منو اصلی
اخبار > هفتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویی دانشگاه قفقاز گرجستان برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری رایزنی فرهنگی ایران؛

هفتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویی دانشگاه قفقاز گرجستان برگزار شد

هفتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویی با تأکید بر تقویت روابط همه جانبه و گسترش ارتباطات دانشگاهی در دانشگاه بین‌المللی قفقاز گرجستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان، هفتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویی دانشگاه بین‌المللی قفقاز گرجستان، چهارم خردادماه با هدف معرفی آخرین دستاوردهای علمی دانشجویان و پژوهشگران داخلی در محورهای کنفرانس از جمله ایران‌شناسی در محل سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد.

کاخابر کوردزایا، رییس دانشگاه بین‌المللی قفقاز در آیین افتتاحیه این همایش در سخنانی، گفت: برگزاری هفتمین کنفرانس بین‌المللی دانشجویی فرصتی است تا شاهد دستاوردهای پژوهشی، نگاه کارشناسی صاحب‌نظران در خصوص محورهای کنفرانس باشیم.

وی اظهار امیدواری کرد تا این رویداد علمی ضمن تقویت ارتباط میان اساتید و دانشجویان برجسته داخلی و خارجی، امکان تبادل آخرین دستاوردهای مرتبط با محورهای کنفرانس و استفاده از نتایج و دستاوردهای کنفرانس برای کشور را فراهم کند.

گسترش همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای

قوام شهیدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان هم در سخنانی، اظهار کرد: نظر به مجاورت جمهوری اسلامی ایران با کشورهای قفقاز جنوبی و موقعیت ژنوپلینیک این منطقه در عرصه جهانی، وضعیت کشورهای قفقاز جنوبی از نظر سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی برای ایران بسیار مهم تلقی می‌شود.

وی نقش فعال جمهوری اسلامی ایران در ایجاد صلح، ثبات و انتقال انرژی و رفع مناقشات منطقه‌ای و تلاش جدی جهت بسط و گسترش همکاری‌های دو جانبه و منطقه‌ای از جمله موارد حائز اهمیت دانست.

تأکید بر تقویت کرسی‌های گرجی‌شناسی و ایران‌شناسی

حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان نیز در این آیین گفت: دو کشور ایران و گرجستان با داشتن تاریخ و فرهنگ مشترک نقش مهمی در ثبات و پیشرفت همه جانبه منطقه بر عهده دارند.

وی همچنین، بهره‌گیری از روابط دانشگاهی و دیپلماسی آموزش عالی را در توسعه مناسبات دو کشور ایران و گرجستان بسیار مؤثر دانست.

مصطفوی تأکید کرد: انتظار ما این است که اساتید و دانشجویان دو کشور با انجام کارهای تحقیقاتی مشترک بستر همکاری عمیق علمی دو جانبه را فراهم آورند تا از این طریق روابط دو کشور گسترش یابد.

وی در سخنان پایانی خود با اشاره به سابقه طولانی آموزش زبان فارسی و مطالعات ایران‎‌شناسی در گرجستان گفت: تأسیس کرسی‌های گرجی‌شناسی در ایران و تقویت کرسی‌های ایران‌شناسی در گرجستان گامی مهم در تقویت روابط همه جانبه و گسترش ارتباطات دانشگاهی میان مراکز علمی دو کشور است.

در بخش مطالعات ایران‌شناسی این کنفرانس، 28 نفر از دانشجویان مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مقالات خود را ارائه کردند که 5 نفر از دانشجویان از ایران برای شرکت در کنفرانس به تفلیس سفر کرده بودند.

همچنین، چکیده 205 مقاله پذیرفته شده به زبان‌های گرجی و انگلیسی در قالب کتاب مجموعه مقالات هفتمین کنفرانس بین‌المللی ققفاز 411 صفحه چاپ شده بود که در این مراسم به حاضرین ارائه شد.

در پایان، رایزن فرهنگی کشورمان و رییس دانشگاه «گواهی شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله» را به دانشجویان اعطا کردند.

انتهای پیام/ص


٠٩:٢٣ - 1398/03/05    /    شماره : ٧٣٠٨٢٣    /    تعداد نمایش : ٢٧٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج