منو اصلی
اخبار > شعر «روح فناناپذیر مقاومت» در اوگاندا منتشر شد


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز قدس؛

شعر «روح فناناپذیر مقاومت» در اوگاندا منتشر شد

از سوي رايزني فرهنگي ايران، شعر «روح فناناپذیر مقاومت» در شبکه‌های تلویزیونی و سایت‌های خبری اوگاندا منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، همزمان با یوم الله روز جهانی قدس، شعر عبدالعزیز سَلونگو سِنوگاه تَموزاده، محقق و پژوهشگر فرهنگی پان آفریکنیست اوگاندا تحت عنوان «روح فناناپذیر مقامت» در شبکه‌های تلویزیونی سلام تی وی، اس تی وی، رادیوهای بلال و صدای آفریقا پخش و همچنین در سایت‌های روزنامه هُملَند، جورنالیست‌های آفریقا، جورنال آفریکن نیوز، ایران اوگاندا، بنیاد کاسوزی اوگاندا، مطالعات فرهنگی ایران و آفریقا و ... منتشر شد.

رییس فرهنگی و پژوهشی سازمان پان آفریکنیسم اوگاندا قبل از قرائت شعر خود، در وبینار «قدس محور وحدت و انسانیت» در سخنانی، با بیان اینکه مقاومت مردم فلسطین برای جنبش‌های سیاه پوستان الهام بخش است، گفت: من به عنوان یک پان آفریکنسیت مخالف هر نوع ظلم و ستم و اشغالگری اعلام می‌کنم که سیاهپوستان در طول تاریخ چند دهه گذشته از مقاومت مردم فلسطین حتی اگر جوان‌تر از تاریخ مبارزات سیاهپوستان هستند، درس‌های ارزشمند زیادی گرفته است.

وی با بیان اینکه آزادسازی قدس و حمایت از فلسطین با آرمان و اهداف مبارزات قاره سیاه همسو هستیم، گفت: ما ملت‌های پان آفریکنسیت آفریقای مظلوم از تحقق اهداف ملت فلسطین در رسیدن به نتیجه نهائی مبارزات خود هم عقیده هستیم.

این محقق اوگاندایی در توصیف شعر خود به نقش بی بدیل تداوم مقاومت در نیل به پیروزی نهایی اشاره کرد و گفت: دشمن باید بداند که قاسم سلیمانی‌های فراوانی بدنیا خواهد آمد.

عبد العزیز سالنوگو سِنِنگو تاموزاده با بیان اینکه فرهنگ من، فرهنگ مبارزه با ظلم و اشغالگری، ضد استعماری و ضد استکباری است، اظهار کرد: می‌خواهم در شعر خود بگویم که روح مقاومت هرگز نمی‌میرد، شما دشمنانان ستمگر ممکن است در فکر کشتن تمام مبارزان باشید اما بدانید که مادرگیتی از تنها یک روح مقاومت باقیمانده هم، قاسم سلیمانی دیگری بدنیا خواهد آورد.

وی همچنین در شعر خود  از شکوه، عظمت، شهامت، قدرت و شجاعت و تسلیم ناپذیری روح مقاومت تجلیل کرد.

انتهای پیام/ص


١٢:١٨ - 1399/03/10    /    شماره : ٧٥١٧٣٤    /    تعداد نمایش : ٩٧٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج