت‌وگو میان ادیان الهی برای برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رضا عسگری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه در وبینار اجلاس منطقه‌ای صلح در جنوب آفریقا با موضوع «بررسی بیماری فراگیر کرونا بر جریانات اجتماعی و صلح» که از سوی سازمان «فرهنگ آسمانی، صلح جهانی و بازگرداندن نور» که به اختصار HWPL خوانده می‌شود بنا به دعوت این سازمان، شرکت کرد.

در این وبینار که با حضور فعالان اجتماعی و دینی از کشورهای منطقه جنوب آفریقا برگزار شد، نمایندگان دولتی، فعالان در سازمان‌های خیریه و توان افزایی زنان و جوانان و همچنین، رهبران مذهبی کلیساها و کنیسه‌های یهودی نیز شرکت داشتند و هر یک به تناسب به تشریح فعالیت‌های خود پرداخته و فرصت‌ها و تهدیدهای پیش رو در جهت برقراری صلح پایدار در جهان و به ویژه منطقه جنوب آفریقا را برشمردند.

رایزن فرهنگی ایران در زیمبابوه نیز، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای برگزاری نشست‌های گفت‌وگو میان ادیان الهی برای برقراری صلح و امنیت در سراسر جهان اعلام کرد.

گفتنی است؛ سازمان HWPL یک سازمان صلح بین‌المللی و نهاد غیردولتی فعال برای دستیابی به صلح جهانی و توقف جنگ و مستقر در کره جنوبی است که دارای سفرایی در سراسر جهان از جمله در جنوب آفریقا و کشور زیمبابوه است.

این سازمان همچنین مشاور ویژه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل (ECOSOC)  است و با اداره ارتباطات جهانی سازمان ملل(DGC) و فرمانداری کلانشهر سئول مرتبط است. HWPL با هدف دستیابی به صلح جهانی از طریق گفت‌و‌گوی میان ادیان آسمانی و نهادهای دولتی و غیردولتی همسو، با همکاری سازمان‌های وابسته، گروه بین‌المللی صلح زنان (IWPG) گروه جوانان صلح IPYG پویش برقراری صلح را در سراسر جهان انجام می‌دهد. یکی از محورهای اصلی فعالیت‌های این سازمان برقراری گفت‌وگوی بین دینی بر اساس متون کتب مقدس الهی است تا از این رهگذر سوء تفاهمات موجود میان پیروان ادیان را مبدل به مفاهمه کند.

انتهای پیام/ص


١٤:٢٧ - 1399/08/10    /    شماره : ٧٥٩٢٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٨٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج