منو اصلی
اخبار > راهپیمایی خودرویی در دمشق


  چاپ        ارسال به دوست

به مناسبت روز قدس؛

راهپیمایی خودرویی در دمشق

راهپیمایی خودرویی همزمان با روز جهانی قدس در دمشق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این راهپیمایی خودرویی برای اولین بار در سوریه به مناسبت روز قدس و به دلیل شرایط و محدودیت های ناشی از اقدامات پیشگیرانه انتشار ویروس کرونا برگزار و جایگزین راهپیمایی سالانه گروه های مقاومت فلسطینی بود و از میدان بزرگ امویین تا انتهای بزرگراه ( اتوستراد مزه ) و از آن جا تا میدان امویین برگزار شد.

در پایان مراسم بیانیه کمیته هماهنگی مراسم روز جهانی قدس در سوریه توسط خلف المفتاح مدیر عامل مؤسسه بین المللی قدس در جمع حاضرین شامل شخصیت های حزبی، سیاسی و فعالین اجتماعی سوری و گروه های مقاومت فلسطینی و سفیر جمهوری اسلامی ایران قرائت شد .

در این بیانیه تأکید شده است ؛قدس شهری عربی فلسطینی بوده و خواهد ماند و عملیات های یهودی سازی رژیم صهیونیستی برای تغییر چهره و ماهیت و فرهنگ و ترکیب جمعیتی قدس ، این واقعیت را تغییر نخواهد داد .

این بیانیه همچنین تلاش های برخی قلم های مزدور برای تروج عادی سازی روابط و آنچه که معامله قرن نامیده می شود به هدف تسویه قضیه فلسطین و مصادره حقوق مشروع ملت فلسطین را محکوم نموده است . 

در این بیانیه تأکید شده ، برگزاری مراسم روز قدس و بزرگداشت این مناسبت از سوی تجمعات مردمی و گروه ها و دولت های محور مقاومت به خصوص در شرایط ویژه شیوع کرونا در دنیا بیانگر آن است که آزاد سازی فلسطین اشغالی وظیفه امت اسلامی و عربی می باشد .

 این بیانیه تأکید نموده است؛ تثبیت روز جهانی قدس در حیات سیاسی و اجتماعی موجب می شود این مناسبت همواره در وجدان امت زنده بماند و پیام محکمی به دشمن صهیونیستی باشد که مرور زمان ، قضیه فلسطین را به فراموشی نخواهد سپرد و عملیات یهودی سازی ، به جایگاه آن خدشه وارد نخواهد ساخت .   

انتهای پیام/م


١٠:٠١ - 1399/03/06    /    شماره : ٧٥١٤٩٩    /    تعداد نمایش : ٥٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج