منو اصلی
اخبار > «کتاب ایران» به زبان سوئدی انتشار یافت


  چاپ        ارسال به دوست

«کتاب ایران» به زبان سوئدی انتشار یافت

به همت رايزني فرهنگي كشورمان، «کتاب ایران» به زبان سوئدي که بیانگر جلوه‌های فرهنگی، تاریخی تمدنی سرزمین ایران و روایتگر تاریخ فرهنگی مردم ایران است، به مرحله انتشار در فضای مجازی رسید.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي،«کتاب ایران» به عنوان یک متن و تصویر فاخر ایران‌شناسی که به زبان سوئدی تهیه و تنظیم یافته، نشانگر و روایتگر تاریخ وجلوه‌های تاریخی تمدنی از سرزمین ایران و زیبايی‌ها و جلوه‌های طبیعی آن است که می‌تواند برای مخاطب خود بسیار جذاب باشد.

این اثر در دو جلد فارسی و سوئدی در 226 صفحه تهیه و تدوین شده است. «کتاب ايران» حاوی معرفی 31 استان ایران که برگرفته از مطالعات بنیاد ایران‌شناسی است. همچنین نمونه‌های شاخص سبک‌های معماری بناهای ایرانی در قالب تصاویر فاخر ایران‌شناسی در اين كتاب معرفي شده است.

«کتاب ایران» ابتدا بر مبنای اسناد و مدارک برگرفته از منابع سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و با بهره‌گیری از مجموعه رهاوردهای مطالعات حوزه  بنیاد ایران‌شناسی به همراه تصاویر فاخر و زیبای انحصاری اين بنیاد در فضاي مجازي منتشر شد.

انگیزه رايزني فرهنگی جمهوری اسلامی ايران در سوئد از انتشار این كتاب، آشنايی جامعه کشورهای اسکاندیناوی از ایران و تاریخ فرهنگ و تمدن ایرانی است که کمتر به مجموعه کشورهای حوزه اسکاندیناوی معرفی شده است.

گفتني است؛ علیرغم تاریخ دیرینه روابط فرهنگی ایران و اروپا، این کشورها به دلیل بعد فاصله و بن‌بست شمال اروپا نسبت به دیگر کشورهای اروپايی چندان با ایران و تاریخ فرهنگ و تمدن آن آشنايی ندارند.

گسترش و تعمیق روابط فرهنگی البته مرهون شناخت و آشنايی بیشتر دو فرهنگ ایرانی و اسکاندیناویايی است که باید در سایه تعارف متقابل و شناخت بیشتر همدیگر فراهم آید.

انتهاي پيام/ش


٠٩:٥٧ - 1397/12/28    /    شماره : ٧٢٥٤٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج