منو اصلی
اخبار > ارايه پيشنهاد برگزاري جشنواره مشترك ادبیات ایران و ترکیه


  چاپ        ارسال به دوست

از سوي اتحادیه نویسندگان ترکیه ـ شعبه استانبول انجام شد؛

ارايه پيشنهاد برگزاري جشنواره مشترك ادبیات ایران و ترکیه

رییس اتحادیه نویسندگان ترکیه ـ شعبه استانبول در ديدار با سرپرست وابستگی فرهنگی كشورمان، پيشنهاد برگزاري جشنواره مشترك ادبیات ایران و ترکیه را ارايه داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، کوروش مقتدری، سرپرست وابستگی فرهنگی ایران در استانبول با محمود بیکلی، رییس اتحادیه نویسندگان ترکیه ـ شعبه استانبول، دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که به منظور توسعه روابط بیشتر میان جامعه نویسندگان دو کشور ایران و ترکیه صورت گرفت، ابتدا رییس اتحادیه نویسندگان تركيه ـ شعبه استانبول در خصوص فعالیت‌های اين اتحادیه توضیحاتی ارايه داد و در ادامه گفت: هدف ما این است كه در سال 2019 فعالیت‌های بین‌المللی  خود را با کشورهای جهان و به ويژه با ایران توسعه دهیم. از اين طريق با فرهنگ و ادبیات سایر کشورها بیشتر آشنا خواهیم شد.

وي افزود: اعتقاد داريم كه دیدار نویسندگان ترکیه از ایران می‌تواند در شناساندن ادبیات و جامعه ادبی ایران به ملت ترکیه مؤثر باشد. همچنين می‌توانیم جشنواره مشترك ادبیات ایران و ترکیه را با همكاري نهادهاي ادبی دو کشور و به صورت دوره‌ای برگزار کنیم.

سرپرست وابستگی فرهنگی كشورمان در استانبول هم با اشاره به جایگاه ادبیات ایران در میان ادبیات ملل  و به خصوص ادبیات ترکیه، در خصوص فعالیت‌های نهادهای ادبی و جامعه نویسندگان ایران همانند انجمن فرهنگی قلم ایران و مؤسسه فرهنگی شهر کتاب، توضیحاتی ارايه داد و تأكيد كرد: از توسعه روابط فرهنگی و ادبی میان ایران و ترکیه استقبال می‌کنیم و آماده همکاری در این زمینه هستیم.

گفتني است؛ اتحادیه نویسندگان تركيه ـ شعبه استانبول، سال 1991 میلادی فعالیت خود را آغاز کرده است و از مراکز مهم فرهنگی و ادبی در شهر استانبول محسوب مي‌شود و بسیاری از نویسندگان ترکیه عضو این اتحادیه هستند.

انتهاي پيام/ش

 

 


٠٩:٠٤ - 1397/10/19    /    شماره : ٧٢١٤١٨    /    تعداد نمایش : ٣٧٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج