منو اصلی
اخبار > شماره 234 نشریه «الطاهره» به زبان عربی منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال امام(ره)؛

شماره 234 نشریه «الطاهره» به زبان عربی منتشر شد

شماره 234 نشریه «الطاهره» از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی به زبان عربی منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به مناسبت بزرگداشت سی‌ويكمين سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)، شماره 234 نشریه «الطاهره» از سوی مؤسسه فرهنگی، هنری و انتشارات بین‌المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به زبان عربی منتشر شد.

سرمقاله این شماره به موفقیت های بزرگ و تاثير گذار امام خمینی(ره) نظیر رهبری حكيمانه، احیای مباني اسلام ناب،گرایش به دین و معنويت در جهان، مبارزه با ظلم و استبداد، رسوایی جهان استکبار و مطرح کردن ایدئولوژی جدید نه شرقی و نه غربی و اثبات قدرت مردم در ایجاد هرگونه تغییر اشاره دارد.

دیدگاه امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب به موضوع نقش برجسته و مهم زنان در اداره جامعه و تربیت و پرورش نسل آينده عنوان مقاله بعدی مجله است. 

پنج هدف و استراتژی راهبردی امام خمینی(ره) در پيروزی انقلاب اسلامي و اشاره به به گوشه های شگفت انگیزی از ابعاد وجودی امام خمینی(ره) از جمله بعد علمی ، عرفان عملی و اخلاقی و بعد سیاسی و اجتماعی اشاره دارد . همچنین به  اهداف استراتژیک و راهبردی امام خمینی(ره) نظیر تشکیل حکومت اسلامی، احیای عدالت اجتماعی و حمایت از محرومان و مستضعفان ، جهاد و مبارزه با طاغوت، ایجاد روحیه وحدت و همبستگی اسلامی و احیای زندگی توحیدی و موحدانه و تقویت شعائر اسلامی می‌پردازد. 

تأثیر رهبر کبیر انقلاب بر دین گرایی در دنیای معاصر عنوان یکی از دیگر مقالات جامع و ارزشمند مجله است که محتوای آن به طور خلاصه در این عبارات می گنجد . بی ترديد نام امام خمینی(ره) با تاريخ معاصر جهان آميخته است او مرد قرن و احياگر ميراث عظيم اسلامي در جهان امروز است که با وجود سيطره تمدن غرب و شيفتگي بسياري به زرق و برق آن، راه جديدي را براي انسان امروز ارائه نموده و سنتي نو و مکتبي اصيل براي احياي ارزشها و اصول اسلامي در جهان امروز ارائه کرد. نوشتار حاضر متکفل بررسي مهمترين تاثيرات قيام و انقلاب حضرت امام خمینی(ره) بر جهان غرب مي باشد.

امام خمینی(ره) و رویارویی با توطئه جدایی دین از سیاست نوشتاری است که به این موضوع مهم در دنیای امروز پرداخته و اهتمام جدی به این موضوع را یاد آور می شود. 

جلوه‌هایِ نظری و عملی امام خمینی(ره) درباره تعلیم و تربیت کودک موضوعاتی همچون جلوه‌های نظری و عملی امام خمینی(ره) درباره تعلیم و تربیت کودک، نقش الگوهای انسانی در تربیت کودکان و نوجوانان، نقش حاکمان در الگوسازی تربیت، نقش عالمان دین در الگوسازی تربیت، نگاهی به اصول تربیتی در سیره رفتاری امام خمینی(ره) و بازی با کودکان را پوشش می‌دهد.

نقش جوانان و تمدن اسلامی جدید در اندیشه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از جمله دیگر مقالات مجله است که به نقش اساسی جوانان در ایجاد تمدن اسلامی تأکید دارد.

گفتنی است نسخه الکترونیک نشریات به همراه فایل Word آن بر روی سایت www.itfjournals.com در دسترس مخاطبین قرار گرفته است. همچنین، فایل حجم بالا جهت انتشار در خارج از کشور به آدرس https://drive.google.com/file/d/1UuvSmyrV_JpDYoBT1lyCUtJTK5kNPY_7/view?usp=sharing قابل دانلود است.

انتهای پیام/ص

 

 


٠٩:٠٢ - 1399/03/12    /    شماره : ٧٥١٧٨٨    /    تعداد نمایش : ٩٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج