منو اصلی
اخبار > آیت ‌الله تسخیری منادی وحدت امت اسلامی بود


  چاپ        ارسال به دوست

رییس مرکز الابرار هند:

آیت ‌الله تسخیری منادی وحدت امت اسلامی بود

مولانا سید محمد اظهر زهدی در دیدار رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو، باور قلبی به تقریب و وحدت امت اسلامی را از ویژگی‌های برجسته شخصیتی آیت ‌الله تسخیری دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با چهلمین روز درگذشت حضرت آیت ‌الله تسخیری، مولانا سید محمد اظهر زهدی، رییس مرکز آموزشی و اجتماعی الابرار وابسته به جمعیت دیوبند هند با حضور در رایزنی فرهنگی ایران در دهلی‌نو با محمدعلی ربانی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار و مراتب تسلیت خود را به مناسبت ارتحال این عالم جلیل القدر ابراز کرد.

وی در سخنانی، آیت‌ الله تسخیری را شخصیتی بی نظیر در جهان اسلام برشمرد که از احترام ویژه‌ای در میان عالمان و  شخصیت‌های بزرگ دینی جهان اسلام برخوردار بود.

مولانا سید محمد اظهر زهدی همچنین، افکار بلند، درک درست از شرایط جاری در جهان اسلام و باور قلبی به تقریب و وحدت امت اسلامی را از ویژگی‌های برجسته شخصیتی آیت ‌الله تسخیری دانست.

وی با اشاره به تلاش‌های صادقانه آیت ‌الله تسخیری در مسیر وحدت امت اسلامی، ابراز امیدواری کرد راه و اندیشه ایشان ادامه یابد.

رییس مرکز آموزشی و اجتماعی الابرار با تشریح فعالیت‌های مرکز الابرار دیوبند، خواستار همکاری‌های فرهنگی و آموزشی رایزنی فرهنگی ایران با این مرکز به ویژه در زمینه‌های قرآنی، خوشنویسی و زبان فارسی شد.

همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران و مرکز الابرار دیوبند

ربانی، رایزن فرهنگی ایران نیز در این دیدار با تشکر از ابراز همدردی علمای هند نسبت به ضایعه ارتحال حضرت آیت‌الله تسخیری، فقدان ایشان را ضایعه‌ای جبران ناپذیر برای امت اسلامی و تقریب مذاهب خواند.

وی یادآور شد: آیت ‌الله تسخیری نمونه بارزی از عالمان دینی بود که به اصل گفت‌وگو به عنوان یک مزیت و راهکار مؤثر در همزیستی و همگرایی انسانی و اسلامی باور داشت.

ربانی در ادامه، آیت ‌الله تسخیری را از معدود عالمان دینی دانست که به عنوان یک گفت‌وگو حرفه‌ای نه تنها به اصل گفت‌وگو و تقریب بین مذاهب اسلامی بلکه به ضرورت گفت‌وگو بین ادیان باور داشت و در این راه تلاش‌های زیادی بعمل آورد.

وی ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری مشترک رایزنی فرهنگی ایران و مرکز الابرار دیوبند، اعلام آمادگی کرد تا از طریق برپایی کارگاه‌های آموزشی مجازی زبان فارسی و خوشنویسی، گام‌های عملی نسبت به اینگونه همکاری‌ها بردارد.

انتهای پیام/ص


٠٨:١٣ - 1399/07/07    /    شماره : ٧٥٧٥٧٠    /    تعداد نمایش : ٣١٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج