منو اصلی
اخبار > افتتاح نمایشگاه هنرهای قرآنی در مسکو


  چاپ        ارسال به دوست

افتتاح نمایشگاه هنرهای قرآنی در مسکو

به همت رایزنی فرهنگی ایران در مسکو، نمایشگاه هنرهای قرانی هنرمندان ایرانی در محل مرکز فرهنگی دار در مسکو افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نمایشگاه هنرهای قرآنی سه تن از هنرمندان ایرانی در محل مرکز فرهنگی دار در مسکو افتتاح شد.

در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه، علاقه مندان به هنر دینی  و مفتی شهر مسکو، معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و نمایندگان رسانه‌های خبری حضور داشتند.

محمد بشیر، رییس مرکز فرهنگی دار در سخنانی، تجربه همکاری با رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه را بسیار سودمند خواند و این نمایشگاه را در ایام ماه مبارک رمضان نشانه‌ای از علاقه مندی هنرمندان مسلمان به قرآن مجید دانست.

ایلدار علاءالدینف، مفتی شهر مسکو در این مراسم ضمن برشمردن فضایل ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه در برگیرنده شبهای قدر و زمان "صلح" و "سلام" خواند.

امام جمعه شهر مسکو با تفسیر کوتاه آیاتی از سوره قدر "سلام" را  در شبهای قدر نشانه ای از دوستی جامعه مسلمانان به یکدیگر دانست و برپاپیی نمایشگاه هنرهای قرآنی توسط هنرمندان مسلمان ایرانی را نشانه ای از دوستی و محبت جامعه مسلمانان نسبت به یکدیگر دانست.

وی قرآن کریم و وجود مبارک حضرت رسول را در میان مسلمانان پیوند دهنده های استواری توصیف کرد که می تواند پیوند میان مسلمانان را استوارتر کند و شکل گیری این نمایشگاه در خصوص هنرهای قرآنی را نمونه خوبی از پیوندهای دینی دانست.

مفتی مسکو آثار عرضه شده در نمایشگاه را بسیار با ارزش و زیبا توصیف کرد و از همکاری جمهوری اسلامی ایران در این رویداد مهم تشکر کرد.

حیدریان، معاون سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در این مراسم قرآن را سراسر زیبایی توصیف کرد. وی گفت: وقتی این زیبایی ذاتی با خلاقیت های هنری درآمیخته می شود اثر گذاری آن دو چندان میشود  و می تواند مخاطبان وسیعتری پیدا کند.

وی همکاری های دو کشور را در حوزه فرهنگی رو به گسترش توصیف کرد و اظهار امیدواری کرد که این همکاری ها در آینده گسترش بیشتری داشته باشد و هنرمندان دو کشور بتوانند خلاقیت های هنری خود را به یکدیگر عرضه کنند.

قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه در سخنان خود ضمن تشکر از هنرمندان و مرکز فرهنگی دار در برپایی این نمایشگاه، ماه مبارک رمضان را فرصتی برای این نوع از همکاری‌ها در حوزه هنر دینی توصیف کرد.

 وی زبان هنر را زبان قدرتمند و مؤثری توصیف کرد که می تواند امکان ارتباط و همدلی بیشتری را فراهم کند. سلیمانی همراهی با مرکز فرهنگی دار را تجربه ای موفق دانست و  برپایی این نوع نمایشگاه ها را فرصتی مغتنم برای همکاری های بیشتر دانست.

بنابر اعلام این خبر، این نمایشگاه که تا روز ششم خرداد ماه ادامه دارد، آثار سه تن از هنرمندان ایرانی به نمایش درآمده است. نوروزی (خوشنویس) خانم اسفندیار (تذهیب کار) و خانم جانقربان سه تن هنرمندی هستند که آثار آنها در قالب پنجاه تابلو به نمایش درآمده است.

انتهای پیام/م


١٠:٤٤ - 1398/03/04    /    شماره : ٧٣٠٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج