منو اصلی
اخبار > بازدید رایزن فرهنگی ایران از موزه جنگ روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید رایزن فرهنگی ایران از موزه جنگ روسیه

در جریان بازدید قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه از موزه جنگ این کشور، بر ضرورت انجام برنامه‌های مشترک فرهنگی بین دو کشور تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این برنامه که مهدی قزلی، نویسنده و مدیر بنیاد شعر و ادبیات داستانی حضور داشت، سلیمانی در سخنانی به بیان زیرساخت‌هایی که در حوزه فرهنگ و هنر  و ادبیات دفاع مقدس در ایران فراهم آمده است، پرداخت و همکاری باغ موزه دفاع مقدس با موزه جنگ روسیه را مفید دانست.

رایزن فرهنگی کشورمان در روسیه سهم فرهنگ و ادبیات دفاع مقدس را در تولیدات فرهنگی ایران، قابل توجه و در حوزه‌های متنوع و متکثر دانست که می‌توانند دستمایه‌ای مناسب برای همکاری‌های فیمابین باشد.

وی با اعلام آمادگی برای فراهم کردن شرایط برای امضای تفاهمنامه بین باغ موزه دفاع مقدس و موزه جنگ روسیه گفت: امضای اسناد همکاری بین نهادهای متناظر دو کشور می‌تواند به همکاری‌ها، استمرار و عمق بیشتری ببخشد و فعالیت‌های افزون‌تری را در برنامه‌های مشترک عرضه کند.

سلیمانی در ادامه سخنانش، پیشنهاد برگزاری مشترک هفته فیلم با نمایش فیلم‌های سینمایی، مستند و همچنین، نمایشگاه عکس و کتاب را داد.

آمادگی روسیه برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی با ایران

الکساندر شکولنیک، رییس موزه جنگ روسیه بر توسعه همکاری‌های فرهنگی بین ایران و روسیه به ویژه موزه‌های دو کشور ابراز علاقه کرد.

وی با تشریح ظرفیت‌ها و امکانات وسیع این موزه و اعلام آمادگی برای برنامه‌های مشترک، این موزه را مکانی مناسب برای هر نوع فعالیتی در حوزه کارهای فرهنگی مرتبط با حوزه مأموریت این نهاد توصیف کرد.

شکولنیک با استقبال از همکاری‌های فرهنگی بین ایران و روسیه، از رییس باغ موزه دفاع مقدس برای عضویت در کمیته بین‌الملل موزه جنگ روسیه دعوت به عمل آورد و برای برگزاری برنامه‌های مشترک فرهنگی از جمله هفته فیلم و ادبیات و هنر ایران در این موزه اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به برپایی نمایشگاهی از عکس‌های دیجیتالی با عنوان «کنفرانس تهران» در روسیه، پیشنهاد نمایش این آثار هنری را در تهران داد.

قزلی، نویسنده و مدیر بنیاد شعر و ادبیات داستانی نیز، پیشهاد چاپ کتاب در این حوزه را مطرح کرد که می‌توان بر مبنای برنامه‌ای مشترک هر یک از طرفین امکان ترجمه و چاپ یک عنوان کتاب را در سال برای یکدیگر فراهم آورند.

وی در ادامه، بر ضرورت برگزاری نشست‌های مشترک بین نویسندگان حوزه جنگ دو کشور، فراهم آوری امکان تبادل تجربه و نقد و نظر بین نویسندگان تأکید کرد.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠٧ - 1398/03/05    /    شماره : ٧٣٠٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٣٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج