منو اصلی
اخبار > امضای تفاهمنامه همکاری بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه حكيم سبزواری


  چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهمنامه همکاری بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه حكيم سبزواری

تفاهمنامه همكاری‌های آموزشی و پژوهشی بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه حكيم سبزواری به امضای سید محمدحسین هاشمی و محمدرضا معين‌فرد رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، تفاهمنامه همكاری‌های آموزشی و پژوهشی پیش از ظهر امروز (25 اردیبهشت‌ماه) بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نمايندگي سيد محمدحسين هاشمي، معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی این سازمان و دانشگاه حكيم سبزواري به نمايندگي محمدرضا معين‌فرد، معاون آموزشي و تحصيلات این دانشگاه، منعقد شد.

هاشمی در آغاز سخنان خود، با بیان اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برای یکپارچه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در خارج از کشور تأسیس شده است، اظهار کرد: این سازمان به منظور عرضه تصویری روشن از فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی به جهانیان با در اختیار داشتن بیش از 80 نمایندگی فرهنگی در 63 کشور از جهان به فعالیت می‌پردازد.

معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: رایزنی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور توانسته‏اند با توجه به جایگاه و رشد علمی روزافزون و ظرفیت‌های موجود در دانشگاه‏های سراسر کشور نسبت به تبادل هیأت‌های علمی- دانشگاهی، تبادل استاد و دانشجو، پشتیبانی از محققین و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترای سایر کشورها با هدف تکمیل پایان‌نامه‏‌های تحصیلی در حوزه‏‌های اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و زبان فارسی را اجرایی کنند.

وی از دیگر فعالیت‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را اعطای فرصت‌های مطالعاتی، اعزام استاد و حمایت از تأسیس کرسی‌های دانشگاهی در خارج از کشور، برگزاری اردوها و سفرهای علمی ـ فرهنگی و دوره‌های دانش افزایی ویژه اساتید، محققان و دانشجویان خارجی مقاطع دکترا و اعطای بورس تحصیلی، برگزاری برنامه‌های دینی و قرآنی به ویژه در حوزه نمایشگاه قرآن کریم برشمرد.

هاشمی با تأکید بر فعال‌سازی ظرفیت دانشگاه‌ها و گروه‌های مرجع فکری در عرصه روابط فرهنگی با سایر جوامع گفت: گفت‌وگوهای فرهنگی بیش از گذشته می‌تواند به عنوان یک راهکار مؤثر، امکان ارتباط و همفکری مستمر میان نخبگان ایرانی و غیرایرانی را جهت تشریک مساعی برای یافتن راهکارهای مناسب فرهنگی برای برون رفت از وضعیت موجود فراهم آورد.

معاون همکاری‌های علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار امیدواری کرد در آینده مجموعه مراکز علمی و دانشگاهی ایران بتوانند سهم و نقش بیشتری را در حوزه ارتباطات فکری و فرهنگی با نخبگان و مراکز علمی و فرهنگی سایر جوامع بر عهده گیرند.

در ادامه این دیدار، معين‌فرد به تشریح فعالیت‌های دانشگاه حكيم سبزواری پرداخت و پیشنهاد گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگی در زمینه‌های کرسی مطالعات اسلام‌شناسی، ایران‌شناسی و گردشگری و معرفی جاذبه‌های فرهنگی ایران به کشورهای دیگر را داد.

بنابر اعلام این خبر، هدف از انعقاد اين تفاهمنامه، ايجاد زمینه‌های همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه حكيم سبزواری در زمينه‌هاي علمي ـ فرهنگی و برگزاري همايش‌ها و كارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مشترک، تبادل هیأت‌های دانشگاهی و حضور در نشست‌ها و همایش‌های علمی با هماهنگی نمايندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور و با استفاده از ظرفيت‌ها و امكانات طرفين، در چارچوب اهداف و سياست‌هاي مورد توافق است.

انتهای پیام/ص


١٣:٠٦ - 1398/02/25    /    شماره : ٧٣٠٢٠٦    /    تعداد نمایش : ١٠٧٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج