منو اصلی
اخبار > اسقف پابیلیو: «هفته مقدس» امسال اهمیتی مضاعف دارد


  چاپ        ارسال به دوست

بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین؛

اسقف پابیلیو: «هفته مقدس» امسال اهمیتی مضاعف دارد

 اسقف نشین مانیل از مؤمنان کاتولیک خواست «هفته مقدس» امسال را به خاطر شیوع ویروس کرونا با ایمان مستحکم‌تری گرامی دارند. 

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنابر گزارش ارسالی از رایزنی فرهنگی ایران در فیلیپین؛ اسقف برودریک پابیلیو، سرپرست امور اسقف نشین مانیل در دستورالعمل کشیشی خود از پیروان کاتولیک این کشور خواست برای هفته مقدس امسال اهمیتی مضاعف قائل شوند.

اسقف موقت کلیسای کاتولیک فیلیپین اظهار کرد: امسال به خاطر چالشی که بخاطر بیماری کرونا با آن روبرو هستیم، هفته مقدس را بر اساس آداب و رسوم مرسوم انجام نمی‌دهیم، اما هفته مقدس هنوز هفته مقدس محسوب شده و آن را با بارقه امید عمیق تری انجام می‌دهیم.

وی افزود: ایمان مسیحیت در کشور در شیوه سنتی آن با پیچیدگی‌هایی روبرو شده است که تجلیات بیرونی آن، ایمان شخصی است و اگر مراقبت نکنیم مشکلات رخ داده در تجلیات دینی می‌تواند ایمان ما به مسیحیت را در محاق قرار دهد. هفته مقدس از ما گرفته نشده است تنها آن را به طریق دیگری همراه با امید  گرامی می داریم و آن به طریقی دیگر معنی دار است.

کنفرانس اسقف‌های کاتولیک فیلیپین (CBCP‌) اقدامات عمومی هفته مقدس را  در مراسم یکشنبه پالم ( یکشنبه نخل) به خاطر قرنطینه اعلام شده که در راستای مبارزه با ویروس کوید 19 است ملغی کرده و اسقف پابیلیو تأکید کرد: مؤمنان هنوز می‌توانند خداوند را از طریق نیایش و گوش فرا دادن به فرمان‌هایش حاضر دانسته و از او بخواهند در خانه‌ها و زندگی آنان حلول کند.

وی همچنین، گفت: می‌توانیم زمان بگذاریم، روایات را درک کرده و در آن‌ها تأمل کنیم، روایاتی پیرامون رنج‌هایی که بخاطر خداوند تحمل کرد. بگذارید در مورد چنین عشق عظیمی که آماده کمک به ماست مراقبه کنیم، و از آنجائی که پیروان نمی‌توانند به نیایش دست جمعی روی آورند بهتر است کتاب مقدس را از اول تا آخر در خانه بخوانند.

اسقف تاکید کرد: ما باید با وقایع و داستان زندگی عیسی مسیح(ع) آشنا شویم زیرا ما تنها با بخش‌هایی از زندگی او آشنا هستیم لذا باید به این اقدام روی آوریم و کتاب مقدس را به خوبی بخوانیم.

گفتنی است؛ از روز یکشنبه 5 آوریل تا شنبه 11 آوریل هفته مقدس یا هفته آخر عمر حضرت مسیح(ع) برای مسیحیان است. (هفته آخر روزه بزرگ) و در این هفته که از یکشنبه بعنوان «یکشنبه نخل» و یادآور استقبال مردم اورشلیم از حضرت عیسی(ع) است. گردهمایی‌های مفصلی در کلیساها انجام می‌شده است و باقی ایام هفته نیز هریک به مناسبتی گرامی داشته و روز جمعه بعنوان «جمعه خوب» مردم در کلیسا جمع می‌شدند و نهایتا در یکشنبه بعد از هفته مقدس مردم بعنوان «عید پاک» جشن و سرور داشته‌اند ولی اینک بعلت شیوع ویروس کرونا در فیلیپین، همه این تجمعات لغو شده است و بجای آن برخی کلیساها آئین‌های مخصوص این ایام را بصورت آنلاین برای مردم پخش می‌کنند تا مردم در منازل این اعمال را انجام دهند.

انتهای پیام/ص


١٢:٤٧ - 1399/01/17    /    شماره : ٧٤٧٥٦١    /    تعداد نمایش : ٣٨٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج