منو اصلی
اخبار > اجرای موسیقی سنتی ایرانی در هند


  چاپ        ارسال به دوست

اجرای موسیقی سنتی ایرانی در هند

گروه «سارایکا» از استان خراسان رضوی با همکاری خانه فرهنگ ایران در جشنواره نوروزی شهرهای مومبای، پونه و بنگلور هند به اجرای موسیقی سنتی ایرانی می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جشنواره نوروز را 3 تا 5 فروردین‌ماه سال آینده در شهرهای مومبای، پونه و بنگلور هند برگزار می‌کند.

نخستین ویژه برنامه گروه موسیقی «ساراکیا» 3 فروردین‌ماه با حضور سرکنسول، مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی و جمع کثیری از ایرانیان و پارسیان مقیم در سالن مرکز علمی و فرهنگی روسیه اجرا می‌شود.

پس از آن، در تاریخ 4 فروردین‌ماه مراسمی با حضور دانشجویان و ایرانیان مقیم در شهر پونا برگزار خواهد شد. در ادامه جشنواره نوروز، 5 فروردین‌ماه با حضور سرکنسول کشورمان در حیدرآباد هند، مسئول خانه فرهنگ ایران در بمبئی، دانشجویان و ایرانیان مقیم در شهر بنگلور برگزار می‌شود.

گروه «سارایکا» از هنرمندان خراسان رضوی شامل فضان احمد رستمی پول خشتی، هزمت نژادی کوش لقاری و احمد سر کوهی هستند که به سرپرستی سعیداحمد سرکوهی در این جشنواره به اجرای برنامه هنری می‌پردازند.

انتهای پیام/ص


٠٧:٤٥ - 1397/12/28    /    شماره : ٧٢٥٤٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج