منو اصلی
اخبار > آيين بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در سن‌پترزبورگ برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

با حضور ابراهیمی‌ترکمان و شخصیت‌های فرهنگی روسیه؛

آيين بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در سن‌پترزبورگ برگزار شد

به همت رایزنی فرهنگی كشورمان در مسكو و انجمن دوستی روسیه و ايران، آيين چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، در محل موزه ادیان و مذاهب شهر سن‌پتربورگ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این آيين كه شامگاه چهارشنبه اول اسفندماه با حضور اعضای انجمن دوستی روسيه و ايران، چهره‌های فرهنگی و سیاسی روسيه، دانشجویان و علاقمندان انقلاب اسلامی برگزار شد، نرگس احداوا، رییس انجمن دوستی روسيه و ايران، انقلاب اسلامی ایران را انقلابی منبعث از اراده مردم دانست که اين كشور را از سلطه امپریالیسم آمریکا آزاد کرد و به مردم ایران، قدرت استقلال و آزادی بخشید.

وي در ادامه روابط ایران و روسیه پس از انقلاب اسلامی را رو به رشد توصیف کرد و نقش‌آفرینی دو کشور را در عرصه مناسبات بین‌المللی بسیار خوب توصیف کرد.

احداوا اظهار امیدواری کرد که این مسیر توسعه مناسبات دو كشور همچنان بتواند فرصت‌های تازه‌ای برای همکاری دو کشور فراهم کند.

سپس ابوذر ابراهیمی‌تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بيان سخناني، انقلاب اسلامی را اتفاقی مبارک برای مردم ایران توصیف کرد که استقلال را به جامعه ایران هدیه کرد و کشور را از زیر سلطه قدرت‌های خارجی بیرون آورد.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، مسیر انقلاب اسلامی را در پیمودن مصمم این راه توصیف کرد.

قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی ایران در  روسیه هم وقوع انقلاب اسلامی در ایران را منشأ تحول در منطقه و در جهان اسلام دانست.

سلیمانی، استقلال و هویت‌جویی در ملت‌های منطقه را محصول انقلاب اسلامي ایران دانست که ملت‌های منطقه به جوشش و کوشش واداشته است و این الهام‌بخشی موضوعی است که قدرت‌های سلطه‌گر از آن می‌هراسند.

رایزن فرهنگی كشورمان منشأ معنوی این قدرت را نه توان نظامی و نه تمکن اقتصادی؛ بلکه تغییر در تفکر  ملت‌ها دانست.

در ادامه آندری واسویچ، رییس آکادمی شرق‌شناسی سن‌پترزبورگ هم در خصوص انقلاب ایران سخنرانی کرد و این انقلاب را برای جامعه مسلمانان جهان مثبت و تحول‌آفرین توصیف کرد.

وي همچنين پیام تبریک راویل پنچه‌یف، مفتی سن‌پترزبورگ به مناسبت چهلمين سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را قرائت کرد.

لوبف موسینکو، رییس موزه ادیان روسیه نیز در سخنانی پیروزی انقلاب اسلامی در ایران را حادثه‌ای بزرگ توصیف کرد و همکاری‌های فرهنگی دو کشور را بسیار خوب توصیف و اظهار امیدواری کرد که این برنامه‌ها بتواند بستری مناسب و رو به گسترش در ارتباطات فرهنگی دو کشور فراهم آورد.

انتهاي پيام/ش


٠٨:٤٨ - 1397/12/02    /    شماره : ٧٢٤٠٥٣    /    تعداد نمایش : ٤٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج