منو اصلی
اخبار > برگزاری کلاس آموزشی روباتیک و سنجش هوش در مدرسه شماره 100 ایروان


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کلاس آموزشی روباتیک و سنجش هوش در مدرسه شماره 100 ایروان

با حمایت رایزنی فرهنگی ايران در ارمنستان و در چارچوب برنامه‌های آموزشی «مزرعه فکر» کلاس آموزشی روباتیک و سنجش هوش و بازی‌های فکری توسط خدادادی، عضو گروه لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف در مدرسه شماره 100 ایروان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، فارسی‌آموزان این مدرسه با استفاده از امکانات آموزشی و بازی‌های فکری، میزان خلاقیت و آموخته‌های زبان فارسی خود را به نمایش گذاشتند.

قابل ذکر است؛ در جريان اين كلاس آموزشي، یک عدد تخته سفید (وایت برد) و برخی وسایل کمک‌آموزشی از طرف رایزنی فرهنگی ايران به مدرسه شماره 100 ايروان اهدا شد.

گفتني است؛ با تشویق‌های رایزنی فرهنگی ایران و موافقت شهرداری ایروان، آموزش زبان فارسی در مدرسه شماره 100 ايروان اجباری شده است.

این مدرسه دارای حدود 400 دانش‌آموز است که پيش از اين 25 نفر زبان فارسی را در آن فرا می‌گرفتند؛ اما پس از اخذ مجوز از شهرداری و اجباری شدن کلاس آموزش زبان فارسی، تعداد فارسي‌آموزان به  65  نفر افزایش یافته و از این پس در هر سال تحصیلی این تعداد افزایش خواهد داشت.

برگزاری کارگاه آموزش روباتیک و بازی های فکری در مدرسه شماره 6 ایروان

خبر ديگر از ارمنستان اينكه؛ با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان و در چارچوب برنامه‌های آموزشی «مزرعه فکر» گروه لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف، این کارگاه آموزشی توسط خدادادی در مدرسه شماره 6 ایروان نيز برگزار شد.

فارسی‌آموزان این مدرسه با استفاده از امکانات آموزشی و بازی‌های فکری که در اختیار کلاس قرار گرفت، میزان خلاقیت و هوش خود را به نمایش گذاشته و با قرائت اشعار و دکلمه‌های فارسی، آموخته‌های خود را در عرصه زبان فارسی به نمایش گذاردند.

این مدرسه دارای حدود 600 دانش‌آموز است که در آن زبان‌های روسی و انگلیسی به صورت اجباری و زبان آلمانی و فارسی به صورت اختیاری آموزش داده می‌شود.

حدود 40 نفر در مدرسه شماره 6 ايروان به آموختن زبان فارسی مشغول هستند و آرمینه باباسیان، با مدرک فوق‌لیسانس ایران‌شناسی از معلمین فعال زبان فارسی، در این مدرسه مشغول به تدریس زبان فارسي است.

انتهاي پيام/ش


١١:٢٣ - 1397/11/23    /    شماره : ٧٢٣٤١٤    /    تعداد نمایش : ٢١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج