منو اصلی
اخبار > چهل‌وسومین شماره فصلنامه «الهدی» در عراق


  چاپ        ارسال به دوست

رایزنی فرهنگی ایران منتشر کرد؛

چهل‌وسومین شماره فصلنامه «الهدی» در عراق

چهل‌وسومین شماره فصلنامه «الهدی» با دربرگیری موضوعات مختلف حوزوی، فرهنگی و فکری به همت رایزنی فرهنگی ایران در عراق چاپ و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهمترین مطلب این شماره از مجله، سخنان امام خامنه‌ای (دام ظله): «حادثه کرونا نباید موجب غفلت ما از ظلم و ستم قدرتمندان دنیا به ملت‌های مختلف از جمله مردم فلسطین و یمن شود.» است.

در بخشی دیگر، یادداشت تحریریه، به قلم محمد صادق الهاشمی: «کرونا و انسانیت دروغین غرب»، نکاتی در مورد تفکر و گفتمان مقاومت، الف: نقش امت در تاسیس حکومت اسلامی ـ شهید محمد باقر صدر، ب: راه‌های تأسیس پایگاه مردمی ـ از نظر شهید محمد صادق صدر و ج: درس‌هایی در مورد آگاهی از زندگی شهید محمد باقر حکیم، آمده است.

حوزه علمیه و نقش آن در رهبری جامعه، الف: حوزه‌ها و نقش آنها در رهبری جهان ـ محمد مهدی آصفی، ب: بزرگان حوزه علمیه و اتحاد امت و ج: حوزه علمیه در مقابله با انحراف فکری از دیگر مطالب این مجله برشمرده می‌شود.

در ادامه چهل‌وسومین شماره فصلنامه «الهدی»، مطالعات فکری با مواردی چون الف: موانع فهم قرآن، ب: توسعه علم رجال در مکتب فقهی حله، ج: عدالت اجتماعی از نظر اهل بیت(ع) و د: درس‌هایی از زندگی امام جواد(ع) و همچنین، بزرگان حوزه علمیه آمده است.

گفتنی است؛ مجله «الهدی» همچنان برترین و بارزترین مجله حوزه نجف و مورد استقبال و درخواست محافل مختلف حوزوی و فرهنگی و فکری عراق است که در طول سال‌های گذشته توانسته است سطح و جایگاه علمی خود را حفظ کند.

این مجله در میان دفاتر علما و مراکز فرهنگی مهم و دانشگاه‌های عراق توزیع می‌شود و بخشی از آن نیز در کتابخانه‌های وابسته به مرکز مطالعات حوزوی الهدی، به فروش می‌رسد.

انتهای پیام/ص


٠٩:٢٧ - 1399/03/06    /    شماره : ٧٥١٤٩٢    /    تعداد نمایش : ٥٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج