منو اصلی
اخبار > انتشار مقاله «پیام نفتکش‌های ایرانی از زمان سفر کرده‌ای که همچنان حضور دارد»


  چاپ        ارسال به دوست

در نسخه اینترنتی روزنامه الثوره سوریه؛

انتشار مقاله «پیام نفتکش‌های ایرانی از زمان سفر کرده‌ای که همچنان حضور دارد»

در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران در سوریه یادداشتی پیرامون امام(ره) و نقش اساسی ایشان در قدرت کنونی ایران در نسخه اینترنتی روزنامه الثوره سوریه منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران در سوریه در یادداشت خود تحت عنوان «پیام نفتکش‌های ایرانی از زمان سفر کرده‌ای که همچنان حضور دارد» با دستمایه قرار دادن ارسال پنج نفتکش جمهوری اسلامی ایران به ونزویلا به عنوان نمادی از قدرت غیر قابل انکار ایران، این قدرت را حاصل راهبرد ترسیم شده توسط امام خمینی(ره) برای جمهوری اسلامی ایران دانسته است.

وی در ادامه این یادداشت می‌افزاید: ایران با ارسال پنج نفتکش بزرگ به ونزویلا و شکستن محاصره آن کشور بدون توجه به تهدیدهای غیر قانونی آمریکا، دنیا را غافلگیر کرد در حالی که آنانی که شعار قانون و جامعه بین‌الملل سر می‌دهند و بر حقوق حیوان می‌گریند برمیلیون‌ها انسان در چهارگوشه دنیا که تحت تهدید آمریکا در محاصره اقتصادی و غذایی و دارویی بسر می‌برند، سکوت کرده‌اند. دنیا نگران از هر تحول پیش بینی نشده ناشی از اقدام متجاوزگرانه آمریکا که منجر به جنگی بدون حد و مرز شود، نفس خود را حبس کرده بود ولی ایران اطمینان داشت چنین اتفاقی نخواهد افتاد زیرا تصمیم خود را مبتنی بر قدرت بازدارنده‌اش گرفته بود و اقدامش قانونی و در چارچوب حقوق بین الملل بود و همچنین ایران از خاستگاه عزت، قدرت و حکمت تصمیم گرفته بود و همه این ها به فضل امام خمینی(ره) و رویکردی که برای جمهوری اسلامی و ملت ایران ترسیم کرد و پس از او به رهبری جانشینش امام خامنه‌ای ادامه یافت، است.

رایزن فرهنگی کشورمان در سوریه در ادامه، آورده است: در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) بسر می‌بریم. ملت ایران با شعار استقلال و آزادی و نه شرقی نه غربی از امام راحل پیروی کردند و بدین ترتیب انقلاب اسلامی با سرنگون ساختن قوی ترین و مهم ترین همپیمان آمریکا در منطقه پیروز شدند. و نظام سیاسی منحصر به فردی از نظر شکل و محتوا برای تحقق اهداف انقلاب در استقلال و آزادی و قطع نمودن رشته‌های وابستگی سیاسی، اقتصادی، صنعتی و علمی به آمریکا، تأسیس کرد.

بنابر اعلام این خبر، این مقاله بر روی سایت اینترنتی روزنامه الثوره، صفحه رایزنی فرهنگی در فیسبوک و پورتال رایزنی فرهنگی در آدرس‌های زیر قابل مشاهده است:

http://thawra.sy/index.php/political/international/233024-2020-06-01-13-02-40

https://www.facebook.com/Mostashar.ir.sy?epa=SEARCH_BOX

http://damascus.icro.ir

انتهای پیام/ص

 


٠٩:٠٤ - 1399/03/13    /    شماره : ٧٥١٨٩٠    /    تعداد نمایش : ٨٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج