منو اصلی
اخبار > صلح و اتحاد بین مسلمانان ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است


  چاپ        ارسال به دوست

نخست وزیر اتیوپی:

صلح و اتحاد بین مسلمانان ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است

ابی احمد در جشن رمضان «وحدت مسلمانان اتیوپی» گفت: صلح و اتحاد بین مسلمانان ضرورتی اجتناب‌ ناپذیر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جشن رمضان «وحدت مسلمانان اتیوپی» با حضور شیخ عمر ادریس، رییس مجلس اعلای امور اسلامی اتیوپی، محمد عبده، دانشمند مسلمان اتیوپیایی، ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی و سید حسن حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا بنابر دعوت رسمی مجلس اعلای امور اسلامی اتیوپی برگزار شد.

ابی احمد، نخست وزیر اتیوپی در سخنانش، با تأکید بر ایجاد وحدت بین مسلمین جهان بیان کرد: صلح و اتحاد بین مسلمانان جهان ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: دولت اتیوپی در راستای کمک به وحدت پایدار مسلمانان، دو اقدام عاجل را در دستور کار خود قرار داده است؛ اولین اقدام، تأسیس نخستین بانک اسلامی مستقل اتیوپی که مدت‌هاست مسلمانان اتیوپی در انتظار آن به سر می‌برند و دیگری تأسیس مسجد جامعی که نه تنها گنجایش مسلمانان در مراسم بزرگ عید فطر و قربان را داشته باشد، بلکه بتواند مسلمانان سراسر جهان را به عنوان یک اثر منحصر به فرد گردشگری به سمت خود جذب کند.

نخست وزیر اتیوپی همچنین، از جوامع مسلمان اتیوپی خواست که در ماه مبارک رمضان با محبت و عشق ورزیدن به یگدیگر در تقویت جو همدلی سهیم شده و در طرح بزرگ کاشت 4 میلیون نهال درخت که قرار است طی یک ماه آینده در سراسر کشور اجرا شود، مشارکت کنند.

شیخ عمر ادریس در سخنانی، اتحاد پایدار مسلمانان اتیوپی در این برهه حساس جهان اسلام را ضروری خواند و پس از آن، محمد عبده از اقدامات وحدت بخش مجلس اعلای امور اسلامی اتیوپی و شخص مفتی اعظم تشکر کرد.

در ادامه این مراسم، هدایایی از طرف نخست وزیر اتیوپی به رییس مجلس اعلا و نیز اعضای کمیته راهبردی این مجلس اعطاء شد.

انتهای پیام/ص


١٢:٢١ - 1398/03/04    /    شماره : ٧٣٠٧٩٠    /    تعداد نمایش : ٢٤٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج