منو اصلی
اخبار > تبعیض علیه دانش آموزان محجبه در هند/ خبرگزاری رسا


  چاپ        ارسال به دوست

تبعیض علیه دانش آموزان محجبه در هند/ خبرگزاری رسا

با وجود آن که حدود 180 میلیون مسلمان در هند زندگی می کنند، این تعداد در امور مختلف شغلی و تحصیلی با تبعیض روبرو می شوند  

 به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نقل از خبرگزاری رسا، در ایالت اوتار پرادش هندوستان دختری محجبه از حضور در کلاس منع شد.

مسوولان مدرسه دلیل این کار را یکسان سازی پوشش دانش آموزان بیان کردند.ناهید لاری، عضو شورای حمایت از حقوق کودکان در هند گفت: بسیاری از دانش آموزان می خواهند در کنار تحصیل با حفظ حجاب دین خود را نیز حفظ کنند اما با مشکلات زیادی روبرو می شوند. مدارس با ممانعت از حفظ حجاب نسبت به دانش آموزان تبعیض اعمال می کنند.

مشکل از آن جا شروع شد که مسوولان سنت جوزف اینتر کالج در لاکنو، به فرحین فاتیما دانش آموز 9 ساله به دلیل رعایت حجاب اجازه ندادند که در کلاس حضور یابد.

مسوولان مدرسه همچنین به فرحین گفتند که مدرسه به دست خانواده ای هندو اداره می شود و نه راهبه های مسیحی.مدیر مدرسه در این رابطه گفت: مدرسه قانون پوشش خود را دارد و نباید بین نوع پوشش دانش آموزان فرقی قایل شد. خانواده فرحین در موقع ثبت نام از این قانون اطلاع داشتند.با این حال، فرحین و والدین او اظهار داشتند که در موقع ثبت نام هیچ کس به آنان در مورد ممنوعیت حجاب توضیحی نداده است.

خانم وقار فاتمیا مادر فرحین در این رابطه گفت: فرحین در زمان ثبت نام حجاب بر سر داشت. حتی عکس پرونده او محجب است. مسوولان مدرسه باید پیش از این به ما خبر می دادند.

در این رابطه والدین این دانش آموز محجبه، نامه ای را به مدیر ارسال کردند که در پاسخ هیچ گفته یا نوشته ای دریافت نشد.

حدود 180 میلیون نفر از جمعیت 1.1 میلیاردی هند را مسلمانان تشکیل می دهند. مدت هاست که مسلمانان هند در مورد تبعیض روا شده از سوی اکثریت هندوی این کشور دست و پنجه نرم می کنند.آمارها نشان می دهد که جمعیت 13 درصدی مسلمانان هند در روند سواد آموزی در این کشور از سایرین عقب ترند.مسلمانان همچنین از شرایط تبعیض آمیز شغلی در هند ناراضی هستند.

کمتر از 7 درصد از مسلمانان استخدام دولت هستند؛ تنها 5 درصد از آنان در خطوط راه آهن وحدود 4 درصد کارمند بانک هستند. در ارتش 1.3 میلیونی هند نیز فقط و فقط 29 هزعر مسلمان حضور دارند.

انتهای پیام/


١٤:١٤ - 1399/06/26    /    شماره : ٧٥٦٩٩٣    /    تعداد نمایش : ٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج