منو اصلی
اخبار > اهدای کتاب‌هاي آموزشي به مدارس استان بلخ افغانستان


  چاپ        ارسال به دوست

اهدای کتاب‌هاي آموزشي به مدارس استان بلخ افغانستان

همزمان با گرامیداشت هفته وحدت، ۵۰ هزار جلد کتاب در موضوعات علوم پایه از سوی وابستگي فرهنگی ایران در مزارشريف، به مدارس دولتی و خصوصی استان بلخ افغانستان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، مراسم اهداي اين كتاب‌ها در محل کتابخانه فردوسی مزارظريف و با حضور شخصیت‌های علمی و فرهنگی استان بلخ برگزار شد.

هادي موافق، وابسته فرهنگی و ريیس خانه فرهنگ ايران در مزارشریف با بيان سخناني در اين مراسم گفت: دولت جمهوری اسلامی ایران با تمام توان خود برای ظرفیت‌سازی و توانمندسازی دولت و ملت افغانستان به خصوص در بعد آموزشی تلاش كرده است و در این راستا اقدامات فراوانی تاکنون برای مهاجرین افغانستان در ایران و پشتیبانی‌های علمی و فرهنگی در افغانستان انجام شده است.

وی در ادامه اظهار كرد: امروز ۵۰ هزار جلد کتاب در رشته علوم پایه با موضوعات فیزیک، شیمی، ریاضی، هندسه، زمین‌شناسی و کامپیوتر به ۱۶۰ مدرسه دولتی و خصوصی استان بلخ اهدا می‌شود و امید است به مانند سه دوره گذشته اهداي كتاب به مدارس استان بلخ، کتاب‌های اهدایی اين دوره هم مورد بهره‌برداری لازم قرار بگیرد.

موافق در پایان سخنانش تأکید کرد: افغانستان تنها همسایه ایران نیست؛ بلکه کشور دوست و برادر ایران است.

مرتضوی، ريیس اتحادیه مدارس خصوصی مزارشریف هم در سخناني در اين مراسم با قدرداني از اهتمام  نمایندگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اهدای کتاب‌های کمک‌آموزشی به مدارس استان بلخ اظهار كرد: از جمهوری اسلامی ایران براي تلاش‌های آموزشی و فرهنگی و اقدامات انجام شده در خصوص ارتقای سطح تحصیلی کودکان و نوجوانان مدارس استان بلخ تشکر و قدردانی می‌کنیم.

وی در ادامه گزارشی از عملکرد اتحادیه مدارس خصوصی و همکاری‌های مشترک انجام شده با خانه فرهنگ ايران را بیان كرد.

در ادامه این مراسم ملکه حیدری، به نمایندگی از اداره معارف استان بلخ، گفت: کتاب در رشد و حيات اجتماعي انسان‌ها تأثير بسزايي دارد. روح يک جامعه در پرتو اين امر مهم بارور مي‌شود و به همين دليل ميراث فرهنگي و تمدن اسلامي هميشه مملو از آثار بزرگاني اســت که افتخار جامعه بشري بوده‌اند.

در پایان این مراسم دو تن از مدیران مدارس دولتی و خصوصی با بیان نظرات خود در خصوص اهتمام به امر کتاب و ضرورت استمرار اهدای کتب کمک آموزشی به مدارس استان بلخ، از اقدامات دولت جمهوری اسلامی ایران در اين باره قدردانی کردند.

انتهاي پيام/ش

 

 


١٤:٠٠ - 1397/08/29    /    شماره : ٧١٨١٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٦٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج