منو اصلی
اخبار > نمایشگاه عکس میراث فرهنگی مشترک ایران و گرجستان برپا می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

نمایشگاه عکس میراث فرهنگی مشترک ایران و گرجستان برپا می‌شود

نمایشگاه عکس میراث فرهنگی مشترک در زمینه معرفی آثار روابط تاریخی دو کشور در ایران و گرجستان برپا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، حمید مصطفوی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان با لاشا باکرازه، رییس موزه ادبیات گرجستان در محل موزه دیدار و طرفین در خصوص همکاری‌های مشترک در زمینه روابط ادبی و برگزاری نمایشگاه عکس از میراث مشترک در دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

مصطفوی با اشاره به سابقه دیرینه روابط فرهنگی و تاریخی بین ایران و گرجستان گفت: وجود آثار و اسناد متنوع پیرامون روابط دوجانبه در موزه‌ها، آرشیو کتابخانه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی دو کشور، زمینه‌های همکاری‌های مشترک در برگزاری همایش‌های علمی، برگزاری نمایشگاه‌ها و تألیف، ترجمه و چاپ کتب مربوط به میراث مشترک را فراهم می‌کند.

رایزن فرهنگی ایران در گرجستان افزود: این پیوندهای فرهنگی الهام‌بخش، احترام آمیز و سرمایه ارزشمندی برای تداوم، تقویت و تعمیق روابط و نزدیکی دو کشور به حساب می‌آیند.

وی در ادامه، بیان کرد: در راستای معرفی پیوندهای فرهنگی ملت دو کشور پیشنهاد می‌شود با توجه به علاقه‌مندی این موزه و موزه کاخ گلستان در گام نخست دو نمایشگاه عکس مربوط به میراث فرهنگی مشترک در زمینه معرفی آثار روابط تاریخی دو کشور در ایران و گرجستان برگزار کنیم.

مصطفوی اظهار کرد: رایزنی فرهنگی ایران از این رویداد فرهنگی و توسعه همکاری‌های آتی با طرف ایرانی حمایت و پشتیبانی خواهد کرد و در گام بعد محورهای همکاری مشترک با مراکز فرهنگی و علمی کشور ایران احصاء و در چارچوب تفاهمنامه همکاری تنظیم و عملیاتی شود.

لاشا باکرازه، رییس موزه دولتی ادبیات گرجی بنام گیورگی لِونیدزه از پیشنهاد رایزن فرهنگی ایران استقبال کرد و علاقه‌مندی و آمادگی موزه ادبیات گرجستان را در خصوص همکاری مشترک در زمینه برگزاری نمایشگاه‌ آثار عکاسی قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ و سایر برنامه‌های پیشنهادی اعلام کرد.

وی افزود: در این موزه بیش از 130 هزار نسخه خطی، بیش از 3 هزار نقاشی و گرافیک، 27 هزار عکس، 1500 اثر یادبود و بیش از 40 هزار کتاب نگهداری می‌شود که منابع منحصر به فرد برای مطالعه ادبیات گرجی و خارجی است.

لاشا باکرازه خاطرنشان کرد: علاوه بر حفظ این منابع، موزه ادبیات برنامه‌های متعدد فرهنگی در طول سال برگزار می‌کند.

انتهای پیام/ص


٠٩:٠٦ - 1397/12/22    /    شماره : ٧٢٥١٩٥    /    تعداد نمایش : ١٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج