منو اصلی
اخبار > برگزاری شب شعر فلسطین در کراچی


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری شب شعر فلسطین در کراچی

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،این مراسم با شرکت بهرام کیان مسئول خانه فرهنگ ، سید فراست رضوی ادیب و شاعر معروف اردو زبان پاکستان و خالق اثر منظوم " سلام فلسطین" ، نسیم نازش از ادبای معروف کراچی، محمد شکیل فاروقی استاد دانشگاه کراچی و از شخصیتهای سرشناس فرهنگی کراچی، سید جعفر عسکری از شاعر و استاد دانشگاه کراچی از نمایندگی فرهنگی بصورت مجازی برگزار شد.

بهرام کیان طی سخنان خود ضمن خیرمقدم و تشکر از شرکت شاعران حاضر در جلسه ،با تجلیل از کتاب"سلام فلسطین" مجموعه شعری سید فراست رضوی اظهار داشت:فلسطین مهمترین موضوع جهان اسلام، جغرافیایی است که به صورت تاریخ در آمده؛ سرزمینی که به ناحق اشغال شده وجان ومال و ناموس آن از ستم  دولتی کودک کش در امان نبوده و در آن به ناحق کشته می شوند.

وی درادامه افزود:"سلام فلسطین"در عین حالی که ارادت عمیق قلبی شاعربه مردم مظلوم فلسطین را بیان می نماید از لحاظ آرایه های شعری نیز از جایگاه رفیعی برخوردارمی باشد. اثر گرانمایه آقای فراست رضوی اولین کتاب به زبان اردو در حوزه ادبیات مقاومت می باشد که تمامی مجموعه اشعار به موضوع فلسطین اختصاص یافته که از این نظر منحصربه فرد است و می تواند الگوی خوبی برای سایر ادبا و شعرای اردو زبان باشد.

پس از سخنان مسئول خانه فرهنگ ، جعفر عسکری و خانم نسیم نازش سروده های تازه خود را به مناسبت روز قدس و در حمایت از مردم فلسطین خواندند.

شکیل فاروقی با بیان این نکته که در عصرحاضر فلسطین از بزرگترین مسایل جهان می باشد و اقدام سید فراست رضوی قابل ستایش است که مجموعه اشعار خود را برای زنده نگه داشتن موضوع مهم مسلمانان اختصاص داده است، اشعار زیبای خود را به مناسبت روز قدس و مردم مظلوم فلسطین سرودند.

 در پایان سید فراست رضوی ضمن تشکر از دعوت خانه فرهنگ برای شرکت در شب شعر و همچنین قدردانی از امام راحل برای نامگذاری جمعه الوداع به عنوان روز قدس و حمایت مستمر و گسترده جمهوری اسلامی ایران از آزادی قدس و مردم فلسطین تازه‌ترین سروده‌های خود را در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و آرمان قدس ارائه کرد.

سید فراست رضوی شاعری متعهد و شناخته شده پاکستانی می باشد که اولین مجموعه شعری را در حمایت از قدس و مردم مسلمان و مظلوم فلسطین به زبان اردو سروده که مورد استقبال گسترده ای از سوی رسانه ها و اصحاب ادب و شعر قرار گرفته است.

انتهای پیام/م


٠٩:٢٨ - 1399/03/06    /    شماره : ٧٥١٤٩٣    /    تعداد نمایش : ٤٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج