منو اصلی
اخبار > نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را با عظمت، نظم و مدیریت عالی دیدیم


  چاپ        ارسال به دوست

ایران‌شناسان پاکستانی در دیدار با نماینده فرهنگی ایران در لاهور؛

نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را با عظمت، نظم و مدیریت عالی دیدیم

ایران‌شناسان پاکستانی که برای شرکت دوره ایرانشناسی به کشورمان سفر کرده بودند در دیدار با نماینده فرهنگی ایران در لاهور اظهار کردند: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را با عظمت، نظم و مدیریت عالی دیدیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، علی‌اکبر رضایی‌فرد، رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور به همراه محمد رضا ناظری، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در لاهور با هیأت دانشگاهی اعزامی در خصوص سفر اخیر خود به منظور شرکت در دوره ایران‌شناسی، حضور و سخنرانی در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در تهران دیدار و گفتگو کردند.

 ایرا‌ن‌شناسان پاکستانی ضمن تقدیر و تشکر از رئیس نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لاهور جهت ایجاد فرصت و موقعیتی بسیار مناسب جهت سفر به ایران و شرکت در نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران، گفتند: جمهوری اسلامی ایران کشوری بسیار زیبا، دوست داشتنی با مردمی میهمان نواز است و از نظر طبیعت، بناهای تاریخی، آداب، رسوم و فرهنگ خود، بسیار مورد توجه جهان امروزقرار گرفته است.

ایران‌شناسان پاکستانی در ادامه اظهار داشتند:برخی از ما که به کشورهای مختلف سفر کرده ایم، امابرای اولین بار به ایران آمدیم، به دلیل تبلیغات منفی غرب چهره ای که از ایران در ذهن خود داشتیم متفاوت از آنچه را که فکر می کردیم مشاهده نمودیم.

آنها در ادامه ضمن تقدیر از نمایندگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در مشهد مقدس تصریح نمودند: این سفر را بسیار خاطره انگیز و پر تجربه دیدیم. چیزهایی که دیدگاه ما را پس از سال ها تبلیغات منفی توسط رسانه های غربی بهبود داده و تا سال ها در کلاس های درس این امنیت ،آرامش و پیشرفت را درایران  آموزش خواهیم داد.

در ادامه این دیدار محمد رضا ناظری سرکنسول کشورمان در لاهور ضمن تبریک سفر موفقیت آمیز میهمانان از ایران گفت: جهان غرب از چهل سال گذشته پس از پیروزی انقلاب عظیم اسلامی ایران، کشور ما را به شدت زیر بمباران و تبلیغات منفی علیه ایران گذاشته است. هر کانال خبری غرب را که مشاهده کنیم فقط اخبار منفی از ایران به گوشمان می رسد.

وی در ادامه افزود: حال این شما هستید که جمهوری اسلامی ایران را از نزدیک دیده و با مردم ایران ارتباط نزدیک داشته اید، هر آنچه را که دیده و مشاهده نموده اید را در کشور عزیز خود و جمع دوستان و همکاران بیان کنید و این وظیفه ای است که بر دوش شما است.

در ادامه علی اکبر رضایی فرد رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور نیز درسخنانی گفت: دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان دارای فرصت و تسهیلات فراوانی در گسترش و استحکام روابط دو جانبه در زمینه های مختلفی چون اقتصادی، فرهنگی، علمی، دانشگاهی و ... دارند. شما اساتید و مسئولین مراکز آموزشی پس از سفر به ایران و دیدار نزدیک با مقامات ایرانی و مشاهده نموده ایران از نزدیک، در حقیقت در حال حاضر همانند سفیر نقش مهم خود را در بهبود این روابط ایفا نمایید.

وی در پایان سخنان خود، با اشاره به این که برپایی برنامه های مختلف در دو اتاق ایران شناسی و فردوسی شناسی همواره بخوبی پیش رفته و شاهد رویدادهای مختلفی در آنها بوده ایم ،گفت :بی شک همکاری فیمابین خانه فرهنگ و دانشگاه بانوان پاکستان با وجود دو اتاق ایران شناسی و فردوسی شناسی رونق و قوامی دایمی یافته است.

گفتنی است در این دیدار عظمی بتول معاون دانشگاه بانوان لاهور و فلیحه زهرا کاظمی رئیس گروه زبان و ادبیات فارسی؛ دکتر مبینه علی رئیس گروه علوم سیاسی، موسی نقوی مدیر برنامه های امور مالی کمیسیون آموزش عالی ایالت پنجاب، عنبرین زیدی رئیس بخش اداری وزارت صنایع و تولید حضور داشتند.

انتهای پیام/م


١١:٠٧ - 1398/02/25    /    شماره : ٧٣٠١٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٥٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج