منو اصلی
اخبار > بررسی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی

دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، اهمیت و نقش آن در روابط کشورها در دانشگاه ملی اندونزی بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اندونزی به دعوت گروه روابط بین‌الملل و امور اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی دانشگاه ملی اندونزی ضمن حضور در برنامه سالیانه این دانشگاه، با موضوع «دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» به ایراد سخن پرداخت.

رِیوسپاتیونو، مدیر گروه روابط بین‌الملل دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی دانشگاه ملی اندونزی با اشاره به علاقه‌مندی دانشجویان اندونزیایی به ایران‌شناسی گفت: موضوع ایران همیشه مورد توجه دانشجویان اندونزیایی بوده است و حضور رایزن فرهنگی ایران در اندونزی در برنامه سالیانه این دانشگاه می‌تواند فرصت خوبی برای دانشجویان و اساتید ایجاد کند تا از نزدیک با واقعیت‌های درسی خود آشنا شوند.

تأکید بر آشنایی مردم فرهنگ‌دوست اندونزی با فرهنگ ایرانی

رخشنده، رایزن فرهنگی کشورمان در اندونزی به عمق ارتباطات فرهنگی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: امیدوارم نشست امروز بتواند عامل مؤثری برای ارتباطات و شناخت بیشتر از یک سو و همچنین، آشنایی مردم فرهنگ‌دوست اندونزی با فرهنگ ایرانی باشد.

وی به معرفی تاریخ و تمدن ایران و چگونگی شکل‌گیری انقلاب اسلامی ایران و اهداف آن به رهبری امام خمینی(ره) پرداخت و آن را الگویی از همدلی و وحدت ملت ایران براساس آموزه‌های اسلام و قرآن بیان کرد.

رخشنده از دیپلماسی فرهنگی و اهمیت و نقش آن در روابط کشورها یاد کرد و گفت: دیپلماسی فرهنگی بیشتر به دنبال کشف، تعریف، ترویج ارزش‌ها و منافع مشترک و جهان شمول و تأمین منافع ملی در چارچوب این ارزش‌ها و منافع مشترک است.

وی ادامه داد: کشورهایی با غنای تمدنی و فرهنگی و با ساز و کار و ابزارهایی از همان جنس برای انتقال آن به سایر ملل به ویژه به کشورهای همسایه و دیگر کشورهای دارای مشترکات فرهنگی، می‌توانند از یک دیپلماسی فرهنگی موفق برخوردار باشند.

رخشنده افزود: امروز شاهد هستیم که جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرت منطقه‌ای در کنار پیشرفت‎‌ها و دستاوردهای کسب شده، نقش آفرینی می‌کند که این همان دیپلماسی فرهنگی موفق است.

انتهای پیام/ص


٠٨:٠٣ - 1398/02/04    /    شماره : ٧٢٨٩٨٤    /    تعداد نمایش : ٦٤٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج