منو اصلی
اخبار > دولت اندونزی از ایتالیا و ایران در انجام اقدامات بهداشتی و درمانی ملتش درس بگیرد


  چاپ        ارسال به دوست

رییس مجلس اندونزی:

دولت اندونزی از ایتالیا و ایران در انجام اقدامات بهداشتی و درمانی ملتش درس بگیرد

نبیل هارون در خصوص شیوع ویروس کرونا گفت: دولت اندونزی از ایتالیا و ایران درس بگیرد که اقدامات بسیاری را با رویکرد اطلاع رسانی حداکثری به ملت خود، بصورت روزانه انجام می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران دراندونزی ،پس از شیوع ویروس کرونا در کشور چین و با توجه به مراودات و ارتباطات بین دو کشور اندونزی و چین این احتمال داده می شد که ویروس کرونا به این کشور نیز سرایت نماید و به هر دلیلی هیچگونه اطلاع رسانی و اعلامی در ارتباط با شیوع آن از مراکز رسمی و دولت اندونزی تا 10 روز گذشته صورت نپذیرفت و پس از همه گیر شدن آن در جهان و اعلام سازمان جهانی بهداشت در خصوص وضعیت بحرانی کشور اندونزی در برابر  ویروس کرونا و درخواست آنان از دولت اندونزی جهت اقدامات بهداشتی برای  پیشگیری و کنترل ویروس بود که دولت اندونزی آغاز به هشدارها و اعلام  آمارهای مبتلایان و فوت شدگان به صورت صعودی و روزانه شد و متاسفانه  شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اندونزی بصورت روزانه  افزایش می‌یابد.

دولت اندونزی در مرحله اول مدارس و مراکز علمی و دانشگاهی را تا اطلاع ثانوی تعطیل و در حال حاضر هم شرکت ها و مراکز خصوصی را تعطیل اعلام کرده است و محدودیت زمانی برای بازارها، مراکز تجاری اعمال شده است  و اکثر رستوران ها تعطیل شده اند و یا غذای برون بر عرضه می کنند. مراکز تفریحی، سایر اماکن عمومی، شرکت های خصوصی نیز تعطیل و یا بصورت دورکاری انجام وظیفه می نمایند.

یوسف کالا معاون سابق رئیس جمهور اندونزی معتقد است: بستن درب های کشور می تواند یکی از راهکارهای دولت اندونزی در مبارزه با کرونا باشد البته در شرایطی که کشور فشارهای اقتصادی ناشی از آن را بپذیرد. وی با اشاره به تجربه کشورهای دیگر در قرنطینه نمودن برخی از شهرهای خود، گفت : چین تجربه خوبی در این خصوص دارد، البته قرنطینه بصورت کامل از شیوع بیماری جلوگیری نمی کند ولی سرعت گسترش آنرا کند می نماید.

در همین راستا نبیل هارون عضو کمیسیون 9 مجلس نمایندگان اندونزی در خصوص شیوع ویروس کرونا در این کشور هشدار داد و از دولت اندونزی درخواست نمود تا از ایتالیا و ایران درس بگیرد که اقدامات بسیاری را با رویکرد اطلاع رسانی حداکثری به اتباع خود، بصورت روزانه انجام می دهند.

رئیس مجلس مشورتی خلق اندونزی هم از دولت این کشور درخواست نمود تا هزینه تست کرونا را برای آحاد مردم اندونزی رایگان اعلام نماید. وی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا موجب شده است تا نیاز به انجام تست از عده بسیاری از مردم اندونزی احساس شود، گفت : دولت مرکزی و منطقه می بایست سیاستی را اتخاذ نمایند که بموجب آن مردم بصورت رایگان تحت آزمایش و درمان قرار گیرند.

پوان ماهارانی، رئیس مجلس نمایندگان اندونزی نیز خواهان اجرای طرح قرنطینه محدود در اندونزی در راستای مبارزه با ویروس کرونا شد. مجلس نمایندگان اندونزی همچنین خواهان اجرای همه جانبه کار در منزل توسط کلیه نهادهای دولتی و غیر دولتی شد. 

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی هم روز 29 اسفند ماه  طی سخنانی از مردم این کشور درخواست نمود تا با کار، تحصیل و عبادت در منزل های خود، از میزان فعالیت های خود در خارج خانه کاسته و به مبارزه با ویروس کرونا بپردازند. رئیس جمهور اندونزی همچنین به نهادهای دولتی این کشور دستور داد با ساز و کار فعالیت های اداری در منزل را برای کارمندان خود فراهم آورند. او همچنین دستور داد تا اقساط صاحبان تاكسي و پيك هاي موتوري، يكسال به تعويق خواهد افتاد.

مرکز شیوع ویروس کرونا در حال حاضر جاکارتا اعلام شده است و یکی از کمبودهای جدی دولت در درمان بیماران، عدم وجود کافی تجهیزات مربوط به تست کرونا و درمان‌های اولیه است که باعث می شود دولت نتواند بموقع به درمان مبتلایان بپردازد. ضمن آنکه بسیاری از مردم هم بعلت عدم امکان پرداخت هزینه اولیه آزمایشات و درمان و یا شلوغی مراکز درمانی، اصلا به مراکز درمانی مراجعه نمی کنند که همین امر باعث شده است که آمار غیر رسمی مبتلایان به بیماری و مرگ و میر ناشی از آن را بسیار بالاتر از آمار رسمی دولتی بدانند.

در حال حاضر تعداد كل تست هاي انجام شده در اندونزي ٢٧٥٦ تست بوده (يعني ٠.٠٠١ درصد جمعيت كشور)، که نرخ مرگ و مير : ٨.٠٢ درصد و نرخ بهبود : ٤.٣٧ درصد می باشد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز ساعات کاری خود را تا اطلاع ثانوی روزهای زوج در هفته اعلام نموده است.

انتهای پیام/م


١٠:٥٣ - 1399/01/06    /    شماره : ٧٤٧٠٦٠    /    تعداد نمایش : ٩٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج